2016 m. rugsėjo 30 d. 9 j ir 10 j klasių mokiniai vyko į Kauną ir dalyvavo didžiausioje motyvacijos konferencijoje Lietuvoje „NO LIMITS”. Išvykos tikslas - mokinių motyvacijos ir pasitikėjimo savimi stiprinimas. Konferencijos metu mokiniai išklausė įdomių ir naudingų įvairių pranešėjų pranešimų apie asmenines vertybes ir sėkmę, sėkmingos karjeros ypatumus, apie tai, kaip silpnąsias savo asmenybės puses paversti stiprybėmis. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti ir pamatyti gyvai pagrindinį pranešėją - 33 metų australą Niką Vujičičių bei sužinoti atsakymus į klausimus: kaip įveikti net didžiausius sunkumus, kaip pakeisti požiūrį į gyvenimą bei labiau juo mėgautis, kaip rasti įkvėpimo kasdieniuose darbuose, kaip pasitikėti savimi ir pasiekti gyvenime didesnės laimės ir sėkmės. Nikas nuo gimimo neturi nei rankų, nei kojų, tačiau tai jo nesustabdė įrodyti sau ir kitiems, jog mėgautis gyvenimu galime ir turime kiekvienas. Įveikęs milžiniškus sunkumus, jis baigė net 2 aukštuosius, sukūrė nuostabią šeimą, kartu su žmona augina du vaikus, o laisvalaikiu plaukioja banglente, šokinėja su parašiutu, nardo ir džiaugiasi kiekviena diena. Sulaukęs 19 metų, Nikas pradėjo sakyti motyvacines kalbas ir netrukus sulaukė didelio populiarumo. 2015 m. jis įkūrė nevyriausybinę organizaciją „Gyvenimas be galūnių“, o dar po dviejų metų - motyvacinių kalbų įmonę. Nikas Vujičičius sakė: „Turiu tikslą pasidalyti su kitais savo patirtimi. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę susitikti ir su Lietuvos žmonėmis“.

Jaunimo klasių mokiniai susidomėję klausėsi Niko pasakojimo apie tai, kokias patyčias jam teko patirti mokykloje. Pranešėjas teigė, kad reikia daug kalbėti apie patyčių problemą mokykloje, nes nemažai mokinių jaučia beviltiškumą būtent dėl patiriamų patyčių. „Nereikia bijoti prašyti pagalbos, nes mes esame vieni kitiems reikalingi“, - sakė Nikas. Nikas pasakojo, kad būdamas aštuonerių metų galvojo apie savižudybę. Sulaukęs dešimties tai beveik padarė. Nuo šio žingsnio jį sulaikė didelė meilė tėvams.

Didžiausia motyvacijos konferencija „NO LIMITS“ - nepamirštamų įspūdžių kupinas renginys, kuris suteikė jaunimo klasių mokiniams įkvėpimo bei motyvacijos siekti naujų pergalių gyvenime ir su šypsena įveikti visus gyvenimo sunkumus.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Jau tradicija tapo Centre jaunimo klasių mokiniams organizuoti netradicinio ugdymo dienas. Šios dienos – puiki alternatyva tradiciniam ugdymui, kuris vyksta klasėse, kuriose jaunimo klasių mokiniams kartais taip sunku būna sėdėti. Rugsėjo 29 dieną jaunimo klasių mokiniams buvo organizuota netradicinio ugdymo diena Kretingos sporto mokykloje. Visas dienos veiklas organizavo kūno kultūros mokytojas Arūnas Dievinas. Judrūs jaunimo klasių mokiniai sporto salėje noriai ir draugiškai įsitraukė į įvairias mokytojo pasiūlytas sporto rungtis. Aktyviausi buvo 9 j klasės mokiniai Nerijus Vaičekauskas ir Regimantas Butkus. Nuo 9 j klasės mokinių neatsiliko 10 j klasės mokiniai Erika Daukšaitė, Bagdonaitė Aušrinė ir Deividas Drungilas. Visi mokiniai, dalyvavę rungtyse, buvo apdovanoti medaliais ir „saldžiais“ prizais. Ši netradicinio ugdymo diena – pirmoji, bet tikrai ne paskutinė šiais mokslo metais.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Spalio 4 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje buvo minima Europos kalbų diena. Rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė, anglų kalbos mokytoja Eglė Bugenytė ir lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pakvietė suaugusiųjų klasių mokinius į integruotą pamoką – renginį, skirtą paminėti Europos kalbų dienai. Šios pamokos – renginio tikslas - puoselėti atvirumą bei toleranciją kalbų įvairovei, pabrėžti jų reikalingumą ir naudą žmogui šiuolaikiniame daugiakalbiame pasaulyje.

Jau tradicija tapusi pamoka - renginys kaip ir kasmet sulaukė suaugusiųjų klasių mokinių susidomėjimo.

Lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pamokos pradžioje pristatė mokiniams lietuvių kalbos įdomybes, kalbėjo apie lietuvių kalbos kilmę ir raidą. Mokytoja teigė: „Kalba – nesusipratimų šaltinis. Tačiau vargu, ar be jos apsieitų nors vienas iš mūsų. Kalba neabejotinai yra vienas iš svarbiausių žmogaus gebėjimų, ji mums padeda bendrauti, reikšti mintis, džiaugtis knygų, kino ar muzikos teikiamais malonumais“.

Pamokos metu mokiniai taip pat išklausė įdomaus pasakojimo apie Angliją, apie kurią anglų kalba papasakojo mokytoja Eglė Bugenytė.

Integruotą pamoką, skirtą Europos kalbų dienai paminėti, užbaigė rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė. Mokytoja pristatė mokiniams Rusiją, kalbėjo apie garsų rusų poetą Aleksandrą Puškiną. Mokiniai skaitė ištraukas rusų kalba iš šio poeto poemos „Ruslanas ir Liudmila“. Mokytoja pasidžiaugė, kad Centre mokiniai turi galimybę išmokti ir prancūzų bei vokiečių kalbas ir paragino mokinius mokytis ne tik lietuvių kalbos, bet ir užsienio kalbų, nes kalbų mokymasis praturtina gyvenimą ir suteikia jam naujų idėjų.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Puslapis 13 iš 13

Nariai
100
Straipsniai
391
Straipsnių peržiūros
911470

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine