Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Spalio 4 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje buvo minima Europos kalbų diena. Rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė, anglų kalbos mokytoja Eglė Bugenytė ir lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pakvietė suaugusiųjų klasių mokinius į integruotą pamoką – renginį, skirtą paminėti Europos kalbų dienai. Šios pamokos – renginio tikslas - puoselėti atvirumą bei toleranciją kalbų įvairovei, pabrėžti jų reikalingumą ir naudą žmogui šiuolaikiniame daugiakalbiame pasaulyje.

Jau tradicija tapusi pamoka - renginys kaip ir kasmet sulaukė suaugusiųjų klasių mokinių susidomėjimo.

Lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pamokos pradžioje pristatė mokiniams lietuvių kalbos įdomybes, kalbėjo apie lietuvių kalbos kilmę ir raidą. Mokytoja teigė: „Kalba – nesusipratimų šaltinis. Tačiau vargu, ar be jos apsieitų nors vienas iš mūsų. Kalba neabejotinai yra vienas iš svarbiausių žmogaus gebėjimų, ji mums padeda bendrauti, reikšti mintis, džiaugtis knygų, kino ar muzikos teikiamais malonumais“.

Pamokos metu mokiniai taip pat išklausė įdomaus pasakojimo apie Angliją, apie kurią anglų kalba papasakojo mokytoja Eglė Bugenytė.

Integruotą pamoką, skirtą Europos kalbų dienai paminėti, užbaigė rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė. Mokytoja pristatė mokiniams Rusiją, kalbėjo apie garsų rusų poetą Aleksandrą Puškiną. Mokiniai skaitė ištraukas rusų kalba iš šio poeto poemos „Ruslanas ir Liudmila“. Mokytoja pasidžiaugė, kad Centre mokiniai turi galimybę išmokti ir prancūzų bei vokiečių kalbas ir paragino mokinius mokytis ne tik lietuvių kalbos, bet ir užsienio kalbų, nes kalbų mokymasis praturtina gyvenimą ir suteikia jam naujų idėjų.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Puslapis 13 iš 13

Nariai
101
Straipsniai
392
Straipsnių peržiūros
959431

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine