Semiplius
Registracija
Registracija
Naujienraštis

Išgirstame poeto Marcelijaus Martinaičio žodžius „Tu numegzk man, mama, kelią“ ir jau girdime dainą. O mokyklos-darželio „Žibutė“ mokytojos Kristina Rekašienė, Dalia Čekanauskienė, Sigita Narvydienė, Rita Kubilienė, Svajutė Putrienė ne tik dainavo, bet ir mezgė, nėrė, vėlė, siuvinėjo ir visaip kitaip grąžino „kelią“. Kvietė padirbėti ir kitų Lietuvos darželių bendruomenes, o sukurtus darbus atsiųsti. Švietimo centre surengė spalvingą vingiuojančio kelio parodą. Mokytojo padėjėjos Marytės Ruginienės ir modelino sukurtos ir įmantriai papuoštos lėlės lūkuriuoja ir svarsto, kurį kelią pasirinkti, kuriuo pasukti. Kviečiame ir Jus aplankyti parodą, pamatyti „kelią“, pasigrožėti lėlėmis. Visų laukiame.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Angelas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia – pasiuntinys. Daugelyje kalėdinių legendų ir tikrų istorijų yra minimi ir angelai. Visur jie vaizduojami, kaip labai mielos žmogiškos būtybės, dažniausiai vaikų pavidalo, tik apdovanotos sparnais. Šiandien angelas – neatsiejamas adventinio laikotarpio ir Šv. Kalėdų simbolis, reiškiantis nemirtingumą, dorybę, nekaltybę, meilę, gerumą ir dangišką prigimtį. Šie Vydmantų gimnazijos mokytojų Ramunės Grikštaitės, Sigutės Latakaitės ir Rasos Griškevičienės sukurti dangaus pasiuntiniai nusileido Švietimo centre ir suteikė žiupsnelį stebuklo... pamatykite jį...

 

Klausaus ką šneka angelas balse.
Aš nieko negirdžiu galbūt tik vėją,
bet viskas tą sekundę nuskaidrėja
ir tampa man gyvenimo prasme.

(Poetas Aidas Marčėnas)

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

„Mėlio ūko paslaptys“ paslaptinga, mėlynai balta batikos darbų paroda.

Būrelis Dienos veiklos centro jaunuolių kūrė darbus, margino drobes „šibori“ technika ir Švietimo centre kviečia pasidžiaugti margais, raštuotais, šerkšnotais paveikslais.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Salantų meno mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Ingridos Taujanskienės, kuria grožį, išlaisvina savo fantaziją, prideda kruopštaus darbo ir „atsiranda“ paveikslas.

Kviečiame aplankyti parodą „Languota, dryžuota, raštuota...“, pasigėrėti spalvingais darbais.

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“. 2018 metais visoje Europoje vyko ir tebevyksta ES, nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens renginiai, kurių metu siekiama skatinti daugiau žmonių atrasti ir įsitraukti į Europos kultūros paveldo išsaugojimo iniciatyvas, stiprinti priklausymo vienai Europos erdvei jausmą.

Skaityti daugiau: Europos kultūros paveldas suaugusiųjų švietime

Simonas Daukantas rašė „... žemaičių kalba it žalia bruknelė, nuo speigų apšarmojusi, lig šiai dienai tebžaliuoja“. Žemaičių tarme yra vedamos kai kurios radijo, televizijos laidos, leidžiami laikraščiai, žurnalas „Žemaičių žemė“, rašomos knygos. Žemaičių kalba yra gyva ir stipri, o jos prestižas yra augantis, todėl turime savo tarmę saugoti ir puoselėti, ja kalbėti.

Švietimo centre lapkričio 22 d. į konkursą „Skaitymai žemaitiškai“ susirinko Kretingos rajono švietimo įstaigų jaunuomenė pristatyti žemaitiškai skaitomus kūrinius. Konkursas prasidėjo šventiškai, dalyvius nuotaikingomis dainomis pasveikino mokyklos-darželio „Žibutė“ ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojo eksperto Aloyzo Žilio. Dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga komisija, vadovaujama Klaipėdos universiteto pedagogikos katedros docentės dr. Aušrinės Zulumskytės. Komisijai reikėjo ne tik skirti vietas, bet ir atrinkti geriausius skaitovus, vyksiančius į konkursą, į Skuodą. Prizinių vietų laimėtojai gavo diplomus, juos rengę mokytojai – padėkas. Džiaugiamės mokytojų, vadovų darbu, tėvelių palaikymu ir tikime, kad konkurso dalyvių „žemaitukų“ gretos augs, žemaitiška kalba skambės ne tik konkursų metu...

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Puslapis 10 iš 20

Joomla templates by Joomlashine