Kovo mėn. 04 dieną informacinių technologijų pamoka dešimtos jaunimo klasės mokiniams vyko modernioje viešojoje M. Valančiaus bibliotekoje. Netradicinę pažintinę pamoką mokiniams pravedė Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė.

Pirmiausiai visi apsilankėme medijų centre, jaunimo mėgstamoje vietoje, kurioje yra daug kompiuterių, kiekvienas gali susirasti įdomios veiklos. Įdomūs krėslai sujungti su audio-video aparatūra, internetu. Čia galima pailsėti ir paklausyti muzikos. Prireikus galima dokumentus atsispausdinti spalvotai, kopijuoti ar juos įlaminuoti. Už medijų yra erdvi periodikos skaitykla, kurioje yra daug periodinių leidinių.

Liftu pakilome į antrą aukštą. Antrame aukšte įsikūrusi skaitytojų knygų karalystė, kraštotyros skaitykla su rimtomis knygomis apie Kretingos kraštą, daug erdvių poilsiui, veikia paveikslų paroda. Patiko jaunimo edukacijos erdvė ir jos šeimininkė Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė, pristačiusi jaunimo veiklas. Čia mielai renkasi jaunimas, susikuria savo taisykles, nuobaudas, bendrauja, peržiūri filmus, mokosi.

Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. Tai edukacijos, filmų pristatymai, koncertai, konferencijos, seminarai, kūrybos pristatymai ir vakarai, parodos. Jaunimo klasių mokiniai buvo pakviesti į koncertą, skirtą tarptautinei Moters dienai, bei filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatymą.

Danutė Ramonienė

Erasmus+ projekto „Prepare for future guarantee“ dėka 2019 m. vasario 27 d. vyko pažintinė-kultūrinė diena „Renkuosi profesiją“. Jaunimo klasių mokiniai aplankė AB „Vakarų laivų gamyklą“. Susipažino su ten dirbančiais įvairių profesijų atstovais, jų darbo specifika, laivų statybos ir remonto pramone. Lankydamiesi tokioje didelėje įmonėje jaunimo klasių mokiniai sužinojo, kokių specialybių reikia norit dirbti laivų gamykloje. Išvyką užbaigėme boulinge, kuriame ne tik smagiai praleidome laiką, bet sužinojome kokių reikia turėti kompetencijų norint dirbti boulinge.

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė ir Julė Gribytė

Kretingos raj. švietimo centre vasario 14 d. vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados „Mano laiškas rytojui“ rajoninis etapas. Jame dalyvavo ir Centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 4G klasės mokinės Greta Pruckienė ir Audronė Kulešaitė (technologijų mokytoja Judita Alšauskienė). Sveikiname Gretą Pruckienę, olimpiados rajoniniame etape 11-12 kl. grupėje užėmusią 2-iąją vietą, o Audronę Kulešaitę užėmusią 3-iąją vietą.

Judita Alšauskienė

Vasario mėn. 1 dieną 10 jaunimo klasės mokiniai su auklėtoja Jule Gribyte lankėsi Stadiono kavinėje. Kavinės savininkas Arnoldas Beržanskas maloniai sutiko aprodyti patalpas ir papasakoti, kaip vyksta darbas kavinėje.

Išklausę pasakojimo, sužinojome, kokios darbuotojo savybės yra vertinamos šiame darbe: atsakingumas, darbštumas, mokėjimas bendrauti su klientais bei kitos savybes, kurias turi turėti virėjas, padavėjas, pagalbinis darbuotojas.

Apžiūrėję kavinę, išklausę direktoriaus pasakojimą, pradėjome veiklą: studijavome meniu, ragavome cepelinų, sriubos, atlikome mokytojos paruoštas užduotis bei mokėmės tinkamai paruošti ir pateikti kavą.

10j klasės mokinė Emilija Pranskevičiūtė

Vasario mėnesio 1 dieną 8 jaunimo klasės mokiniai su mokytojomis Edita Bugeniene ir Agne Palilionyte lankėsi naujoje Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, kurioje susipažino su bibliotekininko profesija.

Mokinius maloniai pasitiko ir pasveikino bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, o darbuotoja Inga Tirevičiūtė aprodė bibliotekos patalpas: skaityklą, konferencijų salę, Medijų centrą, Vaikų ir jaunimo edukacijos erdves. Bibliotekos pastato antrojo aukšto fojė mokiniai grožėjosi kretingiškio dailininko Andriaus Miežio paveikslais. Bibliotekos darbuotoja paragino mokinius sekti viešosios bibliotekos interneto svetainėje (www.kretvb.lt) pateikiamą skaitytojams aktualią informaciją: : naujienas, aktualijas, renginių ir parodų anonsus, Vaikų literatūros centro veiklos naujienas, Jaunimo ir Vaikų edukacijos erdvių informaciją, kraštotyros informaciją ir kt.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

   

Agnė Jakimavičiūtė

Voldemaras Vaičiulis

Raminta Pociutė

Eglė Jankauskaitė

Kretingos rajono švietimo centro dešimtos jaunimo klasės mokiniams jau rūpi, ką veiks baigę 10 klasių. Mokiniai džiaugiasi, kad gali apsilankyti įvairiose praktinėse darbo vietose ir susipažinti su profesijomis. Dešimtokai su auklėtoja J. Gribyte lankėsi G. Jonausko įmonėje ir susipažino su langų montuotojo profesija, o merginos vyko į šeimos kavinukę - žaidimų kambarį „Siautulys“, MB „Alarjota“.

 10 j klasės mokinė Emilija Pranskevičiūtė

Baigiantis metams ir artėjant Šv. Kalėdoms į adventinę popietę „Balto angelo sapnas“ rinkosi suaugusiųjų klasių mokiniai ir mokytojai. Norėjosi pabūti kartu, pasiklausyti prasmingų pasakojimų, prisiminti vaikystės ir jaunystės Kūčias bei Kalėdas. Apie Advento papročius ir tradicijas susirinkusiems papasakojo mokytojos Judita Alšauskienė ir Edita Bugenienė.

Iš tikrųjų, mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo laikomasi papročių, paisoma draudimų ir tikima burtais, išsipildančiais adventiniu laikotarpiu ir Kūčių naktį. Popietės dalyviai klausėsi įvairių draudimų, prisiminė švenčių tradicijas savo šeimose, mielai dalyvavo žaidimuose ir būrimuose.Nuo senų laikų lietuviai ant adventinio vainiko degdavo keturias žvakes, simbolizuojančias keturias Advento savaites, kurių metu nesilinksmindavo, nešokdavo, neruošdavo didelių šeimyninių švenčių, daug pasninkaudavo. Ilgais Advento vakarais kaimynai susiburdavo didesnėse trobose, kur daugiau jaunimo. Vyrai pančius vydavo, vyžas pindavo, drožinėdavo. Moterys verpdavo, ausdavo ir plunksnas plėšydavo. Jaunimas žaisdavo adventinius žaidimus. Visi giedodavo adventines giesmes. Spėdavo orus: jei Adventas šaltas – vasara bus karšta; jei žvaigždėtos naktys – žmonės gerai sugyvens; jei atodrėkis – rugiai gerai žydės.

Buvo prisimintos ir eglutės puošimo tradicijos. Senovės lietuviai eglių nepuošdavę blizgančiais žaisliukais ar įmantriomis žėrinčiomis girliandomis, papuošalus gamindavę iš šiaudų, popieriaus, odos, siūlų ir t.t. Čia merginos ir moterys parodydavo savo sugebėjimus bei fantaziją. Mažesni vaikai darydavo paprastesnius papuošalus, pavyzdžiui, iš popieriaus karpydavo angelus.

Popietės dalyviai buvo pakviesti papuošti kalėdinę eglutę žaisliukais iš natūralių medžiagų. Ant eglutės kabino saldainius, kankorėžius, obuoliukus ir riestainius.

Technologijų mokytoja Judita Alšauskienė pasakojo, jog tikima, kad žmogų nuo pat sielos užgimimo mamos įsčiose šiame pasaulyje visur lydi angelas. Daugelyje kalėdinių legendų ir tikrų istorijų yra minimi angelai. Visur jie vaizduojami kaip labai mielos žmogiškos būtybės, dažniausiai vaikų pavidalo, tik apdovanotos sparnais. Šiandien angelas – neatsiejamas adventinio laikotarpio ir Šv. Kalėdų simbolis, reiškiantis nemirtingumą, dorybę, nekaltybę, meilę, gerumą ir dangišką prigimtį.

Vadovaujami mokytojos Juditos Alšauskienės, mokiniai ir mokytojai kvilingo technika iš balto popieriaus gamino angeliukus, kuriuos galėjo parsinešti dovanų savo namiškiams ir artimiesiems. Kvilingas - tai dekoravimas susuktomis popieriaus juostelėmis. Susukant popieriaus juosteles specialiu sukimui skirtu prietaisu, galima pasigaminti originalias atvirutes, aksesuarus Šv. Kalėdų eglutei. Kvilingo technika yra nesudėtinga, tačiau gautas rezultatas būna džiuginantis.

Renginiui baigiantis niekas neskubėjo skirstytis – popietės dalyviai šnekučiuodamiesi gėrė arbatą bei vaišinosi kūčiukais, vaisiais ir kitokiais skanėstais, dalinosi įspūdžiais, rašė kalėdinius sveikinimus ir linkėjimus.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė

Puslapis 2 iš 13

Nariai
102
Straipsniai
409
Straipsnių peržiūros
1024658

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine