Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, vykdydamas jaunimo klasių mokinių profesinį veiklinimą, sudaro galimybes mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis darbo vietose. Ikiprofesinis mokymas yra privalomojo ugdymo turinio dalis. Tai ugdomoji praktinė veikla, padedanti mokiniams susigrąžinti mokymosi motyvaciją, perprasti darbo reikšmę, susipažinti su esamomis profesijomis, ugdanti bendrąsias kompetencijas ir suteikianti žinių, kaip įgyti profesiją.

Prieš rudens atostogas 2018 m. spalio 26 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienoje „Renkuosi profesiją“.

Netradicinio ugdymo dieną pradėjo Kretingos technologijos ir verslo mokyklos karjeros koordinatorė Aušra Grikštaitė ir projektų vadovė Jovita Michniovienė. Mokiniai susidomėję klausėsi mokytojos A. Grikštaitės pasakojimo apie profesijos pasirinkimo svarbą, diskutavo, kaip būtina pažinti save, pasirinkti sau tinkamą profesiją, susirasti geriausią mokyklą ir kaip ieškoti darbo. Mokytojos parodė keletą filmų apie Kretingos technologijos ir verslo mokyklą, joje ruošiamas profesijas, besimokančių mokinių gyvenimo aktualijas, karjeros planavimą.

Kaip galima užsidirbti pinigū ir mokėti juos taupyti bei valdyti – apie tai mokiniams papasakojo kitas lektorius SWEDBANK, atstovas Klaipėdoje Mantas Saltykovas.

Po paskaitų jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojais išvyko į praktinio mokymosi vietas. Jiems buvo sudarytos galimybės apsilankyti Kretingos mieste esančiose įmonėse ir įstaigose ir iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis.

9j klasės mokiniai kartu su rusų k. mokytoja E, Bugeniene lankėsi UAB „Terekas“ ir susipažino su bendrovės gaminama produkcija, apsilankė įvairiuose cechuose ir gamybinėse patalpose. Kiti 9 j klasės mokiniai, lydimi lietuvių k. mokytojos V. Žekonienės, susipažino su informatikos inžinieriaus specialybe MB ,,Giedriaus kompiuteriai'', kurios vadovas G. Žiubrys supažindino mokinius su savo darbo specifika. 9j klasės mokinė lankėsi įmonėje „Miesto kirpykla“, kurioje susipažino su moterų kirpėjos ir antakių tvarkymo profesijomis. Kirpėjos profesiją įdomiai ir išsamiai pristatė moterų kirpėja L. Beržanskienė, kuri papasakojo mokinei apie šio darbo specifiką, apie tai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, norintis tapti plaukų kirpėja. Mokinė turėjo galimybę stebėti antakių tvarkymo ir plaukų kirpimo procesus. Į Kretingos rajono policijos komisariatą 9j klasės mokinius susipažinti su policijos pareigūno profesija vedė chemijos mokytoja L. Galdikienė.

10j klasės mokiniai G. Jonausko įmonėje mokėsi montuoti langus kartu su klasės auklėtoja J. Gribyte. Keletas dešimtokų kartu su fizikos mokytoju Z. Vičiuliu vyko į UAB „Kretingos smagratis“ ir domėjosi automechaniko specialybe.

8j klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge D. Kalniškiene lankėsi UAB „Dvarkiemio“ parduotuvėje, kurioje susipažino su pardavėjo profesija.

Atsisveikindami mokiniai nuoširdžiai dėkojo įmonių ir įstaigų vadovams už šiltą ir malonų priėmimą bei už galimybę susipažinti su profesijomis darbo vietose.

Informaciją pateikė Julė Gribytė ir Dainora Kalniškienė

EDEN tinklas, bendradarbaudamas su JAV nuotolinio mokymosi asociacija, jau trečius metus iš eilės 2018 m. lapkričio 5-9 dienomis organizuoja Europos nuotolinio mokymosi savaitę, kurios metu kviečiame dalyvauti webinaruose bei panelinėse diskusijose su Europos ekspertais.

Šios savaitės metu bus diskutuojama aktualiomis atvirojo ir nuotolinio mokymosi temomis. Kiekviena diena skirta vis kitam akcentui nuotolinio ir e. mokymosi sirtyje:

  • Pirmadienį (lapkričio 5d.) ekspertai diskutuos apie nuotolinio mokymosi praeitį, dabartį ir ateitį.
  • Antradienį (lapkričio 6d.) bus galima išgirsti apie formalaus ir neformalaus švietimo pripažinimą bei su ekspertais padiskutuoti apie šios srities iššūkius.
  • Trečiadienis (lapkričio 7d.) skirtas skirtingų inovacijų švietime prstatymui bei aptarimui.
  • Ketvirtadienio (lapričio 8d.) diskusijoje ekspertai aptars kokybės užtikrinimo klausimus nuotoliniame mokymesi.
  • Penktadienį (lapkričio 9d.) įvairių šalių universitetų profesoriai aptars doktorantūros ir mokslinių tyrimų aktualijas, bei kaip EDEN tinklas gali paskatinti bendradarbiavimą tarp įvairių šalių mokslininkų.

Daugiau informacijos apie šios savaitės renginius, tikslų webinarų laiką bei kiekvienos dienos moderatorius ir pranešėjus rasite EDEN tinklo puslapyje. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas. Kviečiame aktyviai dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę.

1. PSICHOLOGO KONSULTACIJOS

Siekiama žmonėms suteikti realią psichologinę pagalbą, galimybę spręsti aktualias problemas čia ir dabar, neatidėliojant.
Dėl išsamesnės informacijos ir registracijos į individualias psichologo konsultacijas galite: Dalia Bieliauskienė registravimosi tel. Nr. 8-684-56286; Jelena Bachlina registravimosi tel. Nr. 8-614-10925.

2. DAILĖS TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Svarbus šių paslaugų akcentas – savęs pažinimas, grindžiamas principu, jog tik gerai pažinęs save, gali pažinti kitą.
Dėl išsamesnės informacijos ir registracijos į individualias psichologo konsultacijas galite pas Dalią Bieliauskienę registravimosi tel. Nr. 8-684-56286.

3. SOCIALINIO DARBUOTOJO PASLAUGOMIS

Individualios socialinio darbuotojo konsultacijos, nemokamų susitikimų skaičius 6 val.
Jei nerandate kažko, jums labai reikalingo, susiekite su mumis. Gal kaip tik Jūsų skambučio laukiame.
Konsultuojantys socialiniai darbuotojai ir pedagogas:
Albinas Šiaudvytis registravimosi tel. Nr. 8-655-48264
Julija Eidukevičiūtė registravimosi tel. Nr. 8-672-08601
Sima Vaitkevičiūtė registravimosi tel. Nr. 8-684-42674
Vaidas Valančius registravimosi tel. Nr. 8-675-36753.

4. MEDIACIJOS PASLAUGOMIS

Mediacijos paslaugos iki 30 val. TAI - Civilinių ginčų taikinamasis tarpininkavimas (kitaip – mediacija) – tai taikus civilinių (pavyzdžiui, šeimos, darbo ir kt.) ginčų sprendimo būdas, vykdomas tarpininkaujant trečiajam nešališkam asmeniui – taikinimo tarpininkui (kitaip – mediatoriui).
Veda teisininkė - mediatorė Kristina Martinkienė. Registravimosi tel. Nr. 8-674-53558.

5. ŠEIMOS KLUBO PASLAUGOMIS

Skatintina naujas bendradarbiavimo su šeima formas, dalintis gerąja patirtimi įvairiais vaikų auklėjimo, ugdymo klausimais ir mokintis kartu turiningai leisti laisvalaikį. Tai vieta, kur galime sustoti ir atidžiau pažvelgti į save.
Į Šeimos klubą – galima prisijungti bet kada. Vyksta 1-ą kartą mėn. Daugiau informacijos galite rasti tinklapyje www.svantanodc.lt, Registruotis ar pasiteirauti galima pas Gaivilę Tamašauskienę tel. Nr. 8-687-80978.

6. POZITYVIOS TĖVYSTĖS KURSUOSE

Pozityvios tėvystės kursai, tai 20 val. 1 susitikimas - 2 val. su kavos pertrauka. Mokymus ves kompetentinga lektorė - psichologė Anželika Korolenko - Grigaitienė. Registracijos tel. Nr. 8-645-43478, Registruojantis būtina pranešti Vardą Pavardę, tel. Nr., savo Adresą.


Vaikų priežiūros paslauga. Tėvams turintiems vaikų nuo 3 iki 7 metų, konsultavimosi metu teikiamos nemokamos vaikų priežiūros paslaugos.

Kursai dalyviams nemokami, nes juos apmoka Europos Socialinis fondas. Projektas "Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas" (organizatoriai Kretingos r. Savivaldybė, projekto vykdytojai: Kretingos r. Socialinių paslaugų centro Bendruomeniniai šeimos namai ir VšĮ Šv. Antano dienos centras).

Dėl išsamesnės informacijos ir registracijos galite kreiptis Tel. 8602 35744, El. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje taip pat buvo minima Europos kalbų diena. Anglų kalbos mokytojas Arūnas Srėbalius, rusų kalbos mokytoja Edita Bugenienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pakvietė mokinius į integruotą renginį – viktoriną ,,Ką žinai apie kalbas?”. Renginio metu mokiniai klausėsi įdomių pasakojimų apie lietuvių, anglų, rusų kalbas, dalyvavo viktorinoje ir diskutavo apie tai, kuo kiekvienam iš mūsų yra svarbus kalbų mokymasis.

Informaciją pateikė Vaiva Žekonienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai 2018 m. rugsėjo 28 d. dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Į Sporto dieną jaunimo klasių mokinius pakvietė kūno kultūros mokytojas Arvydas Bušeckas ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Mokiniai rungėsi gladiatorių, 100 metrų bėgimo, futbolo baudinių, kamuolio metimo į krepšį, svarsčio kėlimo, degtuko į tolį metimo ir bato mėtymo rungtyse. 9j klasės mokinys Gražvydas Vilimas tapo bato metimo rungties nugalėtoju, 10j klasės mokinys Regimantas Butkus – gladiatorių ir 100 metrų bėgimo rungties nugalėtoju, 9j klasės mokinys Nerijus Viliušis – futbolo baudinių rungties nugalėtoju, 10j klasės mokinys Leonid Norvayshas – svarsčio kėlimo rungties nugalėtoju, degtuką toliausiai numetė 8j klasės mokinys Eismantas Valčiukas. Netradicinio ugdymo diena, skirta sportui ir sveikatinimui, prabėgo linksmai ir turiningai. Mokiniai įdomiai praleido laiką, aktyviai įsitraukė į įvairias sportines veiklas ir tuo pačiu turėjo galimybę patobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su fizine veikla.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Abiturientai jau iki spalio 24 dienos turės pasirinkti, kokius brandos egzaminus jie ketina laikyti.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė 2018 m. rugpjūčio 30 dieną pasirašė įsakymą Nr. V-711 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymo Nr. ISAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Daugiau informacijos apie brandos egzaminus 2019 m. rasite čia.

2018 m. antroji gegužės mėnesio savaitė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje buvo paskelbta Žinių savaite. Savaitės metu vyko loterija „4 iš 20“. Loterijoje dalyvavo jaunimo klasių mokiniai, kurie traukė bilietus ir turėjo atsakyti į klausimus iš įvairių dalykų. Atsakinėdami į klausimus, mokiniai pakartojo ir pagilino pamokų metu įgytas žinias. Atsakymų mokiniai ieškojo internetinėse svetainėse, vadovėliuose, taip pat galėjo konsultuotis su dalykų mokytojais.

Gegužės 11 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje Žinių savaitės dienoje. Į Žinių dieną buvo pakviestas „Misija Sibiras'17“ dalyvis Aurimas Rapalis. Jis papasakojo apie kelionę į Irkutską. Irkutske su komanda Aurimas Rapalis tvarkė apleistus lietuvių kapelius. Mokiniai domėjosi, kaip atrenkami ekspedicijos dalyviai. Aurimas pasakojo, kad ekspedicijos dalyviai, kaip ir kasmet, buvo kruopščiai atrinkti. Jiems teko ne tik pildyti specialias anketas, bet ir dalyvauti bandomajame žygyje. Misijos komanda buvo atrinkta iš 900 pretendentų.

Vėliau mokiniai atviroje jaunimo erdvėje TAVO ERDVĖ kartu su fizikos mokytoju Zenonu Vičiuliu ir chemijos mokytoja Lijana Galdikiene atliko įvairius eksperimentus su mikroskopu.

Įdomios ir turiningos Žinių savaitės ir Žinių dienos metu jaunimo klasių mokiniai galėjo pagilinti pamokų metu įgytas žinias.

Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

2018 m. balandžio 20 d. Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokimo skyriaus mokiniai dalyvavo mokinių savivaldos konferencijoje „Veikla mus augina“ Kretingos rajono kultūros centre. Benas Svirnelis, Deivydas Jurgutis, Andrius Gedvilas, Leonid Norvayshas bei mokinių savivaldos kuratorė Dainora Kalniškienė aktyviai įsitraukė į veiklas, bandė naujus metodus „Patirties semtuvėse“ (teminėse grupėse).

Informaciją parengė Dainora Kalniškienė

Puslapis 7 iš 15

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1236937

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine