Gruodžio 5 dieną Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta projekto „Žinių loterija“ užbaigimui. Renginys skirtas jaunimo 8-10 jaunimo klasių mokiniams. Veiklomis buvo siekiama mokinius labiau sudominti mokomųjų dalykų gudrybėmis, naujomis žiniomis, kelti mokymosi motyvaciją. Renginio iniciatoriai: vyr. matematikos mokytoja Julė Gribytė, vyr. informacinių technologijų mokytoja Danutė Ramonienė. Visą savaitę mokiniams buvo pardavinėjami loterijos bilietai. Bilieto kaina – teisingas atsakymas į klausimą. Visų dalykų mokytojai paruošė įvairiausių klausimų, tad jaunimiečiai nežinomų atsakymų galėjo ieškoti internete, bibliotekoje, vadovėliuose, klausti mokytojų ar draugų, visapusiškai pagilindami savo žinias. Prizas laukė ne tik atspėjusio keturis laiminguosius skaičius iš dvidešimties, bet ir daugiausiai bilietų „nupirkusio“ mokinio.

Siekdami pateikti daugiau žinių apie gamtos apsaugą, netradicinio ugdymo dieną į Centrą pasikvietėme Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Miško želdinimo ir apsaugos inžinierę Gražiną Banienę. Ji mokiniams pasakojo apie miškuose kylančius gaisrus, kuriuos sukelia neatsargūs poilsiautojai, kai ugnis įsiplieskia nuo neužgesintos nuorūkos ar degtuko, palikto laužo. Gražina Banienė Paragino mokinius būti atsargesnius, parodė video medžiagos, supažindino su baudomis, kurios gresia miško padegėjams ir gamtosaugos taisyklių ir įstatymų pažeidėjams.

Visos šios dienos pamokos taip pat buvo netradicinės: sportiniai užsiėmimai ir išbandymai, gražiausio kalėdinio sveikinimo kūrimas, proto mūšis. Netradicinio ugdymo diena užbaigta aktyviausių mokinių apdovanojimu saldžiais prizais.

Netradicinio ugdymo dienos jaunimo klasių mokiniams patinka. Dienų veiklomis siekiama sudominti mokinius mokomaisiais dalykais, mokytojai skatinami pamokas organizuoti kūrybiškai, netradicinėse erdvėse. Netradicinio ugdymo dienos planuojamos iš anksto mokslo metams, organizuojamos dažniausiai vieną kartą per mėnesį, o jų metu integruojamos kelių dalykų pamokos.

Danutė Ramonienė

Nariai
105
Straipsniai
434
Straipsnių peržiūros
1124015

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine