Semiplius
Registracija
Registracija

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriuje vyko smagus renginys - viktorina ,,KON SAKÃ, A MON SAKÄ?", skirta Žemaitijos metams paminėti. Savo žemaičių kalbos žiniomis džiugino keturių mokyklų komandos: Kretingos rajono švietimo centro jaunimo ir suaugusiųjų mokymo skyriaus, Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokytojai ir mokiniai. Viktorinos dalyvius ir svečius pasveikino mažieji dainorėliai iš l.d. ,,Žilvitis“ kartu su savo mokytoja D. Samaliene. Viktoriną vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J.Miežetienė.

Viktorinos da­ly­viams buvo pa­teik­ti klau­si­mai iš įvai­rių sri­čių, susijusių su Žemaitijos kraštu ir kalba, – patarlės, vietovardžiai, istoriniai faktai, įžymūs Žemaitijos žmonės ir kiti. Įdomūs bei linksmi klausimai ir užduotys skatino komandų azartą, sukūrė gerą nuotaiką bei šiltą atmosferą renginio metu. Viktorinoje dalyvavę mokiniai ir mokytojai linksmai ir naudingai praleido laiką – mokėsi dirbti komandoje, išklausyti vienas kitą bei gerbti kitokią nuomonę, turėjo galimybę įvertinti savo Žemaičių kalbos žinias.

2019-10-01 Lietingą rudens popietę, kai medžiai jau nusidažę rudeniškomis spalvomis Kretingos rajono Švietimo centre buvo atidaryta Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės tėvelių, vaikų ir mokytojų parengta fotonuotraukų paroda, kuri priminė apie šiltą vasarą ir puikų rudenišką derlių. Mokytojos su savo auklėtiniais dalyvauja projekte „Vaisiai ir daržovės – vaikų vitaminų lobis“. Norėdamos paskatinti vaikus domėtis vaisiais ir daržovėmis, mokytojos tėveliams vasarai davė uždavinį: stebėti ir nufotografuoti neįprastų formų vaisius, daržoves ir kitas gamtos gėrybes. Mokytojos Virginija Mockuvienė ir Daina Milinskienė kartu su vaikučiais kūrė nuotraukose užfiksuotų gėrybių pavadinimus ir taip gimė fotonuotraukų parodos „Linksmosios rudens gėrybės“ pavadinimas. Nuotraukose užfiksuotų keistų formų rudens gėrybių, kurios kiekvieno vaizduotei gali būti panašios į bet ką...Parodoje galima sutikti ir „Braškinę vištelę“, ir „Pomidorinę antį“, ir „Agurkinę sraigę“ ir dar daug kitų linksmų gėrybių. Kviečiame visą rudenį aplankyti parodą.

Tradicinė kasmetinė Tarptautinė mokytojų diena Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje paminėta 2019 m. spalio 4 d. Nuo ryto Centre sklandė šventinė nuotaika: mokiniai, mokytojai, gėlės, nuoširdumo ir dėkingumo kupini žodžiai…

Centro mokinių taryba visus mokytojus pakvietė į integruotą pamoką, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai paminėti. Smagiai praleidome laiką. Mokiniai susipažino su mokytojo profesija.

Dainora Kalniškienė, Kretingos rajono švietimo centro vyr. socialinė pedagogė

Spalio 3 d. Tarptautinės mokytojų dienos proga Kretingos rajono pedagogai buvo pakviesti į gražią šventę Kultūros centre ,,Skrendantys ant pašaukimo sparnų“. Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, mero pavaduotojas Dangiras Samalius ir Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė pasveikino Kretingos rajono švietimiečius ir apdovanojo 12 rajono mokytojų su 2019 Metų mokytojo nominacija.

Sveikiname Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkę Rimą Ramoškienę su 2019 Metų mokytojo nominacija!

Nominacija: ,,už darbą, tapusį gyvenimo būdu, darnią komandinę veiklą, atveriant kūrybinio džiaugsmo, geranoriško bendradarbiavimo erdves, šiltą ir nuoširdų bendravimą, nuolatinį siekį tobulėti ir augti, pedagoginės patirties sklaidą, inovatyvių idėjų paiešką ir plėtojimą, profesionalų, atsakingą, kūrybišką rajono mokytojų metodinės veiklos koordinavimą, mokytojų subūrimą kūrybinėms veikloms, nuolatinį jų skatinimą mokytis ir ieškoti naujovių bei dalintis gerąja patirtimi.“

Skelbiama registracija į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus, vykdomus pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Mokymų trukmė 18 val. Šiuose mokymuose mokysitės:
  • naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, ar planšete;
  • rengti tekstinius dokumentus;
  • saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos;
  • naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis;
  • dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Mokykitės skaitmeninio raštingumo NEMOKAMAI!

Registruokitės telefonu: 8 620 20 961, El. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Užpildžius registracijos formą arba artimiausioje bibliotekoje.

Mokymai vyksta visoje Lietuvoje, daugumoje viešųjų bibliotekų.

Daugiau informacijos: Skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“

„Žmogus yra kūrybingas, gali laisvai veikti pasaulyje, jį keisti, susikurti savo gyvenimą. Priesaga -ing- rodo kūrybos galių turėjimą. Žmogų iškelia, suteikia išskirtinių galimybių kūrybingumo ryškumas, intensyvumas. (...) Kūrybingas ir tas, kursai turi galių kūrybai atpažinti.“ (Viktorija Daujotytė, Lietuvos literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė).

Kas yra kūrybingumas? Kaip jį ugdyti? Ar visi vaikai yra kūrybiški? Šie klausimai aktualūs mokytojams, tėvams. Gerąja kūrybingumo ugdymo patirtimi dalijosi Kretingos rajono pedagogai, birželio 6 d. susirinkę į kiekvienais metais Kretingos rajono švietimo centro organizuojamą renginį – Sėkmės istorijas.

2019 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Žemaitijos metais. Apie tradicinį Žemaitijos regiono mokinių konkursą „Koram žemaitėškā“, pristatydamos savo sėkmės istoriją, kalbėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Jadvyga Miežetienė ir Milda Šukienė. Kaip paskatinti mokinius kurti, pajausti žemaitišką būdą, „pagauti“ taiklų žodį? Jaunųjų kūrėjų tekstai, iliustruoti fotomenininkų (fotografijos būrelio vadovė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Janina Dalia Šidlauskienė) darbais, sugulė almanachuose.

Geras mokytojas yra ne tik žinių šaltinis ir mokymosi vadovas, bet ir kūrybingos veiklos pavyzdys, kūrybingumui būtinų nuostatų ir profesinės etikos ugdytojas. Sunku būtų išvardinti mokyklos-darželio „Žibutė“ muzikos mokytojo eksperto kompozitoriaus Aloyzo Žilio mokinių pasiekimus, konkursus, festivalius, šventes, kuriuose dalyvavo ir pelnė laurus. Scenoje mokytojo ugdomi mokiniai laisvi, artistiški, kūrybiškai interpretuoja muziką. Vadovo sėkmės istorija – ilgametis kasdienis darbas, entuziazmas, kolektyvus vienijančios išvykos, mokinius įkvepiantis asmeninis mokytojo-kūrėjo pavyzdys.

Milda Trušauskaitė, Marijono Daujoto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos muzikos mokytoja ekspertė, užburia tiek pradinukus, tiek vyresniųjų klasių dainorėlius, jos ugdytiniai koncertuoja, laimi prizines vietas konkursuose, olimpiadose, esami ir buvę mokiniai sėkmingai dalyvauja TV muzikiniuose projektuose. Kaip užauginti laisvą, kūrybingą, gebantį save išreikšti žmogų? Pedagogė pasidalijo patirtimi, jog kūrybingumas ugdomas nuolat, kiekvieną pamoką, kiekvieną repeticiją, tiesiog leidžiant vaikams būti kūrėjais.

Kūryba – darbas ar poilsis, laisvalaikis ar veikla, reikalaujanti pačios didžiausios koncentracijos, susitelkimo bei dėmesio? Kūrybai reikia žinių ir gebėjimų. Tai sunki, tačiau džiaugsminga veikla. Norint pasiekti reikšmingesnių rezultatų, reikia dirbti ilgai ir sunkiai. Kita vertus, kartais kūrybinė veikla taip įtraukia kuriantįjį, kad jis praranda laiko pojūtį, o pats darbas teikia didžiausią pasitenkinimą. Svarbu ne tik puoselėti mokinio kūrybines galias, bet ir pažinti jį kaip žmogų, mylėti. Šias tiesas paliudijo švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus technologijų mokytoja metodininkė Judita Alšauskienė bei Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Lina Nikartienė. Mokytoja Lina akcentavo, kad itin svarbu vaikui sukurti saugią emocinę aplinką, leisti būti savimi neribojant saviraiškos. Puikius mokytojų bei mokinių kūrybos rezultatus atspindi nuolat rengiamos parodos ir sėkmė olimpiadose.

Kūrybingi žmonės yra laimingi, nes jiems patinka tai, ką jie daro. Arba atvirkščiai – jie daro tai, kas jiems patinka. Mintimis apie kūrybos teikiamą džiaugsmą bei kūrybą kaip daugelio gyvenimiškų problemų sprendimo būdą dalijosi Simono Daukanto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Živilė Sabaliauskaitė. Tai mokytoja, padedanti vaikui atsiskleisti, išlaisvinti kūrybines galias, skatinanti dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, nuolat generuojanti veiklos idėjas bei kviečianti burtis ir įgyvendinti naujus sumanymus.

Sėkmės istorijų dalyviai pristatė fotografijų albumus, leidinius, dalijosi patirtimi, atradimais, džiaugėsi mokinių sėkme. „Didžiausias mokytojo pasiekimas yra sugebėjimas pažadinti mokinio kūrybiškumą ir žingeidumą.“ (Einšteinas)

Rima Ramoškienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė

Puslapis 6 iš 18

Joomla templates by Joomlashine