2018 metų kovo 19-23 dienomis Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9-10 jaunimo klasių mokiniams vyko „Veiksmo savaitė be patyčių“. Ši savaitė buvo skirta draugiškiems tarpusavio santykiams, pagarbiam bendravimui tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose renginiuose, užsiėmimuose.

Veiksmo savaitė prasidėjo nuo paskelbto plakatų piešimo konkurso. Konkurso tikslas- piešimo metu padėti mokiniams suvokti kaip galima spręsti tam tikras iškilusiais problemas, formuoti geras emocijas, siekti gražesnių, draugiškesnių tarpusavio santykių ir netoleruoti žeminančio, nepagarbaus elgesio. Mokiniai noriai dalyvavo konkurse. Piešė ir aiškino spontaniškai gimusias idėjas apie draugystę ir toleranciją. Nupiešti plakatai buvo iškabinti mokykloje, kuriais galėjo gėrėtis visa mokyklos bendruomenė. Mokiniams taip pat buvo suteikta galimybė dalyvauti psichologės Sonatos Vizgaudienės paskaitoje, kurioje buvo atskleistos žmogaus vertybių, elgesio, atsakomybės prasmė. Psichologė taip pat daug dėmesio skyrė socia¬liniams tinklams, jų poveikiui vaikų emocinei būklei, kalbėjo apie patyčių pasekmes. Veiksmo savaitės metu vyko prevencinio filmo „Gerumo stebuklas“ peržiūra ir aptarimas.

Baigiamasis šių veiklų akcentas buvo plakatų piešimo nugalėtojų paskelbimas. Nugalėtojais tapo 9 jaunimo klasės mokiniai, kurie buvo apdovanoti saldžiais prizais.

2018 m. kovo 14 d. Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje, skirtoje Tarptautinei Žemės dienai ir Erasmus+ projektui „Mūsų sveikata - ateities garantas“. Dienos veiklas organizavo mokytojos Dalia Stirblienė, Veronika Kauliuvienė ir Lijana Galdikienė. Pažintinės ir kultūrinės dienos tikslas: kūrybiškai ir netradiciškai paminėti Tarptautinę Žemės dieną ir patobulinti mokinių sveikos mitybos įpročius, susijusius su sveika gyvensena. Skyriaus koridorių papuošė spalvingas stendas, kuriame buvo pateikta daug informacijos apie atliekų rūšiavimą.

Pažintinę ir kultūrinę dieną pradėjo geografijos mokytoja Dalia Stirblienė, pakviesdama visus į netradicinę - integruotą pamoką „Ekologija mūsų kasdienybėje“. Mokytoja pasiūlė pasikalbėti apie ekologiją mūsų kasdienybėje, priminė mokiniams, kad rūpintis savo aplinka ir sveika gyvensena privalome kiekvienas. Dalia Stirblienė trumpai aptarė Skyriaus jau antrus metus vykdomą Erasmus+ projektą, akcentuodama, kad ekologija yra susijusi su sveika gyvensena ir sveikata. Pamoką tęsė biologijos mokytoja Veronika Kauliuvienė, kuri papasakojo mokiniams, kodėl minima ši diena ir priminė, kad Tarptautinė Žemės diena tradiciškai minima Centre kiekvienais metais. Veronika Kauliuvienė pakvietė dalyvius prisidėti prie 2018 m. viso pasaulio vykdomos akcijos „Žemės valanda“ ir valandai išjungti elektros prietaisus. Sveikos gyvensenos propaguotoja Ilona Ugintė pratęsė pamoką. Ji kalbėjo apie sveiką mitybą, sveiką gyvenseną, pasakojo apie tai, kaip kiekvienas galime stiprinti ir rūpintis savo sveikata. Mokytoja D. Stirblienė pamokos pabaigoje aptarė oro ir vandens taršą, masinį miškų kirtimą, sąmoningą vartojimą, atliekų rūšiavimą ir visus pakvietė pažaisti žaidimą apie atliekų rūšiavimą.

