2016 lapkričio 29 d. atviros jaunimo erdvės „Tavo erdvė“ lankytojai gausiai susirinko į įdomią popietę „Gaminu ir skanauju“, kurios tema - sveikų ir maistingų saldumynų gamyba.

Iš saulėgrąžų, riešutų ir džiovintų vaisių jaunuoliai nusprendė gaminti sausainius. Pirmiausia išsiaiškinome ir aptarėme gaminamo gaminio ingredientų gerąsias ir maistingąsias savybes. Po to jaunuoliai entuziastingai kibo į gaminimo procesą: smulkino, maišė, formavo, puošė sveikuolių sausainius. Gaminimo procesas buvo kupinas kūrybos, teigiamų emocijų, garsių pamąstymų apie neįtikėtiną saulėgrąžų, riešutų naudą stipraus kūno formavimuisi bei aštraus proto vystymuisi. Rezultatas buvo fantastiškas, nes sausainiai atrodė taip, tarsi juos būtų pagaminę garsiausi konditeriai. Jie buvo nepakartojamai skanūs ir labai gražūs, bet svarbiausiai – sveiki ir naudingi jaunuolių sveikatai. Praėjo tik akimirka, ir skanėstų lėkštės liko tuščios, o apie erdvėje gamintus sausainius priminė patenkinti jaunuolių veidai bei pamąstymai apie recepto tobulinimą.


Informaciją pateikė jaunimo darbuotoja Silvija Padroštytė

Šių metų lapkričio 24 dieną jaunimo klasių mokiniai, atvykę į Centrą, buvo maloniai nustebinti. Po rytinės arbatos gėrimo jiems buvo pranešta, kad integruota muzikos ir matematikos pamoka vyks Kretingos bažnyčioje. Muzikos mokytoja Laima Šiaulienė ir matematikos mokytoja Julė Gribytė pakvietė mokinius į netradicinę pamoką netradicinėje erdvėje – bažnyčioje.

Bažnyčioje jaunimo klasių mokinius ir mokytojas pasitiko klebonas Br. Kun. Antanas Kęstutis Blužas Ofm. Jis įdomiai pasakojo apie pranciškonų vienuolių veiklą, kalbėjo apie vienuolio Pranciškaus gyvenimą, akcentavo, kad vienuoliai ir riteriai dar viduramžiais buvo vieninteliai muzikos ir meno puoselėtojai. Kunigas Antanas Blužas taip pat kalbėjo su jaunimo klasių mokiniais apie bendravimo kultūrą, apie gyvenimą be kaukių, apie gebėjimą be baimės pasirodyti tokiais, kokie mokiniai yra iš tikrųjų. Pabendravę su kunigu Antanu Blužu, mokiniai ir mokytojos buvo pavaišinti karšta arbata.

Toliau su mokiniais bendravo br. Tomas - Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotojas. Jis trumpai pristatė bažnyčios istoriją, aprodė mokiniams bažnyčios altorių ir jo užkulisius, atsakė į mokinių klausimus. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, koks yra bažnyčios plotas ir bokšto aukštis. Mokiniams labai patiko bažnyčios požemiuose. Kretingos bažnyčios požemiuose, po didžiuoju altoriumi, yra Jono Karolio Chodkevičiaus įrengtas rūsys, kuris buvo skirtas jo šeimos nariams laidoti.

Po netradicinės pamokos bažnyčioje, grįžę į Centrą, jaunimo klasių mokiniai aptarė pamoką ir pasidalino įspūdžiais, atlikdami įsivertinimo užduotis. Mokiniai aptarė, koks ryšys tarp natų ir paprastųjų trupmenų, koks muzikos takto ilgis, pasitikrino savo iš akies nustatytus matmenis: bažnyčios aukštį, bokšto aukštį, bažnyčios ilgį ir plotį .Netradicinė pamoka bažnyčioje ir susitikimas su broliais pranciškonais praturtino jaunimo klasių mokinių sielas, suteikė ramybės, paskatino mokinius keisti bendravimo įgūdžius ir paragino juos ugdytis geresnį muzikinį skonį bei lavinti matematinį ir loginį mąstymą.


Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

2016 lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko Kretingos jaunimo mėgėjų biliardo turnyras. Šis turnyras buvo ypatingas dėl dalyvių bei žiūrovų gausos. Varžybose dalyvavo net 20 jaunuolių. Kovos vyko labai atkakliai iki pat turnyro pabaigos. Puikiu žaidimu stebino jauniausias biliardo turnyro dalyvis Eimantas, kuris pateko į finalą ir iškovojo garbingą ketvirtąją vietą. Trečioji vieta atiteko Deivydui, antrąja džiaugėsi Aurimas, o pirmąja mėgavosi Rytis. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais bei saldžiais prizais.


Informaciją pateikė jaunimo darbuotoja Silvija Padroštytė

2016 metų lapkričio 14–20 dienomis vyko suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“.

Dėkojame Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 10n kl. mokiniui Edvinui Zajančiauskui už dalyvavimą Šiaulių suaugusiųjų mokyklos mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mokytis niekada nevėlu“. Mokinį konkursui ruošė informacinių technologijų vyr. mokytoja Danutė Ramonienė.

Iki š.m. gruodžio 15 d. Centre vykdoma akcija „Nebūk abejingas mažiesiems mūsų draugams - keturkojams“.

Kviečiame visus norinčius prisidėti prie šios akcijos. Į Centro biblioteką (3 a. 31 kab.) galite atnešti sauso šunų ir kačių ėdalo, pledų (gali būti vilnoniai megztiniai) ir kitokių jiems reikalingų daiktų. Galite paremti ir pinigine auka.

Akciją organizuoja 3 gimnazijos klasės mokiniai, klasės auklėtoja Anžela Daugalienė, Mokinių tarybos narė Jurgita Zandovienė

2016 m. lapkričio 14 - 20 d. Lietuvoje vyko Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“. Šiųmetinė Suaugusiųjų mokymosi savaitė buvo skirta mokymosi visą gyvenimą idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui. Kretingos rajono švietimo centro bendruomenė prisijungė prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės iniciatyvų ir pasiūlė Kretingos rajono gyventojams dalyvauti įvairiose Savaitės veiklose. Lapkričio 16 d. į Centro biblioteką susirinko nemažas būrys poezijos mylėtojų - TAU studentų, kuriuos į literatūrinę popietę „Poezijos spalvos“ pakvietė bibliotekos vedėja Anžela Daugalienė. Renginį vedė Centro mokytojos Zita Viluckienė, Vaiva Žekonienė, Edita Bugenienė ir Regina Burbienė. Popietę pradėjusi mokytoja Vaiva Žekonienė klausė susirinkusiųjų, kokiomis spalvomis gali būti nuspalvinta poezija, kalbėjo apie tai, kokia įvairi būna poezijos kalba ir kaip kartais sunku atskleisti jos prasmę. Mokytoja pajuokavo, kad kartais lengviau sugauti vėją laukuose, nei atskleisti spalvingą poezijos prasmę. Popietės metu etikos mokytoja Zita Viluckienė skaitė poeto, vadinamo „lietuvišku beržu“, Pauliaus Širvio eiles. Jautriai ir švelniai nuskambėjo visų atlikta daina „Prie pasakų miesto“, sukurta pagal poeto eiles. TAU studentė Alina Gasparavičienė pasidalino prisiminimais apie poetą Paulių Širvį, kurį pažinojo asmeniškai. Kūrėjo Juozo Maksvyčio eilėraščius skaitė dailės mokytoja Regina Burbienė. Vaiva Žekonienė kalbėjo apie Kretingos krašto poetus Nijolę Rimkienę ir Saulių Belicką – br. Bernardą OFM ir pristatė minėtų kūrėjų kūrybą. Literatūrinėje popietėje skambėjo poezija ne tik lietuvių, bet ir rusų kalba. Marinos Cvetajevos – rusų poetės, prozininkės, vertėjos, vienos iš žinomiausių rusų poečių kūrybą pristatė rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė. Savo kūrybos eiles deklamavo tautodailininkė Laimutė Kasparavičienė, kuri ruošiasi išleisti poezijos knygelę vaikams. Visus pradžiugino Juzefa Jucienė, perskaičiusi savo kūrinėlius žemaitiškai, o Jadvyga Misevičienė nustebino popietės dalyvius, padeklamavusi negirdėtą poeto, prozininko ir vertėjo Kazio Borutos eilėraštį. Renginio pabaigoje Kretingos kultūros centro darbuotoja Diana Žukauskaitė perskaitė mylimų poetų Violetos Palčinskaitės ir Albino Žukausko eiles. Popietės metu susirinkusiuosius nuostabiais fleitos garsais džiugino Audronė Smilgienė. Renginyje dalyviai ne tik klausėsi poezijos ir muzikos, bet tuo pačiu galėjo pasigėrėti Centro mokinių ir neformalaus švietimo būrelio „Įdomiosios technologijos“, kuriam vadovauja technologijų mokytoja Judita Alšauskienė, lankytojų kūrybinių darbų paroda „Kūrybos spalvos“.

Proga dalyvauti tokioje literatūrinėje popietėje pasidžiaugė visi dalyviai, o mokytoja Vaiva Žekonienė pastebėjo, kad Centre gimsta nauja tradicija: Suaugusiųjų mokymosi savaitę pradėti arba užbaigti gražiu poezijos ir muzikos renginiu. Mokytoja visiems susirinkusiems palinkėjo gyvenimo sūkuryje ir toliau rasti laiko mėgstamai muzikai ir poezijai, nes akimirkos, praleistos su muzika ir poezija, nuspalvina kiekvieno iš mūsų pasaulį visomis vaivorykštės spalvomis.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

2016 m. lapkričio 11 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ įvyko Kretingos jaunimo mėgėjų stalo teniso turnyras, kuriame jėgas išbandė 10 nuolatinių erdvės lankytojų – stalo teniso entuziastų. Visi dalyviai – puikūs stalo teniso žaidėjai, todėl varžybos buvo įtemptos ir intriguojančios iki pat pabaigos. Pergalę „išplėšė“ ir pirmąją vietą užėmė nuolatinis erdvės lankytojas Aurimas Večerskis, antroji vieta atiteko Deivydui Drungilui, o trečiąja džiaugėsi Aivaras Lilis. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei saldžiais prizais. Kitiems dalyviams buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą stalo teniso turnyre.

Stalo teniso turnyro dalyviai ir šių varžybų stebėtojai smagiai ir turiningai praleido laisvalaikį.


Informaciją pateikė atviros jaunimo erdvės „Tavo erdvė“ darbuotoja Silvija Padroštytė

2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“. Projektą koordinuoja Centro direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė. Svarbiausias projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius. Tarptautinio projekto koordinatorė yra Lietuva. Projekte dalyvauja atstovai iš Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Italijos. Tarptautinis Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“ yra antras tarptautinis projektas. Pirmasis tarptautinis projektas Comenius „Įsivaizduok mano šalį! – Europos šalių kultūrinės savimonės plėtojimas“ įgyvendintas tuometiniame Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė, aktyviai įsitraukusi į projekto veiklas, tikisi užmegzti ir palaikyti ryšius su partneriais iš užsienio šalių, taip pat pasisemti patirties iš šalių partnerių mokyklų, skleisti žinias apie savo šalį, kaupti informaciją apie užsienio valstybes. Gruodžio mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus bendruomenė laukia atvykstančių svečių iš visų užsienio šalių.

Projekto šalių atstovai bendrauja per programą „Asana“, per kurią pateikia informaciją apie įvykdytas ir numatomas vykdyti projekto veiklas. Jaunimo klasių mokiniai šiuo metu kuria projekto logotipą, kurį pristatys šalims partnerėms per programą „Asana“. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo skyriuje įkurtas projekto Erasmus + kampelis, kuriame pateikta informacija apie projekto tikslus, numatytas įgyvendinti veiklas bei artimiausius susitikimus.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus bendruomenė sieks, kad projekto partneriai, atvykę į Lietuvą, nors maža dalimi prisiliestų prie Lietuvos kultūros ir suprastų, kad kiekvienos šalies kultūra yra unikali, išskirtinė, todėl ją įdomu ir verta pažinti.


Informaciją pateikė mokytoja Eglė Bugenytė

2016 m. spalio 28 d. atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ vyko individualios stalo teniso varžybos. Varžybose dalyvavo ir savo jėgas išbandė jaunuoliai, kuriems stalo tenisas – įdomiausias laisvalaikio žaidimas. Varžybos buvo įdomios ir intriguojančios iki pat pabaigos. Pasibaigus varžyboms, galutinės žaidėjų vietos pasiskirstė taip: buvęs Centro mokinys Aurimas Večerskis užėmė pirmąją vietą, Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 10 jaunimo klasės mokinys Deividas Drungilas užėmė antrąją vietą, 10 jaunimo klasės mokinys Rytis Svirnelis – trečiąją, Benas Svirnelis – ketvirtąją vietą. Varžybų nugalėtojai apdovanoti „saldžiais“ prizais.

Kretingos miesto jaunimas noriai lankosi atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ ir patys organizuoja įvairias varžybas pagal savo pomėgius.


Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

2016 m. spalio 27 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai, lydimi Klaipėdos apskrities VPK Kretingos r. PK pareigūnės ir klasių auklėtojų Rasos Gadeikytės bei Lijanos Galdikienės, apsilankė Plokščių kaime esančiame Šaltojo karo muziejuje.

Ekskursijos metu gidė papasakojo mokiniams apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltąjį karą, kalbėjo apie jo įtaką Europos ir Lietuvos istorijai, pabrėžė branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijai. Centro mokiniams buvo parodyta unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga apie visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą bei jos veikimo principus. Ekskursijos metu mokiniai domėjosi demonstruojamų kovinių raketų ir kitais Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketais, autentiška to meto įranga bei ginklais.

Iš ekskursijos Centro mokiniai grįžo pilni įspūdžių, papildę turimas žinias apie Šaltąjį karą.


Informaciją pateikė mokytoja Rasa Gadeikytė

Puslapis 12 iš 14

Nariai
104
Straipsniai
419
Straipsnių peržiūros
1051217

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine