Reikalingas brandos atestatas? Siekiate pagrindinio išsilavinimo? Gyvenate bet kuriame Lietuvos mieste ar užsienyje, tačiau norėtumėte pabaigti vidurinę ar pagrindinę mokyklą? Jeigu taip, laukiame Jūsų Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje

Mūsų išskirtinumas – esame viena iš nedaugelio Lietuvos mokyklų, jau šešerius metus teikiančių nuotolinio mokymo/si paslaugas. Jaunimo klasių mokiniams organizuojamas ikiprofesinis mokymas – galimybė susipažinti su profesijų įvairove ir pasirinkti ateityje tinkamiausią profesiją. Jums pasiruošusi padėti kompetentinga mokytojų komanda! Individualios konsultacijos priimtinu laiku suteiks galimybę įtvirtinti mokomuosius dalykus, suaugusiųjų klasėse galėsite rinktis Jums patogų mokymosi būdą vakarais arba mokytis nuotoliniu būdu.

Mokytis niekada nevėlu! Kviečiame vasario 27 d. 18.00 val. atvykti į Atvirų durų dieną ir susipažinti su kitokiomis mokymosi galimybėmis!

2017 m. vasario 10 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko nuotaikingos komedijos „Machinatoriai“ peržiūra. Šis filmas pasirinktas siekiant perteikti tikrą juoko bombą jaunimui. Juk yra manoma, kad geras juokas draugų kompanijoje stiprina jų tarpusavio ryšį ir turi teigiamą poveikį sveikatai. Juokiantis ir juokaujant galima atsikratyti blogos nuotaikos, pamiršti rūpesčius, todėl jaunimas su mielu noru sutiko pažiūrėti filmą. Penktadienio vakarą šypsenų veide netrūko, o vakarui jaukumo suteikė kvapni arbata bei saldumynai, kuriais galėjo pasivaišinti kiekvienas norintis.

Informaciją parengė jaunimo darbuotoja Raminta Valeišaitė

Vasario 3 d. socialinės pedagogės Dainoros Kalniškienės iniciatyva 9j ir 10j klasių mokiniai dalyvavo išvykoje į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrių.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus atstovės papasakojo apie stojantiesiems siūlomas programas, stojimo reikalavimus. Šiame Centre galima rinktis profesinio mokymo programas: poilsio paslaugų agento ir higieninės kosmetikos kosmetiko. Mokiniai, baigę 10 klasių (turintys pagrindinį išsilavinimą) ir pasirinkę mokytis specialybę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriuje įgyja vidurinį išsilavinimą ir gauna brandos atestatą. Norintiems siekti aukštesnio išsilavinimo yra galimybė – mokslus tęsti Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje.

Lydimi 10j klasės auklėtojos L. Galdikienės, socialinės pedagogės D. Kalniškienės jaunimo klasių mokiniai išvykos metu aplankė ir Baltijos jūrą ir garsiąją Basanavičiaus gatvę Palangoje.

Tikimės, kad išvyka padės mokiniams apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi krypties, būsimos profesijos pasirinkimo.


Informaciją parengė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

2017 m. sausio 19 d. 9 ir 10 jaunimo klasių mokiniams vyko integruota rusų kalbos ir dailės pamoka. Vykdydamos ikiprofesinį mokinių veiklinimą mokytojos pasirinko vesti integruotą pamoką netradicinėje erdvėje – Kretingos geležinkelio stotyje. Pamokos tikslas buvo supažindinti mokinius su geležinkelio darbuotojų profesijomis bei įtvirtinti rusų kalbos žinias išmokta tema „Путешествуем на поезде“.

Jaunimo klasių mokinius maloniai pasitiko AB „Lietuvos geležinkeliai“ Kretingos geležinkelio stoties viršininkė Inga Virpilaitytė. Ji papasakojo mokiniams, kada ir kaip buvo tiesiamas Žemaitijos regiono geležinkelis, kaip atrodė Kretingos geležinkelio stotis įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Skaityti daugiau: Integruota rusų kalbos ir dailės pamoka „Geležinkelio stoty“

2016 m. sausio 23 d. bibliotekos Interneto skaitykloje vyko netradicinė informacinių technologijų pamoka Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 10j klasės mokiniams.

Į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką atvykusius jaunimiečius maloniai pasitiko darbuotojos: Kraštotyros-informacijos sektoriaus vedėja Laima Jonauskaitė, vyr. bibliotekininkė Rima Martinkienė, informacinių technologijų skyriaus vedėja Asta Kuktorovienė. Mokiniai susidomėję klausėsi L. Jonauskaitės pasakojimo tema „Pažintis su viešosios bibliotekos Interneto skaitykla ir jos paslaugomis“.

Skaityti daugiau: Netradicinė pamoka

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. Šią svarbią dieną paminėjo ir atviros jaunimo erdvės „Tavo erdvė“ lankytojai. Jaunuoliai diskutavo apie laisvės prasmę, 1991 m. sausio 13-osios įvykius, žuvusiuosius už laisvę pagerbė uždegdami kiekvienam Tėvynės gynėjui po žvakelę.

Paminėdami šią svarbią datą lankytojai surengė Kretingos rajono jaunimo biliardo varžybas. Varžybas laimėjo ir pirmąją vietą užėmė Karolis, antrąją - Regimantas, o trečiąją - Aurimas. Nugalėtojai buvo apdovanoti „saldžiais“ prizais. Erdvės lankytojai turiningai praleido vakarą ir pagerbė tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už Tėvynę.


Informaciją pateikė mokytoja Dalia Stirblienė

Sausio 13-ąją Kretingos rajono švietimo centras prisijungė prie jau tradicija tapusios respublikinės pilietinės iniciatyvos – akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Nuo 8 val. ryto centro languose buvo deginamos žvakutės. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus jaunimo klasių mokiniai minėjo Laisvės gynėjų dieną dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje, skirtoje Laisvės gynėjams, kurią vedė buvęs centro istorijos mokytojas Algirdas Gedvilas. Susirinkusieji diskutavo apie laisvę ir lietuvių tautos ryžtą, pasiaukojimą 1991 m. sausio 13-ąją, peržiūrėjo ir aptarė filmą apie Sausio 13-osios įvykius, skambėjo sausio 13-ąją tautą telkusios dainos.


Informaciją parengė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

2016 m. gruodžio mėn. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius organizavo gerumo akciją „Nebūk abejingas mažiesiems mūsų draugams – keturkojams“.

Jos metu buvo surinkta apie 160 kg maisto šunims ir katėms. Centro bendruomenės nariai aukojo lėšas bei reikalingus daiktus gyvūnų prieglaudai.

Skaityti daugiau: Gerumo akcija „Nebūk abejingas mažiesiems mūsų draugams – keturkojams“

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. keičiasi „Priėmimo į Kretingos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas“, kurio naują redakciją 2016 m. gruodžio 22 d. posėdyje patvirtino Kretingos rajono savivaldybės taryba.

Peržiūrėti aprašą

2017 m. sausio 2 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko sveikatinimo popietė „Renkuosi būti sveikas“. Popietės metu erdvės lankytojai kartu su mokytoja Vaiva Žekoniene diskutavo apie sveiką maistą, aptarė sveiko gyvenimo principus, žaidė sportinius žaidimus. Mokytoja akcentavo, kad kiekvienas, kuris nori būti gražus, sveikas ir lieknas, turi laikytis sveiko gyvenimo principų: valgyti sveiką maistą nedidelėmis porcijomis, sportuoti, negerti gazuotų ir alkoholinių gėrimų, nerūkyti. Jaunuoliams buvo priminta, kad labai svarbu pusryčiauti, nes pusryčiai – pagrindinis dienos valgis, kuris skatina medžiagų apykaitą. Nuo pusryčių priklauso mūsų energingumas ir gera nuotaika. Mokytoja papasakojo apie įvairių sėklų naudą organizmui ir pasiūlė jaunuoliams iš įvairių sėklų pasigaminti skanų ir maistingą patiekalą. Mokiniai sumaišė moliūgų, sezamų, saulėgrąžų sėklų mišinį, avižinius dribsnius ir kondensuotą pieną. Iš gautos masės pagamino mažus spalvotus „tortukus“, kuriuos pavadino „Sėklų kalneliais“. Susėdę prie puodelio karštos žolelių arbatos visi kartu pasivaišinome sveiku ir maistingu patiekalu.

Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Skaityti daugiau: Sausio mėnesio tarptautinio Erazmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sveikatinimo...

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9 - 10 klasių mokiniai, prisidėdami prie tarptautinio Erasmus+ projekto veiklų vykdymo, dalyvavo netradicinėje integruotoje biologijos, technologijų, dailės ir anglų kalbos pamokoje „Sveikatiada“. Tarptautinio projekto tikslas – spręsti nutukimo problemas mokinių tarpe. Netradicinėje integruotoje pamokoje mokiniai dalyvavo viktorinoje „Aukime sveiki, gražūs ir energingi“. Viktoriną vedė biologijos vyr. mokytoja Vida Rojuvienė. Viktorinos metu mokiniai turėjo užbaigti sakinius ir nurodyti, kas yra sveiko, gražaus ir kūrybiško gyvenimo pagrindas, kaip reikia sveikai maitintis, kokį maistą valgyti, kokių maisto medžiagų yra pieno produktuose, kodėl labai svarbu vartoti grūdinius produktus, kodėl saldumynai nepriskiriami prie vertingų maisto produktų, kiek stiklinių vandens per parą turi išgerti žmogus.

Skaityti daugiau: Netradicinio ugdymo integruota pamoka „SVEIKATIADA“

Puslapis 13 iš 15

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1239213

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine