2016 lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko Kretingos jaunimo mėgėjų biliardo turnyras. Šis turnyras buvo ypatingas dėl dalyvių bei žiūrovų gausos. Varžybose dalyvavo net 20 jaunuolių. Kovos vyko labai atkakliai iki pat turnyro pabaigos. Puikiu žaidimu stebino jauniausias biliardo turnyro dalyvis Eimantas, kuris pateko į finalą ir iškovojo garbingą ketvirtąją vietą. Trečioji vieta atiteko Deivydui, antrąja džiaugėsi Aurimas, o pirmąja mėgavosi Rytis. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais bei saldžiais prizais.


Informaciją pateikė jaunimo darbuotoja Silvija Padroštytė

2016 metų lapkričio 14–20 dienomis vyko suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“.

Dėkojame Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 10n kl. mokiniui Edvinui Zajančiauskui už dalyvavimą Šiaulių suaugusiųjų mokyklos mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mokytis niekada nevėlu“. Mokinį konkursui ruošė informacinių technologijų vyr. mokytoja Danutė Ramonienė.

Iki š.m. gruodžio 15 d. Centre vykdoma akcija „Nebūk abejingas mažiesiems mūsų draugams - keturkojams“.

Kviečiame visus norinčius prisidėti prie šios akcijos. Į Centro biblioteką (3 a. 31 kab.) galite atnešti sauso šunų ir kačių ėdalo, pledų (gali būti vilnoniai megztiniai) ir kitokių jiems reikalingų daiktų. Galite paremti ir pinigine auka.

Akciją organizuoja 3 gimnazijos klasės mokiniai, klasės auklėtoja Anžela Daugalienė, Mokinių tarybos narė Jurgita Zandovienė

2016 m. lapkričio 14 - 20 d. Lietuvoje vyko Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“. Šiųmetinė Suaugusiųjų mokymosi savaitė buvo skirta mokymosi visą gyvenimą idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui. Kretingos rajono švietimo centro bendruomenė prisijungė prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės iniciatyvų ir pasiūlė Kretingos rajono gyventojams dalyvauti įvairiose Savaitės veiklose. Lapkričio 16 d. į Centro biblioteką susirinko nemažas būrys poezijos mylėtojų - TAU studentų, kuriuos į literatūrinę popietę „Poezijos spalvos“ pakvietė bibliotekos vedėja Anžela Daugalienė. Renginį vedė Centro mokytojos Zita Viluckienė, Vaiva Žekonienė, Edita Bugenienė ir Regina Burbienė. Popietę pradėjusi mokytoja Vaiva Žekonienė klausė susirinkusiųjų, kokiomis spalvomis gali būti nuspalvinta poezija, kalbėjo apie tai, kokia įvairi būna poezijos kalba ir kaip kartais sunku atskleisti jos prasmę. Mokytoja pajuokavo, kad kartais lengviau sugauti vėją laukuose, nei atskleisti spalvingą poezijos prasmę. Popietės metu etikos mokytoja Zita Viluckienė skaitė poeto, vadinamo „lietuvišku beržu“, Pauliaus Širvio eiles. Jautriai ir švelniai nuskambėjo visų atlikta daina „Prie pasakų miesto“, sukurta pagal poeto eiles. TAU studentė Alina Gasparavičienė pasidalino prisiminimais apie poetą Paulių Širvį, kurį pažinojo asmeniškai. Kūrėjo Juozo Maksvyčio eilėraščius skaitė dailės mokytoja Regina Burbienė. Vaiva Žekonienė kalbėjo apie Kretingos krašto poetus Nijolę Rimkienę ir Saulių Belicką – br. Bernardą OFM ir pristatė minėtų kūrėjų kūrybą. Literatūrinėje popietėje skambėjo poezija ne tik lietuvių, bet ir rusų kalba. Marinos Cvetajevos – rusų poetės, prozininkės, vertėjos, vienos iš žinomiausių rusų poečių kūrybą pristatė rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė. Savo kūrybos eiles deklamavo tautodailininkė Laimutė Kasparavičienė, kuri ruošiasi išleisti poezijos knygelę vaikams. Visus pradžiugino Juzefa Jucienė, perskaičiusi savo kūrinėlius žemaitiškai, o Jadvyga Misevičienė nustebino popietės dalyvius, padeklamavusi negirdėtą poeto, prozininko ir vertėjo Kazio Borutos eilėraštį. Renginio pabaigoje Kretingos kultūros centro darbuotoja Diana Žukauskaitė perskaitė mylimų poetų Violetos Palčinskaitės ir Albino Žukausko eiles. Popietės metu susirinkusiuosius nuostabiais fleitos garsais džiugino Audronė Smilgienė. Renginyje dalyviai ne tik klausėsi poezijos ir muzikos, bet tuo pačiu galėjo pasigėrėti Centro mokinių ir neformalaus švietimo būrelio „Įdomiosios technologijos“, kuriam vadovauja technologijų mokytoja Judita Alšauskienė, lankytojų kūrybinių darbų paroda „Kūrybos spalvos“.

Proga dalyvauti tokioje literatūrinėje popietėje pasidžiaugė visi dalyviai, o mokytoja Vaiva Žekonienė pastebėjo, kad Centre gimsta nauja tradicija: Suaugusiųjų mokymosi savaitę pradėti arba užbaigti gražiu poezijos ir muzikos renginiu. Mokytoja visiems susirinkusiems palinkėjo gyvenimo sūkuryje ir toliau rasti laiko mėgstamai muzikai ir poezijai, nes akimirkos, praleistos su muzika ir poezija, nuspalvina kiekvieno iš mūsų pasaulį visomis vaivorykštės spalvomis.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

2016 m. lapkričio 11 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ įvyko Kretingos jaunimo mėgėjų stalo teniso turnyras, kuriame jėgas išbandė 10 nuolatinių erdvės lankytojų – stalo teniso entuziastų. Visi dalyviai – puikūs stalo teniso žaidėjai, todėl varžybos buvo įtemptos ir intriguojančios iki pat pabaigos. Pergalę „išplėšė“ ir pirmąją vietą užėmė nuolatinis erdvės lankytojas Aurimas Večerskis, antroji vieta atiteko Deivydui Drungilui, o trečiąja džiaugėsi Aivaras Lilis. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei saldžiais prizais. Kitiems dalyviams buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą stalo teniso turnyre.

Stalo teniso turnyro dalyviai ir šių varžybų stebėtojai smagiai ir turiningai praleido laisvalaikį.


Informaciją pateikė atviros jaunimo erdvės „Tavo erdvė“ darbuotoja Silvija Padroštytė

2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“. Projektą koordinuoja Centro direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė. Svarbiausias projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius. Tarptautinio projekto koordinatorė yra Lietuva. Projekte dalyvauja atstovai iš Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Italijos. Tarptautinis Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“ yra antras tarptautinis projektas. Pirmasis tarptautinis projektas Comenius „Įsivaizduok mano šalį! – Europos šalių kultūrinės savimonės plėtojimas“ įgyvendintas tuometiniame Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė, aktyviai įsitraukusi į projekto veiklas, tikisi užmegzti ir palaikyti ryšius su partneriais iš užsienio šalių, taip pat pasisemti patirties iš šalių partnerių mokyklų, skleisti žinias apie savo šalį, kaupti informaciją apie užsienio valstybes. Gruodžio mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus bendruomenė laukia atvykstančių svečių iš visų užsienio šalių.

Projekto šalių atstovai bendrauja per programą „Asana“, per kurią pateikia informaciją apie įvykdytas ir numatomas vykdyti projekto veiklas. Jaunimo klasių mokiniai šiuo metu kuria projekto logotipą, kurį pristatys šalims partnerėms per programą „Asana“. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriuje įkurtas projekto Erasmus + kampelis, kuriame pateikta informacija apie projekto tikslus, numatytas įgyvendinti veiklas bei artimiausius susitikimus.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė sieks, kad projekto partneriai, atvykę į Lietuvą, nors maža dalimi prisiliestų prie Lietuvos kultūros ir suprastų, kad kiekvienos šalies kultūra yra unikali, išskirtinė, todėl ją įdomu ir verta pažinti.


Informaciją pateikė mokytoja Eglė Bugenytė

2016 m. spalio 28 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko individualios stalo teniso varžybos. Varžybose dalyvavo ir savo jėgas išbandė jaunuoliai, kuriems stalo tenisas – įdomiausias laisvalaikio žaidimas. Varžybos buvo įdomios ir intriguojančios iki pat pabaigos. Pasibaigus varžyboms, galutinės žaidėjų vietos pasiskirstė taip: buvęs Centro mokinys Aurimas Večerskis užėmė pirmąją vietą, Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 10 jaunimo klasės mokinys Deividas Drungilas užėmė antrąją vietą, 10 jaunimo klasės mokinys Rytis Svirnelis – trečiąją, Benas Svirnelis – ketvirtąją vietą. Varžybų nugalėtojai apdovanoti „saldžiais“ prizais.

Kretingos miesto jaunimas noriai lankosi atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ ir patys organizuoja įvairias varžybas pagal savo pomėgius.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

2016 m. spalio 27 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai, lydimi Klaipėdos apskrities VPK Kretingos r. PK pareigūnės ir klasių auklėtojų Rasos Gadeikytės bei Lijanos Galdikienės, apsilankė Plokščių kaime esančiame Šaltojo karo muziejuje.

Ekskursijos metu gidė papasakojo mokiniams apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltąjį karą, kalbėjo apie jo įtaką Europos ir Lietuvos istorijai, pabrėžė branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijai. Centro mokiniams buvo parodyta unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga apie visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą bei jos veikimo principus. Ekskursijos metu mokiniai domėjosi demonstruojamų kovinių raketų ir kitais Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketais, autentiška to meto įranga bei ginklais.

Iš ekskursijos Centro mokiniai grįžo pilni įspūdžių, papildę turimas žinias apie Šaltąjį karą.


Informaciją pateikė mokytoja Rasa Gadeikytė

2016 m. spalio 26 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9 - 10 jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurią vedė Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Kretingos probacijos skyriaus specialistė Živilė Budginienė. Pamokos tikslas - mažinti Centro mokinių nusikalstamumą ir užkirsti kelią galimiems teisės pažeidimams, priminti mokiniams apie turiningo laisvalaikio praleidimo būdus. Pamokoje buvo diskutuota apie vaikų daromus nusikaltimus, kalbėta apie jų atsakomybę už padarytus nusikaltimus, aptarti netinkamo mokinių elgesio pavyzdžiai. Jaunimo klasių mokiniai, bendraudami su pareigūne, suvokė, kad būtina turiningai leisti laisvalaikį po pamokų, nes turiningas ir įdomus laisvalaikio praleidimas skatina tobulėti ir sudaro sąlygas nepažeidinėti įstatymų.

Pamoka, skirta mokinių nusikalstamumo prevencijai mažinti, buvo įdomi ir naudinga jaunimo klasių mokiniams.


Informacija pateikė mokytoja Lijana Galdikienė

2016 m. spalio 13 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienoje „Apie Kretingą įvairiomis kalbomis“. Netradicinio ugdymo dienos tikslas - aptarti su mokiniais poetų, rašiusių žemaitiškai apie Žemaitiją ir Kretingą, kūrybą, pristatyti Kretingos lankytinas vietas, ugdyti meilę gimtajam kraštui ir gimtajai tarmei bei skatinti mokinius domėtis gimtojo krašto kultūra bei istorija. Netradicinio ugdymo dieną pradėjo lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė. Mokytoja pristatė mokiniams poetus, kurie rašė žemaitiškai apie Žemaitiją ir Kretingą. Mokiniai klausėsi poeto iš Darbėnų miestelio Algirdo Kazragio žemaitiško eilėraščio „Pjaun be peilė,dor be ilas“ ir prisiminė, kokia graži ir skambi yra jų gimtoji žemaičių tarmė, suprato, kad ją reikia saugoti ir branginti. Buvo prisiminti didieji žemaičiai Martynas Mažvydas, Simonas Daukantas, Motiejus Valančius, Žemaitė, Maironis, aptarta jų kūrybos įtaka Lietuvos kultūrai. Mokiniams patiko poetės Nijolės Rimkienės eilėraščiai, parašyti žemaitiškai. Eilėraščių mokiniai turėjo klausytis atidžiai, nes jiems buvo skirta užduotis: parašyti palinkėjimą Kretingai. Gimtajam miestui mokiniai linkėjo išlikti žaliam, gražiam ir neprarasti gyventojų.

Geografijos mokytoja Dalia Stirblienė pratęsė pasakojimą apie Žemaitiją ir Kretingą žemaitiškai. Išklausę pasakojimo, mokiniai dalyvavo mini viktorinoje ir turėjo atsakinėti į klausimus iš trijų temų: etnografijos, gamtos ir kalbos. Jaunimo klasių mokiniai minė mįsles, aiškino, kaip suprato lietuvių liaudies patarles.

Rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė gražia ir skambia rusų kalba pakvietė pasivaikščioti po Kretingą ir aplankyti įdomiausias Kretingos vietas. Jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytoja diskutavo, kodėl myli Kretingą, ką jie pasiūlytų aplankyti svečiui, atvykusiam į Kretingą iš užsienio.

Anglų kalbos mokytoja Eglė Bugenytė pasiūlė mokiniams pažaisti žaidimą anglų kalba „Išmok žodį“. Mokiniai traukė korteles su angliškais žodžiais. Žodžiai buvo parinkti taip, kad mokiniai įsimintų ir išmoktų kuo daugiau žodžių, susijusių su Kretinga. Per nurodytą laiką visiems reikėjo įsiminti kuo daugiau angliškų žodžių ir juos pasakyti.

Netradicinio ugdymo dienos metu apie Žemaitiją ir Kretingą kalbėta žemaitiškai, rusiškai ir angliškai. Mokytojos priminė mokiniams kad bendrinė kalba yra didelis turtas, tačiau negalima užmiršti ir gimtosios tarmės, nereikia bijoti ir gėdytis ja kalbėti.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Puslapis 13 iš 14

Nariai
104
Straipsniai
419
Straipsnių peržiūros
1050118

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine