Vasario mėn. 1 dieną 10 jaunimo klasės mokiniai su auklėtoja Jule Gribyte lankėsi Stadiono kavinėje. Kavinės savininkas Arnoldas Beržanskas maloniai sutiko aprodyti patalpas ir papasakoti, kaip vyksta darbas kavinėje.

Išklausę pasakojimo, sužinojome, kokios darbuotojo savybės yra vertinamos šiame darbe: atsakingumas, darbštumas, mokėjimas bendrauti su klientais bei kitos savybes, kurias turi turėti virėjas, padavėjas, pagalbinis darbuotojas.

Apžiūrėję kavinę, išklausę direktoriaus pasakojimą, pradėjome veiklą: studijavome meniu, ragavome cepelinų, sriubos, atlikome mokytojos paruoštas užduotis bei mokėmės tinkamai paruošti ir pateikti kavą.

10j klasės mokinė Emilija Pranskevičiūtė

Vasario mėnesio 1 dieną 8 jaunimo klasės mokiniai su mokytojomis Edita Bugeniene ir Agne Palilionyte lankėsi naujoje Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, kurioje susipažino su bibliotekininko profesija.

Mokinius maloniai pasitiko ir pasveikino bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, o darbuotoja Inga Tirevičiūtė aprodė bibliotekos patalpas: skaityklą, konferencijų salę, Medijų centrą, Vaikų ir jaunimo edukacijos erdves. Bibliotekos pastato antrojo aukšto fojė mokiniai grožėjosi kretingiškio dailininko Andriaus Miežio paveikslais. Bibliotekos darbuotoja paragino mokinius sekti viešosios bibliotekos interneto svetainėje (www.kretvb.lt) pateikiamą skaitytojams aktualią informaciją: : naujienas, aktualijas, renginių ir parodų anonsus, Vaikų literatūros centro veiklos naujienas, Jaunimo ir Vaikų edukacijos erdvių informaciją, kraštotyros informaciją ir kt.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

   

Agnė Jakimavičiūtė

Voldemaras Vaičiulis

Raminta Pociutė

Eglė Jankauskaitė

Kretingos rajono švietimo centro dešimtos jaunimo klasės mokiniams jau rūpi, ką veiks baigę 10 klasių. Mokiniai džiaugiasi, kad gali apsilankyti įvairiose praktinėse darbo vietose ir susipažinti su profesijomis. Dešimtokai su auklėtoja J. Gribyte lankėsi G. Jonausko įmonėje ir susipažino su langų montuotojo profesija, o merginos vyko į šeimos kavinukę - žaidimų kambarį „Siautulys“, MB „Alarjota“.

 10 j klasės mokinė Emilija Pranskevičiūtė

Baigiantis metams ir artėjant Šv. Kalėdoms į adventinę popietę „Balto angelo sapnas“ rinkosi suaugusiųjų klasių mokiniai ir mokytojai. Norėjosi pabūti kartu, pasiklausyti prasmingų pasakojimų, prisiminti vaikystės ir jaunystės Kūčias bei Kalėdas. Apie Advento papročius ir tradicijas susirinkusiems papasakojo mokytojos Judita Alšauskienė ir Edita Bugenienė.

Iš tikrųjų, mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo laikomasi papročių, paisoma draudimų ir tikima burtais, išsipildančiais adventiniu laikotarpiu ir Kūčių naktį. Popietės dalyviai klausėsi įvairių draudimų, prisiminė švenčių tradicijas savo šeimose, mielai dalyvavo žaidimuose ir būrimuose.Nuo senų laikų lietuviai ant adventinio vainiko degdavo keturias žvakes, simbolizuojančias keturias Advento savaites, kurių metu nesilinksmindavo, nešokdavo, neruošdavo didelių šeimyninių švenčių, daug pasninkaudavo. Ilgais Advento vakarais kaimynai susiburdavo didesnėse trobose, kur daugiau jaunimo. Vyrai pančius vydavo, vyžas pindavo, drožinėdavo. Moterys verpdavo, ausdavo ir plunksnas plėšydavo. Jaunimas žaisdavo adventinius žaidimus. Visi giedodavo adventines giesmes. Spėdavo orus: jei Adventas šaltas – vasara bus karšta; jei žvaigždėtos naktys – žmonės gerai sugyvens; jei atodrėkis – rugiai gerai žydės.

Buvo prisimintos ir eglutės puošimo tradicijos. Senovės lietuviai eglių nepuošdavę blizgančiais žaisliukais ar įmantriomis žėrinčiomis girliandomis, papuošalus gamindavę iš šiaudų, popieriaus, odos, siūlų ir t.t. Čia merginos ir moterys parodydavo savo sugebėjimus bei fantaziją. Mažesni vaikai darydavo paprastesnius papuošalus, pavyzdžiui, iš popieriaus karpydavo angelus.

Popietės dalyviai buvo pakviesti papuošti kalėdinę eglutę žaisliukais iš natūralių medžiagų. Ant eglutės kabino saldainius, kankorėžius, obuoliukus ir riestainius.

Technologijų mokytoja Judita Alšauskienė pasakojo, jog tikima, kad žmogų nuo pat sielos užgimimo mamos įsčiose šiame pasaulyje visur lydi angelas. Daugelyje kalėdinių legendų ir tikrų istorijų yra minimi angelai. Visur jie vaizduojami kaip labai mielos žmogiškos būtybės, dažniausiai vaikų pavidalo, tik apdovanotos sparnais. Šiandien angelas – neatsiejamas adventinio laikotarpio ir Šv. Kalėdų simbolis, reiškiantis nemirtingumą, dorybę, nekaltybę, meilę, gerumą ir dangišką prigimtį.

Vadovaujami mokytojos Juditos Alšauskienės, mokiniai ir mokytojai kvilingo technika iš balto popieriaus gamino angeliukus, kuriuos galėjo parsinešti dovanų savo namiškiams ir artimiesiems. Kvilingas - tai dekoravimas susuktomis popieriaus juostelėmis. Susukant popieriaus juosteles specialiu sukimui skirtu prietaisu, galima pasigaminti originalias atvirutes, aksesuarus Šv. Kalėdų eglutei. Kvilingo technika yra nesudėtinga, tačiau gautas rezultatas būna džiuginantis.

Renginiui baigiantis niekas neskubėjo skirstytis – popietės dalyviai šnekučiuodamiesi gėrė arbatą bei vaišinosi kūčiukais, vaisiais ir kitokiais skanėstais, dalinosi įspūdžiais, rašė kalėdinius sveikinimus ir linkėjimus.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

9j klasės mokinė Agnė Zovaitė dalyvavo respublikiniame kompiuterinio meno Kalėdinių ar naujamečių kompiuterinių atvirukų „Žiemos fantazija 2018“ konkurse. Agnės ir kitų mokinių darbus galima pamatyti paspaudus nuorodą http://kaledos.nkkm.lt

Informacinių technologijų mokytoja D. Ramonienė

Gruodžio 14 d. 10 jaunimo klasės mokinės Emilija Pranskevičiūtė ir Gabrielė Vaitekūnaitė lankėsi grožio salone „Daiva“, kuriame susipažino su manikiūrininkės profesija. Mokines priėmusi manikiūro-pedikiūro meistrė Vaida Kusaitė pabrėžė, kad šios srities specialistai itin paklausūs šiuolaikinėje grožio industrijoje. Šių sričių specialistus galima sutikti kone kiekviename grožio salone, kuriame teikiamos ir manikiūro, ir pedikiūro paslaugos. Šiuo metu madinga atlikti abi procedūras vienu metu, kai klientę aptarnauja du specialistai. Akivaizdu, jog mokiniai, pasirinkusieji šį profesinį kelią, bus reikalingi ir naudingi ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miesteliuose.

Manikiūro-pedikiūro specialistė Vaida Kusaitė papasakojo merginoms apie medžiagas, įrankius bei jų vartojimo būdus, masažo techniką bei aptarnavimo kultūrą. Mokinės gavo nemažai informacijos apie saugius darbo principus, stebėjo, kaip atliekama antakių bei blakstienų korekcija ir dažymas.

Specialistė pabrėžė, kad mokiniai, panorę tapti šios srities specialistais, turėtų pasižymėti kruopštumu, atidumu, noru skleisti grožį ir gėrį, būti žingeidūs ir domėtis naujausiomis mados tendencijomis. Atsiranda vis naujų nagų lakavimo būdų ir technikų, taigi, nagų specialistai turi nuolat tobulėti, mokytis, nesėdėti vietoje. Puiku, jei grožio specialistas turės puikius bendravimo įgūdžius, mokės suprasti, išklausyti klientą, bus nuovokus, komunikabilus, prisitaikys prie kiekvieno žmogaus ir padiskutuos įvairiomis temomis. Taigi, norinčiųjų pasukti savo gyvenimą grožio link - puikus pasirinkimas baigti manikiūro - pedikiūro kursus ir tapti profesionalais grožio srityje.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

2018 m. rugsėjį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius mokslo metus pradėjo startuodamas naujame Erasmus+ projekte – „Prepare for future career“ („Jau mokykloje ruoškis karjerai“). Projekte dalyvauja penkios šalys partnerės: Lietuva, Turkija, Lenkija, Italija, Rumunija. Projekto tikslas – skatinti moksleivius jau mokyklos suole pradėti galvoti apie profesijos pasirinkimą. Projekto šalys partnerės dalinsis gerąja patirtimi ugdymo karjerai srityje. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius partneriams pristatys profesinio veiklinimo patirtį – supažindins su galimybe mokiniams dalyvauti praktinio mokymosi vietose, atlikti integruotas dalykų užduotis, įsivertinti praktinio mokymosi vietoje įgytą patirtį. Projekto partnerė Italija mokys kitų šalių atstovus, kaip ugdyti mokinių verslumo įgūdžius – pristatys mokomosios bendrovės veiklas. Lietuvos ir Italijos patirtys bus diegiamos kitose šalių partnerių mokyklose – Lenkijoje, Rumunijoje, Turkijoje. Projekto veiklos bus įgyvendinamos iki 2020 m. birželio mėn.

2018 m. lapkričio mėn. pabaigoje pirmoji projekto veikla – mokytojų susitikimas – vyko Turkijoje, Samsuno mieste. Susitikimo metu projekto partneriai pristatė savo mokyklas (projekte dalyvauja dvi profesinės mokyklos: ekonominės krypties Italijoje, elektronikos, elektromechanikos Lenkijoje, privati vidurinį išsilavinimą teikianti mokykla Turkijoje, bendrojo lavinimo mokyklos Rumunijoje ir Lietuvoje), miestus, aptarė projekto veiklas, planuojamus rezultatus, pasidalino funkcijomis, numatė tarptautinių susitikimų datas bei diskutavo apie galimas veiklas jų metu. Turkijos mokykla ypatingą dėmesį skyrė priėmimui – projekto dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos patalpas, kurios sužavėjo erdvumu, spalvingumu, motyvuojančiomis edukacinėmis erdvėmis ir materialine baze, aplankė dvi savivaldybes (Samsuno mieste jų yra 17), susipažino su miesto istorija, įžymiomis vietomis. Šis susitikimas – sėkminga projekto pradžia, kurios metu pavyko sukurti grupės sinergiją, motyvuojančią sėkmingam projekto įgyvendinimui.

Antrasis tarptautinis susitikimas vyks 2019 m. kovo 3–9 d. Lietuvoje, Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje. Kretingoje lankysis daugiau kaip 20 svečių – po 2 mokytojus ir 6 mokinius iš kiekvienos mokyklos. Susitikimo metu projekto dalyviai dalinsis gerąja patirtimi, kaip mokyklos vykdo ugdymą karjerai, kaip skatina karjeros planavimą ir bendradarbiauja su darbdaviais. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius pristatys produktyviojo mokymo elementų diegimo, bendradarbiavimo su rajono viešojo sektoriaus bei privačiomis įstaigomis patirtį.

Rasa Gadeikytė, mokytoja

Virginija Kvietkauskienė, skyriaus vedėja

Puslapis 3 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
403
Straipsnių peržiūros
1001215

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine