Semiplius
Registracija
Registracija

Kūrybinė veikla padeda perdirbti susikaupusias emocijas ir mintis. Manoma, kad pagrindinės emocijos liejasi tarpusavyje panašiai kaip spalvos, taip susidarant pilnam žmogaus emocijų „spektrui“. Agnė Palilionytė, Kretingos rajono švietimo centro dailės mokytoja, tapytoja, lieja akvareles, tapo paveikslus. Paveiksluose mistinis žmogus, jo siluetas ar veidas iš kosmoso, iš toli toli, ko negalima pasiekti, pamatyti, galima tik vaizduotėje sukurti ir nutapyti. Agnė jaučia poreikį savo mintis, jausmus išreikšti sutartiniais ženklais ir simboliais. Dailininkė savo kūrybos darbus pristato Švietimo centre parodoje „Skirtingų darbų panašios emocijos“.

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Kretingos meno mokykloje vaikai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Linos Nikartienės, savitu būdu – linijų, spalvų ar formų pagalba išreiškia save, derina rankos, akies ir kitų kūno dalių judesius, lavina kūrybos gebėjimus, mokosi sukurtą vaizdinį nulipdyti iš molio. Jaunieji kūrėjai pirštais ir rankomis spaudžia, glosto, maigo, šildo, kočioja molį, kol jis tampa įvairiausiomis gyvūnų figūrėlėmis, fantastinėmis būtybėmis, subtiliomis vazomis...

Kviečiame Švietimo centre aplankyti parodą „Emocijos ir formos“.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Gerbiami mokyklų vadovai, mokytojai, maloniai kviečiame Jus į Sėkmės istorijas „Išlaisvinti kūrybingumą“ 2019 m. birželio 6 d. 15.00 val. Kretingos rajono švietimo centre, J. Pabrėžos g. 8.

Daugiau informacijos: kvietimas.

„Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas“. (K. Čiukovskis)

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Živilė Sabaliauskaitė per dailės pamokas ir neformaliojo ugdymo veiklas lavina vaikų kūrybiškumą, mokiniai mėgaujasi piešimu, nors reikalingas ir rezultatas – užbaigtas piešinys. Kas pavaizduota piešinyje ir kaip nupiešta, daug ką pasako apie tai, kaip vaikas mato save ir pasaulį, kuo jis tuo metu užsiima. Pasak H.B.Landharten piešdami vaikai gali „kalbėti rankomis, klausytis akimis, liesti širdimi“. Mokinių darbai spalvingi, mįslingi, stebinantys, verčiantys pamąstyti ir pamatyti pasaulį kūrėjo akimis...

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė.

Lietuva yra maža, bet savo gamtine įvairove ji be galo didelė, kurianti trapų ir nuolat kintantį grožį. Gamtoje žmogus randa save, suvokia gyvenimo prasmę, joje labai lengva išreikšti savo jausmus: gali dainuoti, ar verkti, medituoti, svajoti - gamta tave supras. Kasdien turėtume nors trumpai pabūti gamtos prieglobstyje ir pajusti nuostabų jos grožį, teigiamas emocijas, energijos antplūdį, įkvėpimo šaltinį, pozityvių minčių polėkį. Gamtą stebi ir nuotraukose fiksuoja Kretingos Trečiojo amžiaus universiteto klubo „Foto akimirka“ nariai: Danutė Vasiliauskienė, Irena Gaigalienė, Vaclovas Gricius, Juozas Gricius, Waldemar Muehlenrad, Stanislava Zakličkienė, Genovaitė Kedienė, Janina Kaškevičienė, Albertas Mikučionis. Gegužės mėnesį švietimo centre kviečiame aplankyti nuotraukų parodą „Stebinantis 100-mečio Lietuvos peizažas“.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė.

Kūryba prasideda su žmogaus atsiradimu – per žmogų ji atsiranda, tęsiasi, negali sustoti. Kūrybine veikla žmogus teigia gyvenimą, išreiškia save, jį supantį pasaulį. Kūryba yra gyvenimo teigimas, gyvenimo meilė, gyvenimo spalvos. Kuriančiojo gyvenimas su visomis jo spalvomis ir yra kūryba – išreiškianti, šildanti, stebinanti... Švietimo centro kūrėjai-mokiniai ir jų technologijų mokytoja metodininkė Judita Alšauskienė gegužės mėnesį kviečia Centre aplankyti parodą „Mūsų kūrybos spalvos“.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė.

Moliniai dirbiniai žiedžiami nuo seniausių laikų. Mūsų buitis neįsivaizduojama be puodų, vazų, puodelių ar lėkščių iš dekoruoto molio, tai ranka pasiekiamas stebuklas. To stebuklo siekė ir Marijono Daujoto progimnazijos 1–4 klasių keramikos studijos mokiniai, vadovaujami studijos vadovės, dailės mokytojos metodininkės Ingridos Taujanskienės. Vaikai lavino savo fantaziją, kūrė darbelius iš molio. Pasirodo, dirbti su moliu nelengva. Jis ilgai nepasiduoda kūrėjo rankoms, bet yra labai plastiškas ir „gyvas“. Iš jo galima padaryti viską. Vaikai nė nesusimąstė, kokį nelengvą ir sudėtingą kelią turi praeiti molinis darbelis, kol iš saujelės molio tampa, puodeliu, lėkštele, žvakide ar švilpiančia spalvota švilpyne, savo fantazijos sukurtu darbeliu. Nulipdytas darbelis paruošiamas, dekoruojamas, „kepamas“ krosnyje ir sulaukiamas stebuklas, blizgantis, spalvotas, pats gražiausias.

Kviečiame balandžio mėnesį aplankyti parodą.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Vien tik norais nieko nepasieksi. Bet kai tavo vizija veda tave pirmyn, tu nori daryti tai, kas padėtų ją įgyvendinti. Tu neverti savęs per jėgą, tiesiog troškimas būna toks stiprus, kad imi daryti tai, ko anksčiau net nežinojai, kad sugebi. (Spencer Johnson)

Šilutės rajono aštuonių direktorių, jų pavaduotojų ugdymui komanda pagal projektą „Lyderių laikas 3“ stažuotei „Mokinių ir tėvų įtraukimas ir įtaka ugdymo procesui, mokinių sėkmei“ pasirinko Kretingos rajoną, susitiko su švietimo skyriaus vedėju ir vedėjo pavaduotoja. Lankėsi penkiose Kretingos rajono švietimo įstaigose: švietimo centre, Marijono Daujoto progimnazijoje, Simono Daukanto progimnazijoje, Kurmaičių pradinėje mokykloje, Darbėnų gimnazijoje. Mokyklų komandos pristatė savo mokyklas, dalinosi gerąja darbo patirtimi apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą, apie mokinių praktinį patyriminį ugdymą pamokoje, mokyklos ir tėvų bendradarbiavimą, tėvų įtraukimą į mokyklos, klasės gyvenimą, jų įtaką mokyklos valdymo kokybei bei kita.

Svečiai dėkojo kiekvienai mokyklai už dalinimąsi, už patarimus, už bendrystę bei nuoširdumą, džiaugėsi susitikimais, kvietė aplankyti Šilutės rajono švietimo įstaigas.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Puslapis 7 iš 18

Joomla templates by Joomlashine