2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“. Projektą koordinuoja Centro direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė. Svarbiausias projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius. Tarptautinio projekto koordinatorė yra Lietuva. Projekte dalyvauja atstovai iš Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Italijos. Tarptautinis Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“ yra antras tarptautinis projektas. Pirmasis tarptautinis projektas Comenius „Įsivaizduok mano šalį! – Europos šalių kultūrinės savimonės plėtojimas“ įgyvendintas tuometiniame Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė, aktyviai įsitraukusi į projekto veiklas, tikisi užmegzti ir palaikyti ryšius su partneriais iš užsienio šalių, taip pat pasisemti patirties iš šalių partnerių mokyklų, skleisti žinias apie savo šalį, kaupti informaciją apie užsienio valstybes. Gruodžio mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus bendruomenė laukia atvykstančių svečių iš visų užsienio šalių.

Projekto šalių atstovai bendrauja per programą „Asana“, per kurią pateikia informaciją apie įvykdytas ir numatomas vykdyti projekto veiklas. Jaunimo klasių mokiniai šiuo metu kuria projekto logotipą, kurį pristatys šalims partnerėms per programą „Asana“. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriuje įkurtas projekto Erasmus + kampelis, kuriame pateikta informacija apie projekto tikslus, numatytas įgyvendinti veiklas bei artimiausius susitikimus.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė sieks, kad projekto partneriai, atvykę į Lietuvą, nors maža dalimi prisiliestų prie Lietuvos kultūros ir suprastų, kad kiekvienos šalies kultūra yra unikali, išskirtinė, todėl ją įdomu ir verta pažinti.

Informacija apie vykdomas veiklas taip pat viešinama projekto Facebook paskyroje!


Informaciją pateikė mokytoja Eglė Bugenytė


Naujienos
Dokumentai
Projekto sklaida spaudoje
Joomla templates by Joomlashine