Kretingos rajono švietimo centro nuotolinio mokymo sistema Moodle prieinama nauju adresu: http://moodle.kretingosrsc.lt.

Priimami prašymai registruotis mokytis mokykloje nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. pagal:
  • pagrindinio ugdymo programos II dalį (9-10 jaunimo klasės) (12-16 m.);
  • suaugusiųjų pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis (5-8 kl., 9-10 kl.) (17-18 m. ir vyresni asmenys);
  • suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą 3G ir 4G (11-12 kl.) 17-18 m. ir vyresni asmenys).
Registracija vyksta IMRIS sistemoje arba atvykus į Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių.

I etapas - iki rugpjūčio 10 d.

II etapas - iki rugpjūčio 31 d.

PRAŠYMAS REGISTRUOTI ASMENĮ Į MOKYKLĄ

Kai aplinkui toks kerintis grožis:
Žydi gėlės, paukščiai susuko lizdus,
Kai jaunystė kaip žiedas pradėjo tik skleistis
Teks užverti mokyklos duris ir palikti draugus.
Vieną kelią iš šimto tau teks pasirinkti,
Pasitark su širdim, apsispręsk ir tada
Drąsiai ženki gyvenimo savo sutikti.
Ir te laimė į kelią išlydi tave.


Mieli abiturientai, mokytojai,

Brandos atestatų įteikimo šventė įvyks liepos 14 d. 18.00 val. Centro salėje. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Birželio 23 dieną erdvių gimtadienio progą įvyko biliardo ir stalo teniso turnyrai. Turnyruose dalyvavo savanorių pajėgų Kretingos 306-osios kuopos vadas Mindaugas Albrechtas ir Kretingos neįgaliųjų pirmininkas Antanas Juškėnas. Taip pat erdvių lankytojai. Visi dalyviai buvo apdovanoti šokoladais , o nugalėtojams buvo įteiktos taurės. Pirmą vietą biliardo turnyre užėmė Karolis Šulcas, o stalo tenisą laimėjo Rytis Svirnelis.

Skelbiamas konsultacijų ir atsiskaitymo už nepatenkinamus įvertinimus grafikas. Dokumentą galite peržiūrėti čia.

Gegužės 19 d. Kretingos rajono švietimo centre lankėsi garsi Žemaitijos žolininkė Janina Danielienė. Paklausyti žolininkės pasakojimo apie sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą susirinko Centro darbuotojai ir jaunimo klasių mokiniai. Jau 20 metų, kai J. Danielienė įveikė sunkią ligą – medikai moteriai buvo diagnozavę IV stadijos žarnyno vėžį. Žolininkė pasakojo: ,, Mano sąmoningas kelias kaip tik prasidėjo būtent po ligos. Per tą laiką išbandžiau viską, kas galėtų padėti pasveikti. Maitinausi tik daržovėmis, vartojau įvairias žoleles, kad atkurčiau vitaminų pusiausvyrą ir atgaučiau sveikatą‘‘. Žolynų pasaulis moteriai niekada nebuvo svetimas: mama ir senelė buvo kaimo žolininkės, tad ir Janina vaikystėje jokių tablečių gyvenime neregėjo. Janina Danielienė teigė, kad pievos ir laukai pilni gėrybių, tik reikia nepatingėti ir jas susirinkti. Jaunimo klasių mokiniai, klausydamiesi žolininkės pasakojimo, stebėjosi: juk jų kiemuose gausu gydomųjų galių turinčių žolelių, apie kurias jie niekada nepagalvojo. Dabar, pavasarį, labai sveika valgyti kiaulpienes, dilgėles ir garšvas. Rudenį reikėtų prisikasti kiaulpienių šaknų, kurios yra vadinamos lietuviškuoju ženšeniu. Žolininkė pavaišino klausytojus savo surinktų žolelių arbata ir papasakojo, kaip teisingai paruošti ir gerti žolelių arbatas. ,,Arbatas reikia gerti tvarkingai ir laiku, prieš valgį arba po jo, bet ne valgant. Vaistines arbatas turėtų gerti ir sveiki žmonės, nes jos stiprina imunitetą, atsparumą ligoms – žmonės mažiau sirgs“, – pabrėžė žolininkė. Moteris negailėjo patarimų, kaip vartojant įvairius augalus stiprinti savo sveikatą ir išlikti žvaliems ir aktyviems Jaunimo klasių mokiniai, atsakę į žolininkės užduotus klausimus, buvo apdovanoti vertingomis žolelių arbatomis. Ir mokytojams, ir mokiniams labai patiko žolininkės patarimai apie sveiką gyvenseną, todėl buvo nuspręsta dar kartą susitikti su šia įdomia moterimi ir paklausyti pasakojimo apie stebuklingą žolių pasaulį.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

Gegužės 22 d. netradicinio ugdymo dieną jaunimo klasių mokiniams organizavo istorijos mokytoja Aldona Riepšienė, informacinių technologijų mokytoja Danutė Ramonienė ir dailės mokytoja Regina Burbienė. Diena 9j, 10j klasių mokiniams prasidėjo paskaita apie pokario partizanų gyvenimą ir NATO veiklą, kurią skaitė 306 lengvosios pėstininkų kuopos grandininis Antanas Vasiliauskas. Krašto savanoriai supažindino mokinius su įvairiais šaunamaisiais ginklais, jų paskirtimi. Mokiniai turėjo galimybę ginklus išardyti ir surinkti. Krašto savanoriai surengė estafetes, kuriose reikėjo pereiti minų lauką, taikliai mėtyti granatas, nešti sužeistąjį ir pataikyti į taikinį. Už greičiausiai atliktas užduotis krašto savanoriai, apdovanojo mokinius ir mokytojus įvairiais prizais.

