Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai 2018 m. rugsėjo 28 d. dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Į Sporto dieną jaunimo klasių mokinius pakvietė kūno kultūros mokytojas Arvydas Bušeckas ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Mokiniai rungėsi gladiatorių, 100 metrų bėgimo, futbolo baudinių, kamuolio metimo į krepšį, svarsčio kėlimo, degtuko į tolį metimo ir bato mėtymo rungtyse. 9j klasės mokinys Gražvydas Vilimas tapo bato metimo rungties nugalėtoju, 10j klasės mokinys Regimantas Butkus – gladiatorių ir 100 metrų bėgimo rungties nugalėtoju, 9j klasės mokinys Nerijus Viliušis – futbolo baudinių rungties nugalėtoju, 10j klasės mokinys Leonid Norvayshas – svarsčio kėlimo rungties nugalėtoju, degtuką toliausiai numetė 8j klasės mokinys Eismantas Valčiukas. Netradicinio ugdymo diena, skirta sportui ir sveikatinimui, prabėgo linksmai ir turiningai. Mokiniai įdomiai praleido laiką, aktyviai įsitraukė į įvairias sportines veiklas ir tuo pačiu turėjo galimybę patobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su fizine veikla.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Abiturientai jau iki spalio 24 dienos turės pasirinkti, kokius brandos egzaminus jie ketina laikyti.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė 2018 m. rugpjūčio 30 dieną pasirašė įsakymą Nr. V-711 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymo Nr. ISAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Daugiau informacijos apie brandos egzaminus 2019 m. rasite čia.

2018 m. antroji gegužės mėnesio savaitė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje buvo paskelbta Žinių savaite. Savaitės metu vyko loterija „4 iš 20“. Loterijoje dalyvavo jaunimo klasių mokiniai, kurie traukė bilietus ir turėjo atsakyti į klausimus iš įvairių dalykų. Atsakinėdami į klausimus, mokiniai pakartojo ir pagilino pamokų metu įgytas žinias. Atsakymų mokiniai ieškojo internetinėse svetainėse, vadovėliuose, taip pat galėjo konsultuotis su dalykų mokytojais.

Gegužės 11 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje Žinių savaitės dienoje. Į Žinių dieną buvo pakviestas „Misija Sibiras'17“ dalyvis Aurimas Rapalis. Jis papasakojo apie kelionę į Irkutską. Irkutske su komanda Aurimas Rapalis tvarkė apleistus lietuvių kapelius. Mokiniai domėjosi, kaip atrenkami ekspedicijos dalyviai. Aurimas pasakojo, kad ekspedicijos dalyviai, kaip ir kasmet, buvo kruopščiai atrinkti. Jiems teko ne tik pildyti specialias anketas, bet ir dalyvauti bandomajame žygyje. Misijos komanda buvo atrinkta iš 900 pretendentų.

Vėliau mokiniai atviroje jaunimo erdvėje TAVO ERDVĖ kartu su fizikos mokytoju Zenonu Vičiuliu ir chemijos mokytoja Lijana Galdikiene atliko įvairius eksperimentus su mikroskopu.

Įdomios ir turiningos Žinių savaitės ir Žinių dienos metu jaunimo klasių mokiniai galėjo pagilinti pamokų metu įgytas žinias.

Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

2018 m. balandžio 20 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokimo skyriaus mokiniai dalyvavo mokinių savivaldos konferencijoje „Veikla mus augina“ Kretingos rajono kultūros centre. Benas Svirnelis, Deivydas Jurgutis, Andrius Gedvilas, Leonid Norvayshas bei mokinių savivaldos kuratorė Dainora Kalniškienė aktyviai įsitraukė į veiklas, bandė naujus metodus „Patirties semtuvėse“ (teminėse grupėse).

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9-10 jaunimo klasių mokiniams, vyko netradicinio ugdymo diena „Žemė -žmonių-planeta“, skirta Tarptautinei Žemės dienai paminėti. Žemės dienos tikslas- atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti mokinius prisidėti prie švaros aplinkos išsaugojimo.

Netradicinės dienos integruotą geografijos, matematikos, dailės, fizikos ir chemijos pamoką pradėjo geografijos mokytoja Dalia Stirblienė demonstruodama skaidres, kuriose mokiniams pateikė įdomią ir išsamią informaciją apie svarbiausių ekologinių aplinkosauginių problemas.

Minint šią dieną, mokiniams buvo rodoma video medžiaga apie atliekų rūšiavimą, diskutuojama kaip apsaugoti mūsų planetą nuo taršos. Po diskusijų, mokiniams buvo bei pateikta kūrybinė užduotis, rūšiuoti šiukšles į skirtingos spalvos konteinerius.

Renginio metu mokiniai klausėsi nuotaikingo aplinkosauginio repo, aktyviai atlikinėjo parengtas mokytojų užduotis, atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Įdomi buvo paskutinė netradicinės dienos kūrybinė užduotis “Pasižadėjimų-palinkėjimų medžio“ kūrimas. Kiekvienas mokinys ant obuoliukų turėjo parašyti palinkėjimą Žemei, Gamtai. Tai yra kas visiems mums svarbiausia: švarus oras, vanduo, gamta. Papuoštas medis su linkėjimais puikuojasi Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus patalpose.

Mieli mokiniai,
dėkojame tiems, kurie remiate Kretingos rajono švietimo centrą, skirdami 2 proc. pajamų mokesčio. Šios lėšos kasmet panaudojamos Centro materialinės bazės turtinimui.

Prašome Jūsų ir šiais metais remti Kretingos rajono švietimo centrą pagal labdaros ir paramos įstatymą pervedant Centrui iki 2 proc. pajamų mokesčio sumos. Daugiau informacijos apie mokesčio dalies pervedimą rasite puslapyje www.vmi.lt (gyventojams/ gyventojų pajamų ir turto deklaravimas/ elektroninio deklaravimo sistema (EDS); pildoma forma fr0512). Iš anksto dėkojame už Jūsų geranoriškumą.

Direktorė Adelė Mazeliauskienė

Centro rekvizitai

Kretingos rajono švietimo centras
Adresas: J.Pabrėžos g. 8, LT-97129 Kretinga
Įmonės kodas 195175933

Informacija Klaipėdos valstybinės mokesčių inspekcijos Kretingos poskyryje

Adresas: J. K. Chodkevičiaus g. 10, LT-97130 Kretinga
Telefonas: 8 445 74 100

2018 m. kovo 30 dieną 9 - 10 jaunimo klasių mokiniai vyko į Kretingos VĮ Valstybinių miškų urėdiją. Urėdijoje mokinius pasitiko miško želdinimo ir apsaugos inžinierė Gražina Banienė, kuri nuoširdžiai bendravo su mokiniais, supažindino su miškininko profesija ir pakvietė apsilankyti Darbėnų girininkijoje.

Miškininkai sako, kad miškai – tokia ūkio sritis, kuri nuolat atsinaujina. Rankų darbą miškuose pakeitė galinga miško technika. Apie miškininkystę nemažai sužinojome iš miško želdinimo ir apsaugos inžinierės G. Banienės pasakojimo. Ji kalbėjo apie tai, kad miškai ne tik kertami, bet tuo pačiu rūpinamasi jų atželdinimu. Miškininkai atidžiai ruošia sodinukus, organizuoja miškasodžius ir džiaugiasi kiekvienais metais vis gausesniu savanorių sodintojų būriu.

Įdomus miškininko darbas. Norėdamas tapti geru miškų priežiūros specialistu, mokinys privalo daug mokytis. Inžinierė G. Banienė priminė, kad šioje veiklos srityje nebaigus miškininkystės mokslų neįmanoma įsidarbinti miškininku.

Jaunimo klasių mokiniams buvo įdomu ir naudinga susipažinti su miškininko profesija.

Neformaliojo švietimo vadovė Regina Burbienė

2018 m. kovo 29 d. 9 j klasės mokiniai lankėsi kavinėje ,,Retro“, kurioje susipažino su darbais, atliekamais kavinėje: virėjo, padavėjo, barmeno, virėjo padėjėjo, produktų pristatytojo ir kitais.

Apie kavinės darbuotojo profesijas įdomiai pasakojo kavinės vedėja Asta Andrulienė, kuri papasakojo mokiniams apie šių darbų specifiką, kalbėjo apie tai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, norintis dirbti kavinėje. Parodė, kur laikomi maisto produktai, kur dedamos atliekos, kaip veikia tešlos maišymo įrenginys, indaplovė, atliekų šaldytuvas. Įdomiausia buvo stebėti čeburekų gamybos procesą. Įrenginys įdėtą tešlos gabalą labai greitai išploja, iškočioja, reikia uždėti įdarą, užspausti kraštus ir įdėti į virimo indą. Vedėja Asta visus pavaišino karštais čeburekais.

Kavinėje mokiniai atliko mokytojos Julės. Gribytės parengtas užduotis apie profesijas. Mokiniams reikėjo atlikti skaičiavimus, atsakyti į klausimus.

Grįžę į Centrą mokiniai su mokytoja Jule. Gribyte aptarė, kuo jiems įdomus ir naudingas buvo apsilankymas kavinėje ,,Retro“, pasidalino įspūdžiais su klasės draugais, baigė atlikti užduotis.

Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

Puslapis 5 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1024665

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine