Semiplius
Registracija
Registracija

Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos bei Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Ramunė Grikštaitė pristato virtualią esamų ir buvusių mokinių darbų parodą. Eksponuojami gimnazistų egzaminų baigiamieji darbai bei 5-8 klasių mokinių, dalyvavusių olimpiadose bei konkursuose kūriniai. Parodoje vyraujantys meno stiliai – pop-art ir modernizmas. Darbams atlikti naudotos įvairios skirtingos technikos: koliažas, vaizduojamoji dekoratyvinė tapyba, grafika, mišri technika.

Mokytoja teigia, jog pamokų metu jaunuoliai yra skatinami išreikšti savo emocijas per vaizduotę. Manoma, jog per emocijas menas veikia asmenybę, skatindamas ją tobulėti, kūrybiškai spręsti iškylančias problemas. Todėl dailės užsiėmimų metu mokiniai gali drąsiai mėgautis spalvų žaismu, laisvai tapyti netradicinėmis priemonėmis (rankomis, be teptuko), ant daiktų, kūno ir panašiai. Spalvomis ir atspalviais jaunuoliai bando išreikšti nuotaikas, svajones, prisiminimus, reikšmingus išgyvenimus, jausmus ir mintis. Kūrybinio proceso metu žmogaus išreiškiami jausmai visuomet turi kažką bendro ir su kitų žmonių panašiose situacijose patiriamais ir išreiškiamais jausmais, todėl menas tampa savotiška bendravimo forma su žiūrovu bei kartu kuriančiais bendraamžiais. Mokyti jaunuolius bendrauti ir bendradarbiauti – viena iš svarbiausių užduočių, tenkančių šiandieniniams mokytojams, taigi pamokose pasitelkiami skirtingi metodai, skatinantys bendradarbiauti, tokie kaip: diskusija, pokalbis, darbas grupėse, įvairūs žaidimai. Šie metodai skatina mokinius nebijoti atsiverti draugams ir žiūrovams bei apgalvoti, kokią žinią, emociją jie nori perteikti ar kokią problemą ketina atskleisti savo kūryboje. Taigi, maloniai kviečiame susipažinti su mokinių kūryba ir drauge su jais pasinerti į nebylų pokalbį.

Žiūrėti parodą ČIA

Eglė Survilaitė, Švietimo centro metodininkė

Spalio 21 d., trečiadienį, Vyriausybė nusprendė šalies savivaldybes suskirstyti pagal koronaviruso rodiklius į spalvų grupes - žalią, geltoną ir raudoną.

Kretingos rajono savivaldybę, spalio 21 d. Vyriausybė įtraukė į raudonąją zoną pagal koronaviruso rodiklius. Nuo spalio 26 d. vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos įvedami lokalūs karantinai.

Nuo spalio 26 d. neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklos vyks tik nuotoliniu būdu. Jeigu nuotolinis būdas nebus įmanomas, neformaliojo švietimo veiklos iki lapkričio 9 d. yra stabdomos.

Pagal mėnesio veiklos planą atšauktus renginius rasite čia.

Švietimo pagalba, kuri teikiama švietimo įstaigose ir kitų švietimo teikėjų, bus teikiama nuotoliniu būdu.

Skaityti daugiau.

Programa

 

Renginio programa

Kretingos rajono švietimo centre rugsėjo 2 dieną 16 val. vyko buvusios Kretingos meno mokyklos mokinės Betos Rogačiovaitės personalinės parodos „Žmonės” atidarymas.

Autorė - Beta Rogačiovaitė, III klasės Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos gimnazistė, labai įdomiai ir išsamiai pristatė savo dailės darbų prasmę, apibūdino kiekvieno paveikslo simboliką ir jausmus, kokie užplūdo juos tapant. Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją, savo išreikštą jausmą ir simboliką. Susirinkę svečiai žavėjosi pristatytais dailės darbais, negailėjo gražių ir šiltų žodžių apie parodos autorę Betą Rogačiovaitę, kaip asmenybę ir kaip puikią dailininkę.

Kviečiame visus Kretingos rajono bendruomenės narius, mokytojus, mokinius ir kitus lankytojus aplankyti parodą Kretingos rajono švietimo centre iki rugsėjo mėnesio 30 dienos.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Jolita Lazauskienė

 

Rugsėjo mėnesio 02 dieną, 16 val. kviečiame į parodos pristatymą, kuris vyks Kretingos rajono švietimo centro antro aukšto mokymosi klasėje.

Parodoje pristatoma Kretingos meno mokyklos dailės mokytojos metodininkės Živilės Sabaliauskaitės, buvusios Kretingos meno mokyklos mokinės Betos Rogačiovaitės personalinė darbų paroda: „Žmonės”.

Meno darbų autorė – Beta Rogačiovaitė, du metus iš eilės buvo rajoninės dailės olimpiados II vietos nugalėtoja, respublikinės mokinių ir mokytojų kūrybinės iniciatyvos – konkurso I vietos nugalėtoja.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Jolita Lazauskienė

 

 

Prašome susipažinti su Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Kretingos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano patvirtinimo“ pakeitimo (2020-05-28 Nr. T2-145).

Puslapis 2 iš 18

Joomla templates by Joomlashine