Informaciją pateikė dailės mokytoja Regina Burbienė

Jaunimo klasių mokiniai Edgaras Žiobakas, Deivydas Vanagas ir Lukas Šauklys kartu su mokytoja Danute. Ramonienės, gegužės 8 dieną dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Apoil degalinę.

Degalinės vadovė Milana Urbonienė papasakojo apie operatoriaus–pardavėjo ir operatoriaus-dujininko profesijas. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kokias savybes savyje reikėtų ugdyti, kokio išsilavinimo siekti, norint įsidarbinti degalinėje. Pirmenybė teikiama atsakingiems, sąžiningiems, pareigingiems žmonėms. Čia vien vidurinio ar profesinio–techninio išsilavinimo nepakanka, įmonė pati savo darbuotojus siunčia į specializuotus kursus Klaipėdoje.

Įmonė prekiauja trijų rūšių kuru: benzinu, dyzelinu, dujomis, teikia automobilių plovimo, salono valymo ir kitas paslaugas. Mokiniai sužinojo, kad į šią degalinę kuras atvežamas iš Mažeikių arba iš Klaipėdos, kuo geresnis „speed“ kuras. Apoil prekiauja AB „Mažeikių nafta“ gaminamu dyzelinu, kuris visiškai atitinka ES reikalavimus ir yra ekologiškas. Naudodami šį dyzeliną, automobilių vairuotojai prisideda prie sieros emisijos išmetamosiose dujose mažinimo taip saugodami gamtą. Šie degalai pasižymi didesniu sudeginimo kokybės rodikliu, užtikrina automobilio nesudėtingą šaltąjį paleidimą ir našesnį jo eksploatavimą.

Apoil prekiauja ir dyzelinu, skirtu žemės ūkiui. Žemės ūkiui skirtas (žymėtas, žalias) dyzelinas atitinka visus tuos pačius įprastinio dyzelino parametrus. Faktiškai tai ir yra tas pats dyzelinas, tik užpylimo proceso metu į jį įterpiami žymiklis ir dažiklis, kurie skirti atpažinimui dėl kontrolės vartojimo tik pagal paskirtį, t.y. žemės ūkio veikloje.

Degalinės vadovė mokiniams atsakė į daugybę klausimų ir sutiko įsiamžinti bendroje nuotraukoje.


Informaciją pateikė mokytoja Danutė Ramonienė

2017 m. gegužės 4 d. jaunimo klasių mokiniai, lydimi klasės auklėtojų ir socialinės pedagogės susiruošė į Pakutuvėnus susitikti ir pabendrauti su broliais pranciškonais, paieškoti dvasinės ramybės, paguodos bei stiprybės. Taip pat buvo svarbu pamatyti šv. Antano Paduviečio parapiją ir vienuolyną bei susipažinti su kitokia gyvensena, su galimybėmis, kaip galima spręsti priklausomybių problemas.

Pakutuvėnai – kaimas nuošalioje Žemaitijos vietovėje, Minijos slėnyje, prie upės vingio. Kai kurie šį kaimą vadina tiesiog Pakūta. Manoma, kad kaimas įvardintas tarsi atgailos vieta. Čia aplink tik keli vienkiemiai. Istoriniai šaltiniai mini, kad tai buvusi nuošali, pelkėta, miškais apsupta, sunkiai pasiekiama vieta. Ten senovėje ponai specialiame pastate plakdavo nusižengusius baudžiauninkus. Šventadieniais po pamaldų jaunimas rinkdavosi į gegužines.

Atvykę į Pakūtuvėnus buvome šiltai sutikti brolio pranciškono Antano Blužo. Sėdėdami aplink laužą ir klausydamiesi brolio pranciškono Antano pasakojimų, prisiminėme senąjį Pakutuvėnų kaimą, jo žmones. Sutrikusieji čia atranda pasitikėjimą savimi, pajaučia Visagalio artumą. Netradiciškai laikomos pamaldos šioje kuklioje bažnyčioje, kurioje tvyro nuoširdumas, atvirumas, įsiklausymas į sutrikusius, abejojančius, pasiklydusius moralėje, išbarsčiusius savo gyvenimus žmones, apgaubia padrąsinimo, pasitikėjimo aura.

Supratome, kad norintys grįžti į doros kelią, praradę gyvenimo prasmę, suranda šiuos namus ir atsakymus į klausimus: „Kaip gyventi, kai nežinai dėl ko gyveni? Ir ko atėjai į šį pasaulį?“ Kaip yra pasakęs šios parapijos brolis pranciškonas Gediminas: „Mums skirta daug dalykų šiame gyvenime – daug palaiminimų, pažadų, dovanų“.

Informaciją parengė Socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Puslapis 8 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1024631

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine