Spalio 18 dieną Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje pamokos prasidėjo neįprastai – vyko pažintinė kultūrinė diena „Renkuosi profesiją“. Jaunimo klasių auklėtoja J. Grybytė ir socialinė pedagogė D. Kalniškienė supažindino su profesijomis, rodė mokomuosius filmus ir juos aptarė ir pravedė instruktažo pamokas. Auklėtojos iš anksto suplanavo dienos veiklą. Su įmonėmis, kuriose lankysis mokiniai, buvo sudarytos trišalės profesinės veiklos sutartys. Įmonės jaunimo laukė jau su paruoštomis įdomiomis, intriguojančiomis užduotimis.

Viena mokinių grupė kartu su mokytoja L. Galdikiene, lankėsi Kretingos r. policijos komisariate. Čia mokiniai susipažino su policininko profesija. Aiškinosi, kokie sunkumai ir problemos iškyla dirbant šį darbą. Taip pat susipažino su šios profesijos privalumais.

Kita mokinių grupė, lydima socialinės pedagogės D. Kalniškienės, lankėsi R. Špučio automobilių remonto servize. Būsimieji automobilių remontininkai turėjo galimybę susipažinti su svajojama profesija.

Mokytoja J. Grybytė dešimtokus lydėjo į Šiaulių banko Kretingos skyrių. Vyriausioji vadybininkė V. Tamošauskienė supažindino su bankininko specialybe. Ji papasakojo, kaip teisingai reikia elgtis su pinigais. Parodė lankstinukus su taupymo, kaupimo bei kitais planais.

Dailės mokytoja A. Palilionytė pasiūlė susipažinti su fotografo specialybe. Jie lankėsi R. Gorelienės IĮ, ten susipažino su šiuolaikiniais nuotraukų gamybos būdais, stebėjo, kaip daromos nuotraukos.

Mokinai džiaugėsi susipažinę su profesijomis, grįžo kupini gerų emocijų ir naujų idėjų.

Tradicinė kasmetinė Tarptautinė mokytojų diena Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje paminėta 2019 m. spalio 4 d. Nuo ryto Centre sklandė šventinė nuotaika: mokiniai, mokytojai, gėlės, nuoširdumo ir dėkingumo kupini žodžiai…

Centro mokinių taryba visus mokytojus pakvietė į integruotą pamoką, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai paminėti. Smagiai praleidome laiką. Mokiniai susipažino su mokytojo profesija.

Dainora Kalniškienė, Kretingos rajono švietimo centro vyr. socialinė pedagogė

2019-10-11 Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 8-9 jaunimo klasių mokiniai apsilankė Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje. Mokiniai buvo šiltai priimti, jiems buvo pristatytos specialybės, kurias gali įgyti šioje mokykloje – automobilių kėbulo, automobilių elektros įrengimų remontininko, smulkiojo verslo paslaugų teikėjo, kompiuterių ir organizacinės technikos operatoriaus, virėjo, konditerio, kirpėjo, automobilių pardavėjo, statybininko apdailininko. Apsilankymo metu mokiniai buvo susipažino su Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos šiuolaikine mokymo baze: informaciniu centru, įrengtais teorinio ir praktinio mokymo kabinetas, dirbtuvėmis. Mokykloje galima įgyti bei tobulinti profesinę klasifikaciją, ugdyti asmenybės savybes, kurių prireiks būsimai profesinei veiklai ir savarankiškam gyvenimui.

Kelionė tęsėsi Jūrų muziejuje. Jaunimo klasių mokiniai turėjo galimybę pamatyti rekonstruoto muziejaus akvariumo tunelį, kuriuo eidami pasijautė tarsi po vandeniu, ir iš arti stebėjo įspūdingąsias žuvis. Jie dalyvavo įspūdingame delfinų pasirodyme, pasigrožėjo šių nuostabių jūrinių žinduolių sugebėjimais. Pasirodymo metu delfinai atliko akrobatinius triukus, šoko, dainavo, žaidė su kamuoliu - pasirodymas visiems labai patiko.

Puslapis 1 iš 28

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1028142

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine