Semiplius
Registracija
Informuojame, jog respublikiniai Simono Daukanto skaitymai 2017 m. lapkričio 24 d. Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje neįvyks.

 

Kokią pamoką galima vadinti sėkminga? Galbūt geros pamokos požymių sąrašo sudarymas padeda orientuotis mokytojams ir jų darbo vertintojams, bet nėra tobulo, universalaus, visiems priimtino geros pamokos recepto.

Geros mokyklos koncepcijoje akcentuojama pamokos svarba. Praeitais mokslo metais Kretingos rajono mokyklose ypatingas dėmesys buvo skiriamas pamokos kokybei. Mokytojai vedė atviras pamokas, dalijosi patirtimi. Konferencija „Sėkmingos pamokos faktoriai“, organizuota švietimo centro ir rajono mokytojų komandos – tai lyg apibendrinimas, pasidžiaugimas darbo rezultatais. Malonu, kad sulaukėme tiek daug lektorių bei konferencijos dalyvių. Akivaizdu, jog pamoka visuomet buvo ir yra aktuali tiek pedagogams, tiek mokiniams ir jų tėvams. Konferencijos pranešimų temos – labai įvairios. Daiva Stonkienė, mokyklos-darželio „Žibutė“ pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, Vilma Jurgutienė, Vydmantų gimnazijos pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja, Jolanta Salienė, Vydmantų gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, pristatė inetraktyvių pamokų pavyzdžius, Vidmantas Budrys, Salantų gimnazijos pradinio ugdymo mokytojas metodininkas, – IKT naudojimo pamokoje galimybes. Aurelijos Laureckienės, Darbėnų gimnazijos pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, pelniusios geriausio pranešimo nominaciją, pranešime akcentuotas pamokos vizualumas, iliustracijos galia ugdant kūrybiškumą. Kaip skatinti mokinių motyvaciją patirtimi pasidalijo Aušra Gedgaudienė, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Apie tarpdalykinę integraciją kalbėjo Saulė Paulikienė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir Kristina Balsevičienė, Darbėnų gimnazijos Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja. Be abejo, pamokos sėkmę lemia ir mokinio gebėjimas mokytis, – tai buvo akcentuojama Daivos Račkauskienės, Darbėnų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, pranešime. Ypatingo konferencijos dalyvių dėmesio susilaukė Mildos Trušauskaitės, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos metodininkės, pranešimas apie kūrybiškumo skatinimą muzikos pamokose, Adelės Žeimytės, Salantų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ekspertės, pranešimas apie mokinių saviugdą bei Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos katedros profesorės, daktarės Rūtos Girdzijauskienės plenarinis pranešimas apie įvairiapusišką žvilgsnį į mokytojo asmenybę, jo nuolatinę kaitą, tobulėjimą, kompetenciją. Dėkojame mokytojams, vedusiems praktinę veiklą – Marijai Šaltmerienei, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos technologijų mokytojai ekspertei, Irenai Raišuotienei, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo mokytojai metodininkei, Rimai Bitautienei, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo mokytojai metodininkei. Renginį inovatyviai apibendrino Aurelija Jedenkienė, švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja.

Konferenciją „Sėkmingos pamokos faktoriai“ organizavo Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyrius ir Kretingos rajono mokytojų komanda.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Rima Ramoškienė

Lapkričio 18 dieną 10.00 val. Kretingos rajono švietimo centre (J. Pabrėžos g. 8, Kretinga) organizuojamas „OHO“ šeimų kryžiažodžių sprendimo turnyras. Komandos sudėtis – du šeimos nariai.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti turnyre.

Registruotis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietovę ir telefono numerį). Informacija teikiama tel. 8 614 54265 arba 8 683 20575.

Kiekvienas žmogus mokosi nuo gimimo iki mirties. Atskirais amžiaus tarpsniais mokymasis tampa ypač svarbus. Ar jis tiek pat svarbus ir vyresnio amžiaus asmenims? Paskutinių metų Eurostato duomenys rodo, kad mūsų visuomenė sparčiai senėja. Daugumoje Europos šalių (Latvijoje, Lietuvoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje) net penktadalį populiacijos sudaro asmenys vyresni nei 64 metai. Kodėl ir kaip mokosi vyresnio amžiaus suaugusieji bei su kokiomis problemomis jie susiduria? Šiuos klausimus pabandė atsakyti Slovėnijos trečiojo amžiaus universitetas, kuris rugsėjo pabaigoje organizavo Erasmus+ projekto „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų asmenų švietimo skatinimas“ penkių dienų mokymus Liublianoje. Mokymuose dalyvavo Aurelija Jedenkienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja, Rasa Kašinskienė, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė, rajono anglų kalbos metodinio būrelio pirmininkė, Danutė Gikarienė, Kretingos trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir pažinimo fakulteto seniūnės pavaduotoja bei vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo atstovai iš Latvijos ir Ispanijos.

Skaityti daugiau: Vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimas – Slovėnijos trečiojo amžiaus universiteto patirtis

 

Kiekvieną dieną už lango įkyriai barbena lietus, ištvino upės ir upeliai, įmirko žemė, ji jau nebesugeria vandens ir vanduo liejasi..., o Centre Salantų meno mokyklos vaikų rankomis ir meile sušildyti spalvingi, įmantrūs, išieškoti paveikslai parodoje „Tegul liejasi...“ Džiaugiamės, kad liejasi spalvos, išmonė, fantazija, kūrybiškumas ir visus kviečiame aplankyti parodą.

Parodą surengė mokytoja metodininkė Ingrida Taujanskienė.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė dirbo kūrybiškai, iš vilnos gamino lėles, gėlytes, vėlė akmenukus. Centrą papuošė kūrybiniai darbai. Ant rankos užmaunamos spalvingos veltos lėlės, bus naudojamos vaikų saviraiškai bei žaidimams. Džiaugiamės paroda, kviečiame aplankyti.
Lopšelio-darželio „Žilvitis“ septintos grupės ikimokyklinio ugdymo vyresniosios auklėtojos Lina Kvajauskienė, Gražina Vitkauskienė Centre surengė vaikų tėvų fotografijų parodą „Leiskis, saule, tekėk, mėnuo“. Kviečiame pasidžiaugti sustabdytais, fotografijose įamžintais gamtos vaizdais bei Saule ir Mėnuliu.
article 410
Informuojame, kad anglų kalbos mokytojų apskrito stalo diskusija „Darbas, bendravimas ir bendradarbiavimas grupėje ir komandoje“ nukeliama į spalio 19 d. 15.00 val.
Į madą sugrįžus rankdarbiams, atradome senas tradicijas turinčią dekupažo techniką - dekoravimą popieriumi. Spalio mėnesį Švietimo centre kviečiame aplankyti ir pasidžiaugti Trečiojo amžiaus universiteto studentės Danutės Vasiliauskienės dekupažo technika papuoštų daiktų parodą „Gyveniman dar kartą“. Autorė savo rankomis sušildė, išgrąžino servetėles, padėklus, prie jų pritaikė ir išmargino indus – parengė kompozicijas.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

article 410

2017 m. lapkričio 20–26 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija organizuoja aštuonioliktąją Suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi galia ir žavesys“. Kviečiame aktyviai įsijungti į Savaitės judėjimą.

Naudingi dokumentai:

 

 

Tautinis kostiumas, kaip etninio tapatumo forma, yra šalies kultūros išraiška, neatskiriama istorijos paveldo dalis, vienas iš svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais.

Vydmantų gimnazijos pedagogės tautinio kostiumo puošybos motyvus komponuoja savo rankdarbiuose ir rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centre (J. Pabrėžos g. 8) surengė parodą „Augalų motyvas lietuvių tautiniame kostiume“. Bronė Kietelytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, parodai riešines mezgė su augalų, gėlių motyvais. Riešinės puošnios, grakščios, skoningos, turtingos, bet neperkrautos. Riešinės ne tik puošmena ir šiluma, bet ir sveikatai naudingas daiktas. Sigutė Latakaitė, technologijų mokytoja metodininkė, pristato adatines ir delmonus. Delmonas - tai plokščias puošniai siuvinėtas krepšelis. Delmonas yra išskirtinai Klaipėdos krašto tautiniam kostiumui būdingas priedas – kabinamas prie juosmens. Mokytojos mokinių kūrybos darbai – galvos papuošalų - karūnų elementai, sukurti iš šilkinių kaspinų ir juostelių, austi darbeliai, spalvingi, kruopščiai ir su meile padaryti. Ramunė Grikštaitė, dailės vyresnioji mokytoja, parodoje pristato medinių papuošalų: sagių, apyrankių, pakabukų kolekciją. Papuošalai dekoruoti specialiais dažais, puošti gintaru ir akmenukais.

Parodoje pristatomi darbeliai rodo, jog pedagogių rankos sugeba ne tik glostyti vaiko galvą, sodinti gėles ar puoselėti aplinką, bet ir suranda laiko grožiui bei kūrybai – įgyvendina savo sparnuotas mintis… Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Puslapis 8 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
403
Straipsnių peržiūros
1001830

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine