Kretingos rajono savivaldybės administracija, siekdama išsiaiškinti, kokios Rotušės aikštės nori gyventojai, vykdo Kretingos rajono gyventojų nuomonės apklausą. Kviečiame dalyvauti gyventojų apklausoje dėl Rotušės aikštės ateities ir išreikšti savo nuomonę iki 2020-ųjų sausio 22 dienos!
  • Internetinę apklausos anketą galima užpildyti paspaudus šią nuorodą: Apklausa "Kokios Rotušės aikštės reikia Kretingai".
  • Internetu nesinaudojantys rajono gyventojai popierines apklausos anketas galės užpildyti keliose rajono vietose – Kretingos rajono savivaldybės administracijoje, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje bei visose rajono seniūnijose.
Daugiau informacijos apie Kretingos rajono savivaldybės inicijuojamą apklausą bei atviras diskusijas dėl centrinės miesto aikštės ateities galima rasti: ttps://www.kretinga.lt/node/12443
2019 gruodžio 19 dieną Kretingos rajono švietimo centro 9-os jaunimo klasės mokiniai lankėsi praktinio mokymosi vietoje „Stadiono kavinė“. Mokiniams buvo papasakota apie virėjo profesiją, nuo ko reikia pradėti, jeigu renkiesi virėjo profesiją, kaip yra organizuojamas virtuvės darbas. Mokiniai apžiūrėjo virtuvės išplanavimą ir buvo supažindinti su higienos laikymosi taisyklėmis: švaros palaikymo bei produktų laikymo reikalavimais. Moksleiviai apžiūrėjo virtuvinę įrangą ir jiems buvo papasakota apie jos funkcijas. Mokinius maloniai pasitiko ir išlydėjo MB „Olimpėja“ direktoriaus Arnoldas Beržanskas.
Visą lapkričio mėnesį vyko respublikinis įvairių dalykų konkursas „Olympis“. Šiemet konkurse žinias pasitikrino mokyklos jaunimo klasių mokiniai: devintokai Markas Štombergas, Viktorija Zabitytė, Inga Gasiūnaitė, dešimtokai Marija Sutkevičiūtė, Augustas Rupeika. Mūsų mokiniai dalyvavo matematikos, fizikos, informacinių technologijų ir biologijos konkursuose, pasirinkdami dalyvauti viename, dviejuose, trijuose ar keturiuose konkursuose. Šie konkursai - gana įdomus būdas pasitikrinti savo žinias, išbandyti savo jėgas įvairiose mokslo srityse. Konkursas jau baigėsi, mokinių laukia apdovanojimai pagal pasiektus rezultatus. Medaliais ir I, II, III laipsnio diplomai, padėkos bei dovanėlės atkeliaus į mokyklą vasario mėnesį.

2019 m. gruodžio 17 d. Kretingos švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymosi skyriaus mokiniai vyko į Gargždų kino teatrą „Minija“, žiūrėjo filmą „Čia buvo Saša“, kuriame rodomas gyvenimas vaikų globos namuose, šeimos bei tarpusavio santykiai.

Tada vykome į Klaipėdą, kur susipažinsime su MUAY THAI Imperija, sporto klubu. Muay Thai Imperijoje savo jėgas bandė jaunimo klasių mokiniai. Kovos menų klube jaunimas susipažino su Tailando bokso technika, turėjo galimybę sužinoti apie trenerio darbą, jo subtilybes. „Muay Thai Imperija“ – vienintelis Tailando bokso klubas pajūryje. Šiame klube renkasi žmonės, kuriuos jungia bendras troškimas - nugalėti. Vieni čia ateina nugalėti savo tingumą, kiti – nugalėti savo baimes, treti – nugalėti priešininkus ringe.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Gruodžio 12 d. 9 ir 10 jaunimo klasių mokiniai lankėsi Kretingos mieste esančioje įmonėje UAB „Terekas“. Įmonės personalo skyriaus vedėja Jurgita Širvinskienė vaizdžiai papasakojo mokiniams apie gaminamos produkcijos apimtis, plėtrą, jos eksportą į daugelį Europos šalių, Ameriką, Kanadą, Naująją Zelandiją, taip pat Užkaukazės bei Vidurinės Azijos šalis. Mokiniai sužinojo, kad įmonė „Terekas“ gamina ne tik formas buteliams, pačius butelius, bet ir konstruoja PET taros formatavimo (pūtimo) mašinas. Po paskaitos mokiniai buvo pakviesti į ekskursiją po įmonės cechus, kur susipažino su plastmasinių butelių ruošinių, butelių gamyba. Mokiniai pabuvojo ir taros pakavimo, metalo cechuose, laboratorijoje.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

2019 m. gruodžio 10 d. Kretingos rajono švietimo centro bibliotekoje vyko VšĮ Technologijos ir verslo mokyklos pristatymas. Mokyklą pristatė karjeros ugdymo koordinatorė Aušra Grikštaitė. Ji papasakojo apie VšĮ Technologijų ir verslo mokyklos mokymo programas, stojimo sąlygas, vykdomus projektus ir kt.

Šventės jau visai čia pat. Tuoj dengsime stalą, dėsime savo gražiausius indus, taures ir šventiškai serviruosime. VšĮ Technologijos ir verslo mokyklos mokinės Karolina Mačiukaitė ir Miglė Valaitytė su savo profesijos mokytoja Daiva Anužiene pademonstravo, kaip padengti ir papuošti šventinį stalą.

Bibliotekininkė Anžela Daugalienė

2019 metų gruodžio 12 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9-10 jaunimo klasių mokinai lankėsi Klaipėdos AVPK Kretingos rajono policijos komisariate. Susitikimas buvo pradėtas primenant mokiniams pagrindinį policijos šūkį "Ginti. Saugoti. Padėti". Taip pat mokiniai buvo plačiau supažindinti su policijos pareigūnų darbu, struktūra, komisariatais, kas nutinka, kai jaunuoliai ar suaugę žmonės sulaikomi policijos pareigūnų. Mokiniams buvo priminta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė, pirotechnikos priemonių naudojimo taisyklės ir atsakomybė švenčių laikotarpiu.

2019 metų lapkričio 29 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9 j klasės mokinius aplankė Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Kretingos probacijos specialistės: Živilė Budginienė ir Rūta Andriušienė. Apsilankymo tikslas - užkirsti kelią galimiems teisės pažeidimams, nusikaltimams. Susitikimo metu buvo diskutuota apie vaikų daromus nusikaltimus, kalbėta apie jų atsakomybę už padarytus nusikaltimus, aptarti netinkami mokinių elgesio pavyzdžiai, rodytos ir pademonstruotos pareigūnių spec. priemonės naudojamos tarnybos metu: alkotesteris, apykojė, tazeris. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas jaunimo klasės mokiniams.

2019 m. lapkričio 18 - 22 d. Lietuvoje vyko jubiliejinė suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“. Ši savaitė skirta Suaugusiųjų mokymosi savaitės dvidešimtmečiui paminėti. Kretingos rajono švietimo centro bendruomenė prisijungė prie 20- osios Lietuvos Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ iniciatyvų, pakviesdama Kretingos rajono gyventojus dalyvauti įvairiose savaitės veiklose.

Kretingos rajono švietimo centro bendruomenė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ savaitę pradėjo lapkričio 18 d. renginiu „Atvira durų diena“. Susidomėję lankytojai turėjo galimybę susipažinti su Kretingos rajono švietimo centro veikla, suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokymosi formomis ir vykdomais projektais. Svečius su Kretingos rajono švietimo centro veikla, mokymosi formomis supažindino suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus vedėja Virginija Kvietkauskienė, o nuotolinio mokymosi galimybes pristatė matematikos mokytoja Birutė Garnienė.

Lapkričio 19 d. Kretingos rajono švietimo centre vyko popietė, skirta rašytojo, kunigo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150 - osioms gimimo metinėms atminti. Apie Juozą Tumą-Vaižgantą pasakojo buvęs Darbėnų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas, poetas Juozas Maksvytis bei suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus lietuvių kalbos mokytoja Rita Zabitienė. Popietės dalyviai keliavo į Vaižganto pasaulį – praplėtė savo žinias apie Juozą Tumą - Vaižgantą ir lietuvių spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių gyvenimą, veiklą.

Po nuostabų Kretingos senųjų fotografijų pasaulį keliavome lapkričio 20 d. Paskaitą „Fotografijos kelionė po Kretingą“ vedė Kretingos muziejaus darbuotoja J. Klietkutė. Paskaitos dalyviai susipažino su fotografijos istorija pasaulyje ir Lietuvoje. Turėjome puikią galimybę keliauti laiku po senąją Kretingą ir susipažinti su jos architektūros ir kraštovaizdžio pokyčiais. J. Klietkutė pristatė įžymiosios Kretingos ir Palangos fotografės Paulinos Mongirdaitės užfiksuotus vaizdus.

Lapkričio 21-ąją, Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Keliaukime į jaukią šventę“. Susirinkę dalyviai, padedami centro technologijų mokytojos Juditos Alšauskienės, „keliavo į jaukią šventę“ - mokėsi pasigaminti kalėdinį aksesuarą. Taip Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius ir Centro biblioteka įsijungė į 20-osios Lietuvos suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!” veiklas.

Informaciją pateikė mokytoja Dalia Stirblienė

Puslapis 2 iš 15

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1239212

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine