Semiplius
Registracija
Registracija

2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“. 2018 metais visoje Europoje vyko ir tebevyksta ES, nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens renginiai, kurių metu siekiama skatinti daugiau žmonių atrasti ir įsitraukti į Europos kultūros paveldo išsaugojimo iniciatyvas, stiprinti priklausymo vienai Europos erdvei jausmą.

Skaityti daugiau: Europos kultūros paveldas suaugusiųjų švietime

Simonas Daukantas rašė „... žemaičių kalba it žalia bruknelė, nuo speigų apšarmojusi, lig šiai dienai tebžaliuoja“. Žemaičių tarme yra vedamos kai kurios radijo, televizijos laidos, leidžiami laikraščiai, žurnalas „Žemaičių žemė“, rašomos knygos. Žemaičių kalba yra gyva ir stipri, o jos prestižas yra augantis, todėl turime savo tarmę saugoti ir puoselėti, ja kalbėti.

Švietimo centre lapkričio 22 d. į konkursą „Skaitymai žemaitiškai“ susirinko Kretingos rajono švietimo įstaigų jaunuomenė pristatyti žemaitiškai skaitomus kūrinius. Konkursas prasidėjo šventiškai, dalyvius nuotaikingomis dainomis pasveikino mokyklos-darželio „Žibutė“ ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojo eksperto Aloyzo Žilio. Dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga komisija, vadovaujama Klaipėdos universiteto pedagogikos katedros docentės dr. Aušrinės Zulumskytės. Komisijai reikėjo ne tik skirti vietas, bet ir atrinkti geriausius skaitovus, vyksiančius į konkursą, į Skuodą. Prizinių vietų laimėtojai gavo diplomus, juos rengę mokytojai – padėkas. Džiaugiamės mokytojų, vadovų darbu, tėvelių palaikymu ir tikime, kad konkurso dalyvių „žemaitukų“ gretos augs, žemaitiška kalba skambės ne tik konkursų metu...

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Fotografija yra viena iš bendravimo formų. Įdomi, kokybiška fotografija gali lavinti vaizduotę, plėsti pasaulio suvokimo ribas, provokuoti mąstyti. Kiekvieną fotografiją kuria autorius.

Kretingos trečiojo amžiaus universiteto klubo „Foto akimirka“ nariai: Danutė Vasiliauskienė, Waldemar Muehlenrad, Irena Gaigalienė, Janina Kaškevičienė, Stanislava Zakličkienė, Genovaitė Kedienė, Juozas Gricius, Albertas Mikučionis ir studijos vadovas Vaclovas Gricius surengė fotografijų parodą „Lietuva – gimtinė mano“. Autoriai kviečia pamatyti jų sustabdytus gamtos vaizdus, pasidžiaugti užfiksuotais gyvūnais ir paukščiais.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Spalio 2 d. Kretingos rajono švietimo įstaigų direktoriai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Ugdymo(-si) pasiekimų gerinimas ir mokymosi efektyvinimas Marijampolės švietimo įstaigose“. Jie lankėsi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, Marijampolės Sūduvos gimnazijoje, Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Rūta“, Marijampolės „Žiburėlio“ mokykloje-daugiafunkciame centre, Marijampolės meno mokykloje. Mokyklų komandos pristatė savo įstaigų istorijas, ugdomąsias ir edukacines erdves, dalinosi gerąja darbo patirtimi. Direktoriai dėkingi kolegoms marijampoliečiams.

Teatralizuotos ekskursijos po Marijampolę su grafiene P. Butleriene metu susipažino su miesto istorija ir dabartimi, džiaugėsi puikiai sutvarkytomis erdvėmis.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Lietuvos istorijos akimirkas Kretingos meno mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Živilės Sabaliauskaitės, įamžino savo spalvinguose piešiniuose ir Centre surengė parodą. Kviečiame aplankyti parodą.

Švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Centre savo nuotraukų parodą pristato Edgaras Žiobakas, buvęs centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokinys. Nuotraukose gamtos vaizdai, gyvūnų pasaulis, realybė...

Švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Juditos Alšauskienės, įvairia technika kūrė originalius, spalvingus dailės darbus, surengė parodą ir kviečia ją aplankyti.

Švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Keramika yra viena seniausių dailės sričių, kuri ir šiandieniniame gyvenime turi plačias molio panaudojimo galimybes. Keramikos dirbiniu smagu papuošti aplinką, praktiškai panaudoti, padovanoti draugui ar giminaičiui, ypač jei darbas paties rankomis padarytas. Nuostabius darbus iš molio sukūrė Kretingos meno mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Linos Nikartienės. Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais rengiama paroda.

Birželio mėnesį Kretingos meno mokyklos mokinių kūrybiniai darbai puošia Kretingos rajono švietimo centrą, surengta paroda „Formų plastika“. Kviečiame aplankyti parodą, pasigrožėti, pasidžiaugti įspūdingais darbais.

Švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Puslapis 9 iš 18

Joomla templates by Joomlashine