2019 m. balandžio 30 d. startavęs mokyklinis jaunimo klasių projektas ,,Pažinkime Kretingą‘‘ birželio 20 d. užbaigtas. Projekto tikslas – per integruotas įvairių dalykų veiklas supažindinti mokinius su Kretingos įžymiomis vietomis, garsiomis asmenybėmis. Projekto veiklos, vykdytos pažintinių ir kultūrinių dienų metu, apjungė beveik visus mokomuosius dalykus. Birželio 20 d. pažintinėje ir kultūrinėje dienoje jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojomis Vaiva Žekoniene, Rima Dargiene ir Agne Palilionyte paminėjo Vilties ir Gedulo dieną ir apibendrino projekto veiklas. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklas, atsakinėjo į klausimus apie Kretingą anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis, atliko interaktyvias užduotis bei bendrą kūrybinį darbą.

Vykdydami projektą „Pažinkime Kretingą“ jaunimo klasių mokiniai pagilino įvairių mokomųjų dalykų žinias, mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Projekto metu buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas ir kritinis mąstymas.

Mokytoja Vaiva Žekonienė

Erasmus+ projekto „Prepare for future guarantee“ dėka 2019 m. birželio 14 d. jaunimo klasių mokiniai vyko į Trakus ir Vilnių. Mokiniai susipažino su Lietuvos sostine Vilniumi, aplankė Trakų pilį, pabuvojo Nacionaliniame lankytojų centre bei pramogavo Vichy vandens parke. Išvykos metu jaunimo klasių mokiniai susipažino su autobuso vairuotojo, muziejaus darbuotojo, gido, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojo, gelbėtojo, plaukimo instruktoriaus profesijomis, sužinojo, kokos kompetencijos reikalingos, norit tapti šių profesijų atstovais. Ilgos kelionės metu buvo patobulinti mokinių bendravimo įgūdžiai, mokiniai mokėsi tolerantiškumo, kantrybės ir draugiškumo.

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė

Netradicinio ugdymo gamtos mokslų pažintinė – kultūrinė diena, skirta projektui ,,Pažinkime Kretingą“, vyko gegužės 23 dieną. Renginio tikslas -per įvairias kūrybines veiklas ugdyti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir supažindinti juos su Kretingos miesto tvenkinio ir parko ekosistemomis. Įvairiose projekto veiklose, kurias pasiūlė mokytojai V. Kauliuvienė, L. Galdikienė ir Z. Vičiulis, aktyviai dalyvavo jaunimo klasių mokiniai.

Chemijos mokytoja L. Galdikienė pakvietė mokinius į Kretingos civilinės ir viešosios saugos skyrių. Šios įstaigos darbuotoja R. Beniušienė įdomiai ir vaizdžiai pasakojo apie įvairias ekstremalias gamtos situacijas ir apibūdino, kaip jos veikia žmogų. Mokiniai galėjo praktiškai užsidėti dujokaukes ir suprasti, kaip jos veikia.

Po apsilankymo Skyriuje mokiniai ir mokytojai patraukė į miesto parką. Biologijos mokytoja V. Kauliuvienė ir fizikos mokytojas Z. Vičiulis buvo paruošę mokiniams įdomias praktines užduotis. Jaunimo klasių mokiniai greitai įsitraukė į užduočių maratoną: rungtyniavo, kuris yra ištvermingesnis ir turi daugiau jėgos, skaičiavo pulsą po fizinio krūvio, prisiminė žiedo sandarą ir nurodė jo dalis, šešėlio principu išmatavo stulpo aukštį. Tokia praktinė veikla mokiniams buvo įdomi ir visiems labai patiko.

Informaciją pateikė mokytoja Veronika Kauliuvienė.

Kūrybinė veikla padeda perdirbti susikaupusias emocijas ir mintis. Manoma, kad pagrindinės emocijos liejasi tarpusavyje panašiai kaip spalvos, taip susidarant pilnam žmogaus emocijų „spektrui“. Agnė Palilionytė, Kretingos rajono švietimo centro dailės mokytoja, tapytoja, lieja akvareles, tapo paveikslus. Paveiksluose mistinis žmogus, jo siluetas ar veidas iš kosmoso, iš toli toli, ko negalima pasiekti, pamatyti, galima tik vaizduotėje sukurti ir nutapyti. Agnė jaučia poreikį savo mintis, jausmus išreikšti sutartiniais ženklais ir simboliais. Dailininkė savo kūrybos darbus pristato Švietimo centre parodoje „Skirtingų darbų panašios emocijos“.

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Kretingos rajono švietimo centre balandžio 29 d. įvyko įdomi ir smagi popietė „Sosėekem ėr pasėbūkem“. Ji paskirta Žemaitijai, švenčiančiai garbingą 800-ųjų metų jubiliejų. Renginį vedė bibliotekininkė Anžela Daugalienė ir choreografė Zita Viluckienė.

Bibliotekininkė Anžela Daugalienė

Puslapis 1 iš 27

Nariai
101
Straipsniai
392
Straipsnių peržiūros
960920

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine