Tradicinė kasmetinė Tarptautinė mokytojų diena Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje paminėta 2019 m. spalio 4 d. Nuo ryto Centre sklandė šventinė nuotaika: mokiniai, mokytojai, gėlės, nuoširdumo ir dėkingumo kupini žodžiai…

Centro mokinių taryba visus mokytojus pakvietė į integruotą pamoką, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai paminėti. Smagiai praleidome laiką. Mokiniai susipažino su mokytojo profesija.

Dainora Kalniškienė, Kretingos rajono švietimo centro vyr. socialinė pedagogė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai 2019 m. rugsėjo 25 d. dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje „Sportas ir sveikata“. Šią dieną jaunimo klasių mokiniams organizavo kūno kultūros mokytojas Arvydas Bušeckas ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Mokiniai rungėsi gladiatorių, 100 metrų bėgimo, futbolo baudinių, kamuolio metimo į krepšį, svarsčio kėlimo, degtuko į tolį metimo ir bato mėtymo rungtyse. 10bj klasės mokinys Laimonas Savickas tapo daugelio rungčių nugalėtoju, aktyviai įvairiose veiklose dalyvavo Arsenijus Balkaitis, Tadas Vaitkevičius, Armandas Špilevskas, Rustamas Alijevas. Pažintinė kultūrinė diena, skirta sportui prabėgo linksmai ir turiningai. Mokiniai įdomiai praleido laiką, aktyviai įsitraukė į įvairias sportines, buvo apdovanoti prizais.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

2019 m. balandžio 30 d. startavęs mokyklinis jaunimo klasių projektas ,,Pažinkime Kretingą‘‘ birželio 20 d. užbaigtas. Projekto tikslas – per integruotas įvairių dalykų veiklas supažindinti mokinius su Kretingos įžymiomis vietomis, garsiomis asmenybėmis. Projekto veiklos, vykdytos pažintinių ir kultūrinių dienų metu, apjungė beveik visus mokomuosius dalykus. Birželio 20 d. pažintinėje ir kultūrinėje dienoje jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojomis Vaiva Žekoniene, Rima Dargiene ir Agne Palilionyte paminėjo Vilties ir Gedulo dieną ir apibendrino projekto veiklas. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklas, atsakinėjo į klausimus apie Kretingą anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis, atliko interaktyvias užduotis bei bendrą kūrybinį darbą.

Vykdydami projektą „Pažinkime Kretingą“ jaunimo klasių mokiniai pagilino įvairių mokomųjų dalykų žinias, mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Projekto metu buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas ir kritinis mąstymas.

Mokytoja Vaiva Žekonienė

Erasmus+ projekto „Prepare for future guarantee“ dėka 2019 m. birželio 14 d. jaunimo klasių mokiniai vyko į Trakus ir Vilnių. Mokiniai susipažino su Lietuvos sostine Vilniumi, aplankė Trakų pilį, pabuvojo Nacionaliniame lankytojų centre bei pramogavo Vichy vandens parke. Išvykos metu jaunimo klasių mokiniai susipažino su autobuso vairuotojo, muziejaus darbuotojo, gido, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojo, gelbėtojo, plaukimo instruktoriaus profesijomis, sužinojo, kokos kompetencijos reikalingos, norit tapti šių profesijų atstovais. Ilgos kelionės metu buvo patobulinti mokinių bendravimo įgūdžiai, mokiniai mokėsi tolerantiškumo, kantrybės ir draugiškumo.

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė

Kūrybinė veikla padeda perdirbti susikaupusias emocijas ir mintis. Manoma, kad pagrindinės emocijos liejasi tarpusavyje panašiai kaip spalvos, taip susidarant pilnam žmogaus emocijų „spektrui“. Agnė Palilionytė, Kretingos rajono švietimo centro dailės mokytoja, tapytoja, lieja akvareles, tapo paveikslus. Paveiksluose mistinis žmogus, jo siluetas ar veidas iš kosmoso, iš toli toli, ko negalima pasiekti, pamatyti, galima tik vaizduotėje sukurti ir nutapyti. Agnė jaučia poreikį savo mintis, jausmus išreikšti sutartiniais ženklais ir simboliais. Dailininkė savo kūrybos darbus pristato Švietimo centre parodoje „Skirtingų darbų panašios emocijos“.

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Netradicinio ugdymo gamtos mokslų pažintinė – kultūrinė diena, skirta projektui ,,Pažinkime Kretingą“, vyko gegužės 23 dieną. Renginio tikslas -per įvairias kūrybines veiklas ugdyti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir supažindinti juos su Kretingos miesto tvenkinio ir parko ekosistemomis. Įvairiose projekto veiklose, kurias pasiūlė mokytojai V. Kauliuvienė, L. Galdikienė ir Z. Vičiulis, aktyviai dalyvavo jaunimo klasių mokiniai.

Chemijos mokytoja L. Galdikienė pakvietė mokinius į Kretingos civilinės ir viešosios saugos skyrių. Šios įstaigos darbuotoja R. Beniušienė įdomiai ir vaizdžiai pasakojo apie įvairias ekstremalias gamtos situacijas ir apibūdino, kaip jos veikia žmogų. Mokiniai galėjo praktiškai užsidėti dujokaukes ir suprasti, kaip jos veikia.

Po apsilankymo Skyriuje mokiniai ir mokytojai patraukė į miesto parką. Biologijos mokytoja V. Kauliuvienė ir fizikos mokytojas Z. Vičiulis buvo paruošę mokiniams įdomias praktines užduotis. Jaunimo klasių mokiniai greitai įsitraukė į užduočių maratoną: rungtyniavo, kuris yra ištvermingesnis ir turi daugiau jėgos, skaičiavo pulsą po fizinio krūvio, prisiminė žiedo sandarą ir nurodė jo dalis, šešėlio principu išmatavo stulpo aukštį. Tokia praktinė veikla mokiniams buvo įdomi ir visiems labai patiko.

Informaciją pateikė mokytoja Veronika Kauliuvienė.

Kretingos rajono švietimo centre balandžio 29 d. įvyko įdomi ir smagi popietė „Sosėekem ėr pasėbūkem“. Ji paskirta Žemaitijai, švenčiančiai garbingą 800-ųjų metų jubiliejų. Renginį vedė bibliotekininkė Anžela Daugalienė ir choreografė Zita Viluckienė.

Bibliotekininkė Anžela Daugalienė

Švietimo centre atidaryta Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 4G ir 4Gnt klasių mokinių, lankančių būrelį ,,Įdomiosios technologijos‘‘, kūrybinių darbų paroda „Mūsų kūrybos spalvos‘‘. Būrelio vadovė Judita Alšauskienė kviečia visus apsilankyti parodoje ir pasidžiaugti įvairia technika atliktais spalvingais Centro mokinių darbais bei karpiniais.

Mokytoja Judita Alšauskienė

Gegužės 8 d. Centro mokytojai dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Suaugusiųjų ir jaunimo klasių mokinių ugdymo patirtis Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre: nuotolinio, ikiprofesinio, produktyviojo ugdymo organizavimo ypatumai‘‘. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė Irina Jančiukienė pasidalino gerąja patirtimi, kaip mokytojams sekasi dirbti su jaunimo klasių mokiniais, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduriama pamokose ir po pamokų. Taip pat pristatytas naujas mokymosi būdas – produktyvusis mokymasis. Produktyvusis mokymasis – tai alternatyviojo ugdymo modelis, padedantis motyvacijos mokytis stokojantiems paaugliams išlikti mokykloje ir padidinti jų mokymosi pasirinkimo galimybes.

Mokytojai turėjo galimybę pasivaikščioti po Kėdainių senamiestį, apsilankyti bažnyčiose ir susipažinti su įdomia miesto istorija. Išvykos pabaigoje pedagogai lankėsi Kėdainių švietimo pagalbos skyriuje ir klausėsi Skyriaus direktoriaus Henriko Vaicekausko paskaitos ,,Keturios idėjos šiuolaikinės mokyklos mokytojams‘‘.

Mokytoja Vaiva Žekonienė

2019 m. balandžio 30 d. startavo projektas ,,Pažinkime Kretingą‘‘. Projekto tikslas – per integruotas dalykų veiklas supažindinti mokinius su Kretingos įžymiomis vietomis, garsiomis asmenybėmis. Projekto veiklos pradėtos vykdyti lietuvių kalbos ir literatūros, socialinių mokslų pažintinėje ir kultūrinėje dienoje ,,Pažinkime Kretingą‘‘. Jaunimo klasių mokiniams mokytojai pasiūlė daug įdomių veiklų. Istorijos mokytoja Rima Dargienė papasakojo apie Kretingą, kuri žvelgia į mus iš senųjų fotografijų. Geografijos mokytoja Dalia Stirblienė supažindino su istoriniais Kretingos herbais. Lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pristatė Kretingos krašto kūrėjus ir priminė Kretingos vardo kilmės teorijas, o ekonomikos mokytoja Rasa Gadeikytė surengė mokiniams ,,Mini apklausą‘‘ apie Kretingą. Turizmo vadybininkė Valdonė Žiobakienė mokiniams priminė trumpą Kretingos istoriją ir pakvietė visus į ekskursiją po miestą. Grįžę iš ekskursijos mokiniai kūrė plakatą Kretingai, kuris papuošė Skyriaus erdves.

Pažintinės ir kultūrinės dienos metu mokiniai galėjo pagilinti ir susisteminti žinias apie gimtąjį kraštą ir turėjo galimybę suvokti save kaip gimtojo krašto atstovą, buvo skatinamas mokinių ir mokytojų bendradarbiavimas bei ugdomas mokinių kūrybiškumas.

Mokytoja Vaiva Žekonienė

Puslapis 2 iš 15

Nariai
105
Straipsniai
437
Straipsnių peržiūros
1129552

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine