Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, vykdydamas jaunimo klasių mokinių profesinį veiklinimą, sudaro galimybes mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis darbo vietose. Ikiprofesinis mokymas yra privalomojo ugdymo turinio dalis. Tai ugdomoji praktinė veikla, padedanti mokiniams susigrąžinti mokymosi motyvaciją, perprasti darbo reikšmę, susipažinti su esamomis profesijomis, ugdanti bendrąsias kompetencijas ir suteikianti žinių, kaip įgyti profesiją.

Prieš rudens atostogas 2018 m. spalio 26 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienoje „Renkuosi profesiją“.

Netradicinio ugdymo dieną pradėjo Kretingos technologijos ir verslo mokyklos karjeros koordinatorė Aušra Grikštaitė ir projektų vadovė Jovita Michniovienė. Mokiniai susidomėję klausėsi mokytojos A. Grikštaitės pasakojimo apie profesijos pasirinkimo svarbą, diskutavo, kaip būtina pažinti save, pasirinkti sau tinkamą profesiją, susirasti geriausią mokyklą ir kaip ieškoti darbo. Mokytojos parodė keletą filmų apie Kretingos technologijos ir verslo mokyklą, joje ruošiamas profesijas, besimokančių mokinių gyvenimo aktualijas, karjeros planavimą.

Kaip galima užsidirbti pinigū ir mokėti juos taupyti bei valdyti – apie tai mokiniams papasakojo kitas lektorius SWEDBANK, atstovas Klaipėdoje Mantas Saltykovas.

Po paskaitų jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojais išvyko į praktinio mokymosi vietas. Jiems buvo sudarytos galimybės apsilankyti Kretingos mieste esančiose įmonėse ir įstaigose ir iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis.

9j klasės mokiniai kartu su rusų k. mokytoja E, Bugeniene lankėsi UAB „Terekas“ ir susipažino su bendrovės gaminama produkcija, apsilankė įvairiuose cechuose ir gamybinėse patalpose. Kiti 9 j klasės mokiniai, lydimi lietuvių k. mokytojos V. Žekonienės, susipažino su informatikos inžinieriaus specialybe MB ,,Giedriaus kompiuteriai'', kurios vadovas G. Žiubrys supažindino mokinius su savo darbo specifika. 9j klasės mokinė lankėsi įmonėje „Miesto kirpykla“, kurioje susipažino su moterų kirpėjos ir antakių tvarkymo profesijomis. Kirpėjos profesiją įdomiai ir išsamiai pristatė moterų kirpėja L. Beržanskienė, kuri papasakojo mokinei apie šio darbo specifiką, apie tai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, norintis tapti plaukų kirpėja. Mokinė turėjo galimybę stebėti antakių tvarkymo ir plaukų kirpimo procesus. Į Kretingos rajono policijos komisariatą 9j klasės mokinius susipažinti su policijos pareigūno profesija vedė chemijos mokytoja L. Galdikienė.

10j klasės mokiniai G. Jonausko įmonėje mokėsi montuoti langus kartu su klasės auklėtoja J. Gribyte. Keletas dešimtokų kartu su fizikos mokytoju Z. Vičiuliu vyko į UAB „Kretingos smagratis“ ir domėjosi automechaniko specialybe.

8j klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge D. Kalniškiene lankėsi UAB „Dvarkiemio“ parduotuvėje, kurioje susipažino su pardavėjo profesija.

Atsisveikindami mokiniai nuoširdžiai dėkojo įmonių ir įstaigų vadovams už šiltą ir malonų priėmimą bei už galimybę susipažinti su profesijomis darbo vietose.

Informaciją pateikė Julė Gribytė ir Dainora Kalniškienė

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1239225

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine