Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, vykdydamas jaunimo klasių mokinių profesinį veiklinimą, sudaro galimybes mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis darbo vietose. Ikiprofesinis mokymas yra privalomojo ugdymo turinio dalis. Tai ugdomoji praktinė veikla, padedanti mokiniams susigrąžinti mokymosi motyvaciją, perprasti darbo reikšmę, susipažinti su esamomis profesijomis, ugdanti bendrąsias kompetencijas ir suteikianti žinių, kaip įgyti profesiją.

Spalio 24 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Renkuosi profesiją“.

Netradicinė ugdymo diena prasidėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus jaunimo darbo centro vyr. specialistės Justinos Poviliūnaitės paskaita „Kaip nesuklysti pasirenkant profesiją?“. Jaunimo klasių mokiniai atliko testą, kuris padėjo išsiaiškinti, kas jiems patinka, kokių gabumų turi. Specialistė pabrėžė, kad mokiniai nenuvertintų savo hobio, nes ateityje jis gali tapti jų darbu. Justina Poviliūnaitė taip pat supažindino mokinius su šiuo metu paklausiausiomis profesijomis ir pabrėžė, kad lengviausiai į darbo rinką įsilieja tie mokiniai, kurie dar besimokydami mokykloje įgijo daug praktinių žinių. Specialistė paragino mokinius galvoti apie ateitį, turėti ateities viziją ir nusistatyti kryptį. Justina Poviliūnaitė paminėjo ir savanorystę, kaip pirmąjį žingsnį sėkmingos karjeros link, ir priminė auksinę karjeros taisyklę: „Rasti gali tik ieškodamas“.

Po paskaitos jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojais išvyko į praktinio mokymosi vietas. Jiems buvo sudarytos galimybės apsilankyti Kretingos mieste esančiose įmonėse ir įstaigose ir iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis.

9j ir 10j klasių mokiniai kartu su mokytojais lankėsi UAB „Terekas“ ir susipažino su bendrovės gaminama produkcija, apsilankė įvairiuose cechuose ir gamybinėse patalpose. Mokiniai taip pat turėjo galimybę apsilankyti Danutės Dievinienės batų taisykloje, MB „Giedriaus kompiuteriai“, Kretingos socialinių paslaugų centre.

Atsisveikindami mokiniai nuoširdžiai dėkojo įmonių ir įstaigų vadovams už šiltą ir malonų priėmimą bei už galimybę susipažinti su profesijomis darbo vietose.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė ir Vaiva Žekonienė

Spalio 27 dieną Kretingos rajono švietimo centro jaunimo klasių mokiniams organizuota netradicinė diena - išvyka į Klaipėdą. Išvykos metu buvo aplankytas Klaipėdos apskr. vyriausiasis policijos komisariatas bei Jūrų muziejus. Kartu su jaunimo klasių mokiniais ir mokytojais į kelionę vyko Klaipėdos AVPK Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė. Klaipėdos AVPK mokinius pasitiko Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Roma Kryževičienė, kuri susipažindino su policijos pareigūnų darbu ir leido jaunimo klasių mokiniams apžiūrėti komisariato patalpas, naują įrangą.

Kelionė tęsėsi Jūrų muziejuje. Jaunimo klasių mokiniai turėjo galimybę pamatyti nuotaikingą delfinų pasirodymą. Mokiniai stebėjosi, kokius įspūdingus triukus su treneriais delfinai atlieka vandenyje.

Kelionė organizuota iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos prevencinei programai „Stabdyk nusikalstamumą“ lėšų.

Informaciją pateikė Lijana Galdikienė

 

Spalio 23 dieną neformalaus švietimo ,,Saugok save ir kitus“ užsiėmimo metu Kretingos rajono švietimo centro jaunimo klasių mokinius aplankė Klaipėdos apskr. AVPK Kretingos r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė ir policijos pareigūnė Jūratė Kazlauskienė. Užsiėmimo metu pareigūnės mokiniams priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, atšvaitų nešiojimo taisykles, rodė metodinius filmukus. Taip pat kalbėjo apie nepilnamečių administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už jų daromus pažeidimus ir nusikaltimus. Susitikimo pabaigoje mokiniams, atsakiusiems teisingai į užduotus klausimus, buvo išdalintos atminimo dovanėlės.

Informaciją pateikė Lijana Galdikienė

 

2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“.Projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius.

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai rugsėjo mėnesį vėl aktyviai įsitraukė į Tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sporto ir sveikatinimo veiklas. Rugsėjo 29 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Spalio 17 d. jaunimo klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje – pažintinėje dienoje ,,Renkuosi būti sveikas‘‘. Diena buvo skirta projekto veiklų vykdymui. Kultūrinės – pažintinės dienos tikslas: skleidžiant sveikos gyvensenos idėjas, mokyti mokinius gyventi sveikai ir paskatinti juos rūpintis savo sveikata. Jaunimo klasių mokiniai dieną pradėjo filmukų sveikatinimo tema peržiūra ir aptarimu. Mokiniai susipažino su sveikos mitybos principais, kuriuos pristatė sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė. Jaunimo klasių mokiniai sužinojo, ką reikia valgyti, kiek valgyti mėsos, žuvies ir paukštienos, kiek gerti vandens, kokį maistą vartoti pusryčiams, pietums ir vakarienei, kiek ir kaip užkandžiauti, kiek reikia miegoti, kaip teisingai laikytis dietos, kaip keisti valgymo įpročius. Jaunimo klasių mokinius įdomia paskaita apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą sudomino sveikos gyvensenos propaguotoja .Ilona Ugintė. Pasak lektorės, kartais nutinka taip, kad įvairios ligos lyg bitės prie medaus ima lipti prie mūsų. Iš karto kyla mintis, kad nusilpo imuninė sistema ir reikia padidinti vitaminų kiekį. O galbūt esame užsiteršę? Palangos sveikatingumo (PSV) centro lektorė ir sporto trenerė Ilona Ugintė atskleidė, kad pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, - psichinis, dvasinis ir fizinis valymas. Pasibaigus paskaitai jaunimo klasių mokiniai įsitraukė į diskusiją apie sveiką gyvenseną. Vėliau mokiniai kartu su mokytoja Rasa Gadeikyte ir socialine pedagoge Dainora Kalniškiene gamino sveikus saldumynus. Pasistiprinę sveikuoliškais saldumynais mokiniai kartu su mokytojomis Edita Bugeniene ir Vaiva Žekoniene kūrė plakatą apie sveikus ir nesveikus produktus.

Suaugusiųjų klasių mokiniai taip pat aktyviai įsitraukė į projekto veiklas: diskutavo apie sveiką gyvenseną, gamino ir degustavo sveikuoliškus produktus.

Pažintinės – kultūrinės dienos, skirtos Erasmus+ projekto veikloms metu, mokiniai vykdė įvairias sveikatinimo veiklas bei pagilino žinias ir įgūdžius apie sveiką gyvenimo būdą.

Informaciją pateikė mokytojos Edita Bugenienė ir Vaiva Žekonienė

Spalio 13 dieną Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje vyko paskaita apie finansų valdymą ir mokesčių svarbą. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kretingos poskyrio vyriausioji specialistė Antanina Šileikaitė jaunimo klasių mokiniams įdomiai pasakojo apie mokesčių naudą, jų paskirstymą, Lietuvos mokesčių sistemą, šešėlinės ekonomikos žalą, pristatė internetinę svetainę www.vmi.lt. Specialistė taip pat papasakojo apie individualią veiklą pagal verslo liudijimus ir veiklą pagal individualią veiklos pažymą. Steigti įmonę ar vykdyti individualią veiklą? Klausimai, kuriuos uždavė jaunimo klasių mokiniai Antaninai Šileikaitei. Paskaita jaunimo klasių mokiniams suteikė žinių ir paskatino pamąstyti apie tai, ko reikia, kad būtų galima pradėti asmeninį verslą.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

 

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai rugsėjo mėnesį vėl įsitraukė į Tarptautinio Erazmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sporto ir sveikatinimo veiklas. Rugsėjo 29 d. mokiniai dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Į Sporto dieną jaunimo klasių mokinius pakvietė kūno kultūros mokytojas A. Bušeckas. Sporto diena vyko Kretingos miesto stadione. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Mokiniai rungėsi šuolio į tolį, gladiatorių, 100 metrų bėgimo, sviedinio metimo į krepšį, giros rovimo ir bato mėtymo rungtyse. 10 j klasės mokinys Benas Svirnelis tapo bato metimo ir šuolio į tolį rungčių nugalėtoju, 10 j klasės mokinys Aurimas Liaušas - gladiatorių rungties nugalėtoju, 9 j klasės mokinys Andrius Gedvilas - metimo į krepšį rungties nugalėtoju, 9 j klasės mokinys Leonid Norvayshas - 100 metrų bėgimo rungties nugalėtoju, 10 j klasės mokinys Lukas Šauklys - giros rovimo rungties nugalėtoju. Netradicinio ugdymo diena, skirta sportui ir sveikatinimui, prabėgo linksmai ir turiningai. Mokiniai įdomiai praleido laiką, aktyviai įsitraukė į įvairias sportines veiklas ir tuo pačiu turėjo galimybę patobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su fizine veikla.

Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

 

„Tavo erdvėje“ vyko ir vis dar tebevyksta piešimas ant sienos. Menininkės ir jaunimo pagalba mes gražiname erdvių patalpas. Ateik ir prisijunk prie piešimo ant sienos!

Informaciją pateikė jaunimo užimtumo specialistas A.Bambalas.

„Tavo erdvėje“ vyko biliardo turnyras. Su jaunimu sutiko pasivaržyti Kretingos 306 kuopos vadas Mindaugas Albrechtas, Kretingos rajono neigaliųjų pirmininkas Antanas Juškėnas. Dalyviai buvo apdovanoti šokoladais, o pirmos ir antros vietos laimėtojai gavo taures.

Informaciją pateikė jaunimo užimtumo specialistas A.Bambalas.

Kretingos rajono švietimo centro nuotolinio mokymo sistema Moodle prieinama nauju adresu: http://moodle.kretingosrsc.lt.

Priimami prašymai registruotis mokytis mokykloje nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. pagal:
  • pagrindinio ugdymo programos II dalį (9-10 jaunimo klasės) (12-16 m.);
  • suaugusiųjų pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis (5-8 kl., 9-10 kl.) (17-18 m. ir vyresni asmenys);
  • suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą 3G ir 4G (11-12 kl.) 17-18 m. ir vyresni asmenys).
Registracija vyksta IMRIS sistemoje arba atvykus į Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių.

I etapas - iki rugpjūčio 10 d.

II etapas - iki rugpjūčio 31 d.

PRAŠYMAS REGISTRUOTI ASMENĮ Į MOKYKLĄ

Puslapis 8 iš 14

Nariai
104
Straipsniai
419
Straipsnių peržiūros
1050126

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine