Nuo seniausių laikų žmonės rūpinasi kūno, drabužių švara. Šiuo metu higienos žinių poreikis ypač aktualus moksleiviams. 2017 m. kovo 8 d. jaunimo 9j-10j klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Mokinio asmens higiena ir kūno priežiūra“, kurią vedę Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro l.e. direktorės pareigas Viktorija Petrutytė.

Pamokos metu mokiniams buvo primintos asmens higienos taisyklės, jų laikymosi svarba. Demonstruojant skaidres, vyko aktyvi diskusija plaukų, odos, ausų, burnos, rankų ir pėdų priežiūros klausimais. Moksleiviams priminta, kad svarbi yra ir drabužių, sportinės aprangos bei avalynės švara. Žiūrėdami mokomuosius filmukus „Kaip prižiūrėti dantis“ ir „Kaip taisyklingai plauti rankas“, prisiminė kaip taisyklingai reikia valytis dantis ir plauti rankas. Atsakę teisingai į klausimus buvo apdovanoti prizais.

Informaciją parengė Socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Centro bibliotekoje nuo 2017m. vasario 28 d. iki kovo 6 d. veikė 9 - 10 jaunimo klasių mokinių kūrybinių darbų parodėlė „Užgavėnių kaukės“. Užgavėnės – viena iš žaismingiausių ir spalvingiausių švenčių, todėl parodėlėje buvo eksponuotos įvairių personažų (velnių, raganų, ubagų) mokinių pagamintos kaukės.

Informaciją pateikė mokytoja Regina Burbienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai ir toliau aktyviai vykdo tarptautinio Erazmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sveikatinimo veiklas. 2017 m. kovo 2 d. Centro bibliotekoje vyko technologijų ir lietuvių kalbos projekto „Tautinis paveldas ir sveika mityba“ pristatymas. Projektą inicijavo technologijų mokytoja Judita Alšauskienė ir lietuvių kalbos mokytojos Vaiva Žekonienė ir Anžela Daugalienė. Projekto tikslas: pristatyti mokiniams tautos kulinarinį paveldą ir skiepyti sveikos mitybos principus. Projekto metu 3 - 4 G klasių mokiniai kartu su mokytojomis aptarė sveikos mitybos principus ir taisykles bei sveikos mitybos įtaką žmogaus sveikatai. Mokiniai analizavo sveikos mitybos piramidę ir išsiaiškino, kad sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.

Skaityti daugiau: Technologijų ir lietuvių kalbos projektas „Tautinis Lietuvos paveldas ir sveika mityba“

Kretingos rajono Darbėnų gimnazijoje vykusios rajoninės technologijų olimpiados „Mes - kūrybingi ir išmanūs“ (11-12 kl. amžiaus grupėje) 4G kl. mokinė Ernesta Markauskienė laimėjo 2 - ąją vietą rajone su darbu „Gražiosios šventės“. Jos gaminys - kruopščiai atliktos atvirutės mišria technika. Mokinę ruošė technologijų mokytoja metodininkė Judita Alšauskienė.

Informaciją pateikė mokytoja Judita Alšauskienė

Skaityti daugiau: Technologijų olimpiados „Mes - kūrybingi ir išmanūs“

Vasario 20 d. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje prasidėjo Netradicinė žinių savaitė, kurios metu veikė žinių loterija „4 iš 20“. Savaitės metu jaunimo klasių mokiniai turėjo „nusipirkti“ bilietus. Bilieto kaina – teisingas atsakymas į klausimus iš įvairių mokymosi dalykų temų. Daugiausia bilietų mokiniai „pirko“ iš matematikos (mokytoja J. Gribytė), informatikos (mokytoja D. Ramonienė), chemijos (mokytoja L. Galdikienė), biologijos (mokytoja V. Rojuvienė), dailės (mokytoja R. Burbienė) ir kt. dalykų mokytojų. Toks mokymosi būdas jaunimo klasių mokiniams patiko, todėl mokiniai pradėjo lenktyniauti, kuris daugiau nupirks bilietų ir laimės didįjį žinių loterijos „4 iš 20“ prizą. Žinių savaitę užbaigė Netradicinė diena, kuri vyko vasario 23 d. Atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“. Netradicinės dienos veiklos buvo organizuojamo pagal planą: fiziniai pratimai padeda vystytis raumenims, o smegenims „sportuoti“ padeda įvairios užduotys, kurios verčia galvoti, tad jaunimo klasių mokiniai sportavo ir galvojo. Mokinių smegenis ,,mankštino“ dalyvavimas „Protmūšyje“, dėlionės dėliojimas, mokymo dalykų užduočių atlikimas. Pavargę nuo protinės veiklos jaunimo klasių mokiniai žaidė judriuosius žaidimus. Netradicinės dienos pabaigoje buvo paskelbti žinių loterijos „4 iš 20“ laimingi skaičiai. Loterijos komisija patikrino bilietus. Nors didžiojo prizo niekas nelaimėjo, bet visi mokiniai buvo įvertinti ir apdovanoti mažesniais prizais.

Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

Vasario 27 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įdomioje netradicinėje pamokoje – paskaitoje „Informacinis karas“. Pamoka buvo skirta praėjusiai Vasario 16 – ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir artėjančiai Kovo 11 – ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į netradicinę pamoką – paskaitą jaunimo klasių mokinius pakvietė istorijos mokytoja Aldona Riepšienė ir geografijos mokytoja Dalia Stirblienė. Pamoką vedė KASP 3 – osios rinktinės 306 kuopos karys grandinis Antanas Vasiliauskas. Jaunimo klasių mokiniai susidomėję klausėsi kario pasakojimo apie informacinį karą. Mokiniai sužinojo, kaip atskirti propagandinį melą nuo tiesos. Karys įdomiai papasakojo mokiniams apie Lietuvos kariuomenę, pristatė kariuomenės istoriją. Judrūs ir padykę jaunimo klasių mokiniai įdėmiai klausėsi kario pasakojimo apie tai, kaip kiekvienas iš jų turi mylėti savo tėvynę. Įdomiai ir netradiciškai pravesta pilietiškumo pamoka buvo puiki proga jaunimo klasių mokiniams pamąstyti apie tai, kas kiekvienam iš jų yra tėvynė, kaip ją reikia mylėti ir ginti, todėl tikime, kad šią pilietiškumo pamoką jaunimo klasių mokiniai - Lietuvos piliečiai - išmoko puikiai ir ilgai jos nepamirš.

Informaciją pateikė mokytojos Aldona Riepšienė ir Dalia Stirblienė

2017 m. vasario 23 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko jaunimo mėgėjų biliardo turnyras. Šiame turnyre galėjo sudalyvauti visi norintys. Savo jėgas nusprendė išbandyti 12 biliardo entuziastų, kuriems biliardas – įdomiausias laisvalaikio žaidimas. Varžybos buvo įtemptos ir intriguojančios, todėl buvo sunku prognozuoti kas laimės. Po 2 valandų žaidimo paaiškėjo nugalėtojų trejetas. Turnyrą laimėjo ir pirmą vietą užėmė Rytis Svirnelis, antrąją iškovojo Dainius Stonkus, o trečiąją džiaugėsi Aurimas Večerskis. Visi už gerą žaidimą gavo prizus, o stebėtojai puikų reginį.

Informaciją parengė jaunimo darbuotoja Raminta Valeišaitė

Reikalingas brandos atestatas? Siekiate pagrindinio išsilavinimo? Gyvenate bet kuriame Lietuvos mieste ar užsienyje, tačiau norėtumėte pabaigti vidurinę ar pagrindinę mokyklą? Jeigu taip, laukiame Jūsų Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje

Mūsų išskirtinumas – esame viena iš nedaugelio Lietuvos mokyklų, jau šešerius metus teikiančių nuotolinio mokymo/si paslaugas. Jaunimo klasių mokiniams organizuojamas ikiprofesinis mokymas – galimybė susipažinti su profesijų įvairove ir pasirinkti ateityje tinkamiausią profesiją. Jums pasiruošusi padėti kompetentinga mokytojų komanda! Individualios konsultacijos priimtinu laiku suteiks galimybę įtvirtinti mokomuosius dalykus, suaugusiųjų klasėse galėsite rinktis Jums patogų mokymosi būdą vakarais arba mokytis nuotoliniu būdu.

Mokytis niekada nevėlu! Kviečiame vasario 27 d. 18.00 val. atvykti į Atvirų durų dieną ir susipažinti su kitokiomis mokymosi galimybėmis!

2017 m. vasario 10 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko nuotaikingos komedijos „Machinatoriai“ peržiūra. Šis filmas pasirinktas siekiant perteikti tikrą juoko bombą jaunimui. Juk yra manoma, kad geras juokas draugų kompanijoje stiprina jų tarpusavio ryšį ir turi teigiamą poveikį sveikatai. Juokiantis ir juokaujant galima atsikratyti blogos nuotaikos, pamiršti rūpesčius, todėl jaunimas su mielu noru sutiko pažiūrėti filmą. Penktadienio vakarą šypsenų veide netrūko, o vakarui jaukumo suteikė kvapni arbata bei saldumynai, kuriais galėjo pasivaišinti kiekvienas norintis.

Informaciją parengė jaunimo darbuotoja Raminta Valeišaitė

Vasario 3 d. socialinės pedagogės Dainoros Kalniškienės iniciatyva 9j ir 10j klasių mokiniai dalyvavo išvykoje į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrių.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus atstovės papasakojo apie stojantiesiems siūlomas programas, stojimo reikalavimus. Šiame Centre galima rinktis profesinio mokymo programas: poilsio paslaugų agento ir higieninės kosmetikos kosmetiko. Mokiniai, baigę 10 klasių (turintys pagrindinį išsilavinimą) ir pasirinkę mokytis specialybę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriuje įgyja vidurinį išsilavinimą ir gauna brandos atestatą. Norintiems siekti aukštesnio išsilavinimo yra galimybė – mokslus tęsti Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje.

Lydimi 10j klasės auklėtojos L. Galdikienės, socialinės pedagogės D. Kalniškienės jaunimo klasių mokiniai išvykos metu aplankė ir Baltijos jūrą ir garsiąją Basanavičiaus gatvę Palangoje.

Tikimės, kad išvyka padės mokiniams apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi krypties, būsimos profesijos pasirinkimo.


Informaciją parengė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

2017 m. sausio 19 d. 9 ir 10 jaunimo klasių mokiniams vyko integruota rusų kalbos ir dailės pamoka. Vykdydamos ikiprofesinį mokinių veiklinimą mokytojos pasirinko vesti integruotą pamoką netradicinėje erdvėje – Kretingos geležinkelio stotyje. Pamokos tikslas buvo supažindinti mokinius su geležinkelio darbuotojų profesijomis bei įtvirtinti rusų kalbos žinias išmokta tema „Путешествуем на поезде“.

Jaunimo klasių mokinius maloniai pasitiko AB „Lietuvos geležinkeliai“ Kretingos geležinkelio stoties viršininkė Inga Virpilaitytė. Ji papasakojo mokiniams, kada ir kaip buvo tiesiamas Žemaitijos regiono geležinkelis, kaip atrodė Kretingos geležinkelio stotis įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Skaityti daugiau: Integruota rusų kalbos ir dailės pamoka „Geležinkelio stoty“

Puslapis 10 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1028173

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine