Nėra vienos taisyklės, vieno recepto, kaip sudominti vaiką skaitymu. Tiesa ta, kad negalime kitiems liepti daryti to, ko patys nedarome. Jei vaikai matys mus skaitančius, anksčiau ar vėliau ir patys į rankas knygą paims. Jei kalbėsimės, pasakosime apie mūsų perskaitytas knygas, o ne nuolat žiūrėsime į televizorių, tai ir mūsų vaikai išminties ieškos knygose.

2019 m. kovo 26 d. Kretingos rajono švietimo centro bibliotekoje įvyko projektas “Skaitau savo vaikui”. Į projekto veiklą įsitraukė ir vaikų tėveliai. Jie mielai skaitė vaikams savo vaikystės mėgstamiausias pasakas.

Projektą organizavo bibliotekininkė Anžela Daugalienė

2019 m. kovo 26 d. Kretingos rajono švietimo centro 9 j klasės mokiniai lankėsi Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje. Centro mokiniai buvo supažindinti su puikia bibliotekos 156 vietų konferencijų sale, moderniu medijų centru, įrengta erdve, skirta parodoms, salėmis vaikų ir jaunimo edukaciniams užsiėmimams. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su naujos bibliotekos veiklomis: rajono gyventojų bibliotekiniu aptarnavimu ir konsultavimu, viešosios bibliotekos skaitytojų informacinio ir kompiuterinio raštingumo įgūdžių tobulinimo galimybėmis, projektinės veiklos organizavimu ir vykdymu ir t.t. Mokiniams buvo pristatytos bibliotekininko, jaunimo darbuotojo profesijos.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę aplankyti naująją Motiejaus Valančiaus biblioteką.

Centro bibliotekininkė A. Daugalienė ir socialinė pedagogė D. Kalniškienė.

2019 m. kovo 18 d. Kretingos rajono švietimo centro bibliotekoje įvyko susitikimas su VšĮ Technologijų ir verslo mokyklos karjeros koordinatorė Aušra Grikštaite. Ji papasakojo apie VšĮ Technologijų ir verslo mokyklą, mokymo programas, stojimo sąlygas, vykdomus projektus.

Susitikimą organizavo bibliotekininkė Anžela Daugalienė.

Artėjant Kovo 11 – ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, mokytojos Vaiva Žekonienė ir Aušra Grikštaitė pakvietė 8 ir 10 jaunimo klasių mokinius į netradicinę pamoką, skirtą šiai datai paminėti. Pamokoje diskutuota apie tai, ar laisvė yra vertybė. Mokiniai klausėsi dainų apie laisvę, skaitė poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščius. Jaunimo klasių mokinius Kretingos rajono turizmo informacijos centre maloniai priėmė turizmo vadybininkė Valdonė Žiobakienė. Ji mokiniams papasakojo apie Laisvės paminklą ir Kretingos įkūrėją Joną Karolį Chodkevičių.

Netradicinė pamoka jaunimo klasių mokiniams patiko. Mokiniai teigė, kad jie turėjo galimybę pamąstyti apie laisvę ir padiskutuoti, ar ji yra vertybė.

Vaiva Žekonienė ir Aušra Grikštaitė

Kovo mėn. 04 dieną informacinių technologijų pamoka dešimtos jaunimo klasės mokiniams vyko modernioje viešojoje M. Valančiaus bibliotekoje. Netradicinę pažintinę pamoką mokiniams pravedė Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė.

Pirmiausiai visi apsilankėme medijų centre, jaunimo mėgstamoje vietoje, kurioje yra daug kompiuterių, kiekvienas gali susirasti įdomios veiklos. Įdomūs krėslai sujungti su audio-video aparatūra, internetu. Čia galima pailsėti ir paklausyti muzikos. Prireikus galima dokumentus atsispausdinti spalvotai, kopijuoti ar juos įlaminuoti. Už medijų yra erdvi periodikos skaitykla, kurioje yra daug periodinių leidinių.

Liftu pakilome į antrą aukštą. Antrame aukšte įsikūrusi skaitytojų knygų karalystė, kraštotyros skaitykla su rimtomis knygomis apie Kretingos kraštą, daug erdvių poilsiui, veikia paveikslų paroda. Patiko jaunimo edukacijos erdvė ir jos šeimininkė Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė, pristačiusi jaunimo veiklas. Čia mielai renkasi jaunimas, susikuria savo taisykles, nuobaudas, bendrauja, peržiūri filmus, mokosi.

Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. Tai edukacijos, filmų pristatymai, koncertai, konferencijos, seminarai, kūrybos pristatymai ir vakarai, parodos. Jaunimo klasių mokiniai buvo pakviesti į koncertą, skirtą tarptautinei Moters dienai, bei filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatymą.

Danutė Ramonienė

Erasmus+ projekto „Prepare for future guarantee“ dėka 2019 m. vasario 27 d. vyko pažintinė-kultūrinė diena „Renkuosi profesiją“. Jaunimo klasių mokiniai aplankė AB „Vakarų laivų gamyklą“. Susipažino su ten dirbančiais įvairių profesijų atstovais, jų darbo specifika, laivų statybos ir remonto pramone. Lankydamiesi tokioje didelėje įmonėje jaunimo klasių mokiniai sužinojo, kokių specialybių reikia norit dirbti laivų gamykloje. Išvyką užbaigėme boulinge, kuriame ne tik smagiai praleidome laiką, bet sužinojome kokių reikia turėti kompetencijų norint dirbti boulinge.

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė ir Julė Gribytė

Kretingos raj. švietimo centre vasario 14 d. vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados „Mano laiškas rytojui“ rajoninis etapas. Jame dalyvavo ir Centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 4G klasės mokinės Greta Pruckienė ir Audronė Kulešaitė (technologijų mokytoja Judita Alšauskienė). Sveikiname Gretą Pruckienę, olimpiados rajoniniame etape 11-12 kl. grupėje užėmusią 2-iąją vietą, o Audronę Kulešaitę užėmusią 3-iąją vietą.

Judita Alšauskienė

Vasario mėn. 1 dieną 10 jaunimo klasės mokiniai su auklėtoja Jule Gribyte lankėsi Stadiono kavinėje. Kavinės savininkas Arnoldas Beržanskas maloniai sutiko aprodyti patalpas ir papasakoti, kaip vyksta darbas kavinėje.

Išklausę pasakojimo, sužinojome, kokios darbuotojo savybės yra vertinamos šiame darbe: atsakingumas, darbštumas, mokėjimas bendrauti su klientais bei kitos savybes, kurias turi turėti virėjas, padavėjas, pagalbinis darbuotojas.

Apžiūrėję kavinę, išklausę direktoriaus pasakojimą, pradėjome veiklą: studijavome meniu, ragavome cepelinų, sriubos, atlikome mokytojos paruoštas užduotis bei mokėmės tinkamai paruošti ir pateikti kavą.

10j klasės mokinė Emilija Pranskevičiūtė

Vasario mėnesio 1 dieną 8 jaunimo klasės mokiniai su mokytojomis Edita Bugeniene ir Agne Palilionyte lankėsi naujoje Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, kurioje susipažino su bibliotekininko profesija.

Mokinius maloniai pasitiko ir pasveikino bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, o darbuotoja Inga Tirevičiūtė aprodė bibliotekos patalpas: skaityklą, konferencijų salę, Medijų centrą, Vaikų ir jaunimo edukacijos erdves. Bibliotekos pastato antrojo aukšto fojė mokiniai grožėjosi kretingiškio dailininko Andriaus Miežio paveikslais. Bibliotekos darbuotoja paragino mokinius sekti viešosios bibliotekos interneto svetainėje (www.kretvb.lt) pateikiamą skaitytojams aktualią informaciją: : naujienas, aktualijas, renginių ir parodų anonsus, Vaikų literatūros centro veiklos naujienas, Jaunimo ir Vaikų edukacijos erdvių informaciją, kraštotyros informaciją ir kt.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

   

Agnė Jakimavičiūtė

Voldemaras Vaičiulis

Raminta Pociutė

Eglė Jankauskaitė

Puslapis 4 iš 15

Nariai
105
Straipsniai
437
Straipsnių peržiūros
1129510

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine