Semiplius
Registracija
Registracija

Kretingos rajono švietimo centro II aukšto salę papuošė karpinių paroda „Angelo sparnui palietus…“, tai nuostabaus grožio įvairiausių formų angelų karpiniai. Angelas – ramybės, šilumos, jaukumo, apsaugos, pakylėjimo skleidėjas.

Klausau ką šneka angelas balse.
Aš nieko negirdžiu, galbūt tik vėją,
Bet viskas tą sekundę nuskraidėja
Ir tampa man gyvenimo prasme.
            (Aut. Aidas Marčėnas)

Karpinių autorė pasakojo, jog karpymas - tai atsipalaidavimo forma, į savo kūrybos darbus autorė sudeda gražiausias idėjas, pavyzdžius iš interneto, vaikų fantazijos bei teigiamas mintis ir emocijas. Šis užsiėmimams tapo hobiu į kurį įsitraukė visa šeima.

Parodą parengė Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“, vaikų priežiūros darbuotoja Dalia Stukienė.

Kviečiame aplankyti parodą šių metų vasario mėn. 3–28 dienomis.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Jolita Lazauskienė

2020 m. sausio 29 d. Kretingos rajono Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras svetingai priėmė dalyvius ir puikiai įvykdė Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono etapą. Savo jėgas išbandė ir kitų kūriniais pasidžiaugė 5–12 klasių moksleiviai. Konkursas vyko dviejose amžiaus grupėse: 5–8 klasių grupėje dalyvavo 12 mokinių ir 9–12 klasių mokinių grupėje – 11 mokinių. Renginys neprailgo, lietuvių kalba pražydo naujomis įvairiausiomis spalvomis, mokiniai parodė ne tik savo skaitymo bet taip pat dainavimo ir aktorinius gebėjimus. Garbinga komisija: Algimantas Verbutas režisierius, Danutė Žiobakienė vyr. bibliotekininkė ir Indrė Ivoncienė Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, netruko išrinkti pirmų vietų laimėtojus, kurie atstovaus Kretingą regioniniame konkurse: Tautvydė Kudarauskaitė, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos 6b klasės mokinė ir Dominyka Strakšaitė, viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos IIGd klasės mokinė. Tautvydę konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aldona Ketlerienė, o Dominyką konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rita Dočkuvienė. Sveikiname mokinius užėmusius II vietą – Aleksandras Slušnys, viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos 5a klasės mokinys. Mokinį konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Audrone Budrienė. III vietą – Sidas Čepelevas, viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos 8a klasės mokinys. Mokinį konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Audronė Budrienė.

Vyresniųjų grupėje nedaug iki pirmos vietos trūko II vietos prizininkui – Mantui Daukšai, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos IVa klasės mokiniui. Vaikiną konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Janina Šidlauskienė. Komisija negalėjo apsispręsti dėl vieno trečios vietos laimėtojo, todėl skyrė dvi III vietas: Arvydei Paulauskaitei, Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 9 klasės mokinei. Mokinę konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vitalija Brunalienė. Taip pat III vieta atiteko Evelinai Malūkaitei, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos IVG klasės mokinei. Mokinę konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vanda Kontrimienė.

Ačiū dalyvavusiems mokiniams ir juos rengusiems mokytojams!!!

Lapkričio 29 d. Skuode įvyko tradicinių žemaitiškų skaitymų Žemaitijos regiono turas“, skirtas Simono Daukanto 226 gimimo metinėms,. Jame varžėsi ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai, pradinių klasių ir vyrseni mokiniai iš Skuodo, Telšių, Kretingos, Plungės, Gargždų bei Rietavo rajonų. Suaugusiųjų grupėje dalyvavo 4 skaitovai iš Skuodo ir Rietavo rajonų. Iš viso buvo 52 pasirodymai. Ir net 5-ios prizinės vietos atiteko mūsų rajono atstovams, sveikiname Juos!

I vieta Kretingos lopšelis-darželis „Žilvitis” komandai su l.l. pasaka „Kaip vilkas norėjo duonos išsikepti“ vaikučius paruošė priešmokylinio ugdymo mokytoja Ella Maleckienė ir meninio ugdymo mokytoja Daiva Samalienė. III vieta - Kretingos l.d. „Žilvitis“ mažesniųjų komandai su kūriniu „Kretingos mergelė“ ir l.l. ratelis „Šakar makar“, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Kvajauskienė ir meninio ugydmo mokytoja Daiva Samalienė. Abi komandos atstovavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus kompozicijų grupėje.

Kompozicijos kategorijoje – II vietą užėmė Kretingos rajono atsovai iš Salantų gimnazijos Urtė Martišiūtė ir Edgaras Žioba mokytoja Daiva Žilinskienė.

1-4 klasių grupėje I vietą užėmė Skaistė Duoblytė 4 klasės mokinė Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, mokytoja Vilma Narmontaitė.

5-9 klasių grupėje III vieta atiteko Kamilei Venckutei IGb Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Laima Gadeikytė. Kamilė skaitė Justino Kubiliaus ištrauką iš „Skaudontiuos gyvybės”.

Mūsų rajonui atstovavusių skaitovų lygis labai geras, jie visi puikūs žemaičiai. Džiugu, kad mūsų krašto vaikai puoselėja žemaičių kalbą. Kviečiame kitais metais dar daugiau žemaitiškai skaitančių mokinių registruotis ir dalyvauti „Skaitymai žemaitiškai“ konkurse.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Vilija Kontrimė

Kretingos rajono švietimo centre lapkričio 9 dieną vykusiame „Oho“ žurnalo komandiniame kryžiažodžių sprendimo turnyre iš viso dalyvavo net 20 komandų. Aštuntąjį kartą Centro neformaliojo švietimo skyriaus organizuotame renginyje dalyvavo kryžiažodžių mėgėjai iš Kretingos rajono, Klaipėdos, Vėžaičių, Biržų miesto ir rajono, Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Vilniaus.

Komandos per dvi valandas turėjo atlikti 25 užduotis ir galėjo daugiausiai surinkti 107 balus. Kova vyko atkakli - visi dalyviai užduotims išnaudojo visą tam skirtą laiką.

Šiemet sėkmingiausiai kryžiažodžius sprendė šiaulietės Ieva Griniūtė ir Aušra Sluoksnaitienė. Daugkartinės turnyro nugalėtojos kretingiškės Kamilė Vilimaitė ir Dalia Vilimienė šiemet liko antroje vietoje. Trečiąją vietą užėmė Deividas Abramavičius ir Algirdas Garbauskas iš Biržų rajono.

Renginį organizavusios Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Rasa Jusčienė ir metodininkė Vilija Kontrime pasidžiaugė, kad šiais metais komandų buvo beveik dvigubai daugiau nei pernai.

Organizuojant turnyrą jau ne pirmus talkino asociacijos Kretingos TAU studentės Stanislava Butkutė ir Regina Končienė.

Diena iš dienos gamta mums piešia nenusakomo grožio vaizdus. Jei tik mūsų akys sugeba juos pamatyti“ Dž. Raskinas. Paskutinį rudens mėnesį dar neiškritus pirmam sniegui, Kretingos rajono švietimo centre II aukšto salę papuošė vaizdai su saulėtomis vasaros dienomis, rudens spalvomis nudažyta gamta ir net snieguotomis pakrantėmis ir baltuojančiais miškais. Kretingos trečiojo amžiaus universiteto klubo „Foto akimirka“ nariai: Danutė Vasiliauskienė, Eugenija Kedienė, Genovaitė Žukauskienė, , Irena Ramutė Gaigalienė, Janina Kaškevičienė, Juozas Gricius, Ona Rudienė, Waldemar Muehlenrad ir studijos vadovas Vaclovas Gricius Centre pristatė fotografijų parodą „Gimtinę jaučiam, matom širdimi“. Viena dalis parodos fotografijų yra eksponuojamos Kretingos rajono Vydmantų kultūros centre. Iš Kretingos rajono vėliau paroda keliaus po visa Lietuvą.

Kviečiame lapkričio mėnesį visus aplankyti fotografijų parodą ir pasidžiaugti užfiksuotomis gamtos akimirkomis.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Vilija Kontrimė

Lietuvos Respublikos seimas 2019 metus paskelbė Žemaitijos metais. Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyrius pakvietė rajono švietimo įstaigas garsinti, gražinti ir puoselėti Žemaitijos žemę – sudalyvauti akcijoje ,,Žemaitiū žemė moni augėn" ir 2019 m. spalio 24 d. pasodinti žemaitišką ąžuoliuką savo įstaigos teritorijoje ar kitoje pasirinktoje vietoje. Akcijos tikslas – ne tik pažymėti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą rašytiniuose šaltiniuose, bet taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą, nes 2019 m. spalio 24 d. pasaulyje minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame akcijos dalyviams: Kretingos lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijai, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinei mokyklai, Kretingos rajono Baublių mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kretingos rajono Kurmaičių pradinei mokyklai, VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklai, Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kretingos lopšeliui-darželiui „Žilvitis“, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinei gimnazijai ir Kretingos rajono švietimo skyriui.

Tikime, kad maži ąžuoliukai, pasodinti su meile ir rūpesčiu, užaugs į didelius bei galingus ąžuolus, Žemaitijos vienybės ir stiprybės simbolius.

Vaizdo medžiagą galite peržiūrėti čia.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja R. Jusčienė

Puslapis 5 iš 18

Joomla templates by Joomlashine