Pažintinės ir kultūrinės dienos renginiai buvo naudingi ir įdomūs. Mokiniai suprato, kad šiandien labai svarbu kalbėti apie ekologinį sąmoningumą, atsakingą ir rūpestingą požiūrį į gamtą, palankų aplinkai elgesį kasdieniniame gyvenime, nes mums visiems turi rūpėti, ką paliksime ateities kartoms.

Informaciją pateikė geografijos mokytoja Dalia Stirblienė

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje Nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta įvairiais renginiais. Jaunimo klasių mokiniai žiūrėjo režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Trispalvis“ ir su mokytojomis Aldona Riepšiene, Rasa Gadeikyte bei Vaiva Žekoniene diskutavo apie laisvę. Suaugusiųjų klasių mokinius mokytoja Aldona Riepšienė pakvietė į viktoriną „Ką aš žinau apie Žemaitiją?“. Centro bendruomenė taip pat dalyvavo iškilmingoje Kovo 11 – osios eisenoje.

Informaciją pateikė mokytoja Aldona Riepšienė

2018 m. vasario 26 d. vyko pažintinė ir kultūrinė diena jaunimo klasių mokiniams, skirta ugdymui karjerai „Pažintis su automechaniko ir technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijomis Kretingos technologijos ir verslo mokyklos mokymo dirbtuvėse“.

Į Kretingos technologijos ir verslo mokyklą atvykusius jaunimiečius maloniai pasitiko darbuotojos: vyr. mokytoja ir ugdymo karjerai organizatorė Aušra Grikštaitė, projektų vadovė Jovita Michniovienė. Mokiniai susidomėję klausėsi mokytojos A. Grikštaitės pasakojimo apie profesijos pasirinkimo svarbą, diskutavo, kaip būtina pažinti save, pasirinkti sau tinkamą profesiją, susirasti geriausią mokyklą ir kaip ieškoti darbo. Mokytojos parodė keletą filmų apie karjeros planavimą, technologijos ir verslo mokyklą, joje ruošiamas profesijas, besimokančių mokinių gyvenimo aktualijas. Projektų vadovė J. Michniovienė pasiūlė mokiniams išspręsti testą, pagal kurį visi galėjo nusistatyti, kokiam darbui yra tinkamiausi. Klasėje mokiniai turėjo galimybę atsisėsti prie mokymui skirtos technikos vairo, stebėti, kaip veikia besisukančios technikos detalės.

Kitoje išvykos dalyje – ekskursijoje po Kretingos technologijos ir verslo mokyklos mokymo dirbtuves – moksleiviai susipažino ir su automobilių bei technikos remonto praktine veikla, jos ypatumais. Apie technikos priežiūros verslo darbuotojo ir automobilių mechaniko profesijas plačiau papasakojo vyr. profesijos mokytojas Petras Gritėnas, vaizdžiai automobilio sandarą ir veikimą palygindamas su žmogaus organais. Mokytojas garaže turi sukaupęs daug senų automobilių detalių, kurias panaudoja mokymui, demonstravimui. Drąsiai savo mintimis su profesijos mokytoju dalijosi dešimtokas Aurimas Liaušas, technikos mėgėjas ir žinovas.

Išvykdami iš mokyklos mokiniai išbandė jėgas žaisdami šaškėmis, kurias mokyklos dekoratyvinio apželdinimo specialybės moksleiviai pagamino iš vazonėlių su kaktusais.

Danutė Ramonienė

Jaunimo klasių mokiniai Netradicinio ugdymo dienos metu paminėjo Valentino dieną. Iš ryto mokiniai klausėsi meilės dainų, žiūrėjo filmą meilės tema. Vėliau kartu su mokytoja Rasa Gadeikyte ir socialine pedagoge Dainora Kalniškiene dalyvavo linksmoje viktorinoje apie meilę ir visi kartu kepė tikrus Valentino dienos blynus, kuriais vaišino Skyriaus mokytojus.

Mokytoja Vaiva Žekonienė

Konkursą organizavo Danutė Ramonienė, informacinių technologijų vyr. mokytoja.

Šiemet 27 kartą minimos tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Dienos paminėjimui jaunimo klasių mokiniai, padedami mokytojų, ruošėsi visą savaitę. Bibliotekininkės A. Daugalienės, Agnės Palilionytės bei Reginos Burbienės iniciatyva buvo išleistas informacinis stendas apie Sausio 13-ąją, kurį papuošė neužmirštuolių pieva.

Pirmos pamokos metu tylos minute jaunimo klasių mokiniai ir mokytojai pagerbė žuvusiuosius už laisvę. Po to vyko filmo peržiūra. Filmas visus nukėlė į tas baisias dienas. Prisiminimais su mokiniais pasidalino socialinė pedagogė D. Kalniškienė ir mokytoja J. Gribytė, kurios papasakojo apie savo bei aplinkinių ir artimųjų išgyvenimus, apie įvykius vykusius Kretingoje.

Vėliau mokiniai uždegė žvakutes prie paminklo Rotušės aikštėje bei ant gynėjų kapų ir apsilankė Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekoje mokiniai bendravo su viešosios bibliotekos bibliografijos - informacijos sektoriaus vedėja Laima Jonauskaite. Ji supažindino su paruošta spaudinių paroda „Žodis – lyg priesaika“, skirta Lietuvos Laisvės gynėjų dienai paminėti, pasakojo, kokią naudą jaunoji žmonių karta turi iš Lietuvos laisvės. Dabar visi gali laisvai keliauti, mokytis, kurti verslus bei asmeninį gyvenimą. Liūdna, kad prieš 27 - erius metus didvyriai žuvo todėl, kad kiti žmonės gyventų gerai ir laimingai.

Jaunimo klasių mokiniai, sugrįžę į Centrą, dalyvavo teniso varžybose, kurias laimėjo Benas Svirnelis.

Tokios pilietiškumo bei istorinės atminties priminimo pamokos vertingos, nes pažindami ir gerbdami praeitį, labiau vertinsime dabartinę Lietuvą.

Julė Gribytė ir Dainora Kalniškienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai gruodžio mėnesį įsitraukė į prasmingas ir turiningas veiklas. Gruodžio 13 dieną 9 j ir 10 j klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje, skirtoje muziejaus lankymui. Jaunimiečiai kartu su mokytojomis Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatė visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gamino saldainius ir juos gražiai pakavo.

Vėliau mokiniai ir mokytojai patraukė į muziejaus centrinius rūmus, kuriuose apžiūrėjo ekspozicijas. Muziejuje apžiūrėti dvarų kultūros meno kūriniai, liaudies meno, etnografijos objektų kolekcijos.

Įdomiai ir turiningai šią dieną praleido ir suaugusiųjų klasių mokiniai. Skyriuje lankėsi Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei Julius Kanarskas. Istorikas skaitė paskaitą „Dingusi Kretinga“. Mokiniai sužinojo, kaip atrodė XIX amžiuje ir XX amžiaus pradžioje. Dingusi Kretinga į klausytojus pažvelgė iš senų fotografijų.

Gruodžio 20 dieną jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos adventiniame renginyje „Esame vieni šalia kitų“. Mokiniai dainavo adventines dainas, prisiminė šio laikotarpio papročius ir tradicijas. Skyriuje lankėsi br. kun. Antanas Blužas OFM. Jaunimo klasių mokiniams jis papasakojo apie savo gyvenimo kelią, pašaukimą ir tarnystę. Mokiniai pakavo dovanėles, kurias dovanojo Padvarių socialinės globos namų gyventojams.

Prasmingas ir turiningas gruodis buvo pilnas įdomių veiklų, į kurias aktyviai įsitraukė Skyriaus mokiniai.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai gruodžio mėnesį įsitraukė į prasmingas ir turiningas tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ veiklas. Gruodžio 13 dieną 9 j ir 10 j klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje, skirtoje muziejaus lankymui. Jaunimiečiai kartu su mokytojomis Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatė visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gamino saldainius ir juos gražiai pakavo.

Gruodžio 20 dieną jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos adventiniame renginyje „Esame vieni šalia kitų“. Mokiniai dainavo adventines dainas, prisiminė šio laikotarpio papročius ir tradicijas, ragavo tradicinių sveikų patiekalų, prisiminė, kaip maitinosi mūsų senoliai.

Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Puslapis 6 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1028173

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine