Lapkričio 29 d. Skuode įvyko tradicinių žemaitiškų skaitymų Žemaitijos regiono turas“, skirtas Simono Daukanto 226 gimimo metinėms,. Jame varžėsi ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai, pradinių klasių ir vyrseni mokiniai iš Skuodo, Telšių, Kretingos, Plungės, Gargždų bei Rietavo rajonų. Suaugusiųjų grupėje dalyvavo 4 skaitovai iš Skuodo ir Rietavo rajonų. Iš viso buvo 52 pasirodymai. Ir net 5-ios prizinės vietos atiteko mūsų rajono atstovams, sveikiname Juos!

I vieta Kretingos lopšelis-darželis „Žilvitis” komandai su l.l. pasaka „Kaip vilkas norėjo duonos išsikepti“ vaikučius paruošė priešmokylinio ugdymo mokytoja Ella Maleckienė ir meninio ugdymo mokytoja Daiva Samalienė. III vieta - Kretingos l.d. „Žilvitis“ mažesniųjų komandai su kūriniu „Kretingos mergelė“ ir l.l. ratelis „Šakar makar“, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Kvajauskienė ir meninio ugydmo mokytoja Daiva Samalienė. Abi komandos atstovavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus kompozicijų grupėje.

Kompozicijos kategorijoje – II vietą užėmė Kretingos rajono atsovai iš Salantų gimnazijos Urtė Martišiūtė ir Edgaras Žioba mokytoja Daiva Žilinskienė.

1-4 klasių grupėje I vietą užėmė Skaistė Duoblytė 4 klasės mokinė Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, mokytoja Vilma Narmontaitė.

5-9 klasių grupėje III vieta atiteko Kamilei Venckutei IGb Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Laima Gadeikytė. Kamilė skaitė Justino Kubiliaus ištrauką iš „Skaudontiuos gyvybės”.

Mūsų rajonui atstovavusių skaitovų lygis labai geras, jie visi puikūs žemaičiai. Džiugu, kad mūsų krašto vaikai puoselėja žemaičių kalbą. Kviečiame kitais metais dar daugiau žemaitiškai skaitančių mokinių registruotis ir dalyvauti „Skaitymai žemaitiškai“ konkurse.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Vilija Kontrimė

Joomla templates by Joomlashine