Šiemet 27 kartą minimos tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Dienos paminėjimui jaunimo klasių mokiniai, padedami mokytojų, ruošėsi visą savaitę. Bibliotekininkės A. Daugalienės, Agnės Palilionytės bei Reginos Burbienės iniciatyva buvo išleistas informacinis stendas apie Sausio 13-ąją, kurį papuošė neužmirštuolių pieva.

Pirmos pamokos metu tylos minute jaunimo klasių mokiniai ir mokytojai pagerbė žuvusiuosius už laisvę. Po to vyko filmo peržiūra. Filmas visus nukėlė į tas baisias dienas. Prisiminimais su mokiniais pasidalino socialinė pedagogė D. Kalniškienė ir mokytoja J. Gribytė, kurios papasakojo apie savo bei aplinkinių ir artimųjų išgyvenimus, apie įvykius vykusius Kretingoje.

Vėliau mokiniai uždegė žvakutes prie paminklo Rotušės aikštėje bei ant gynėjų kapų ir apsilankė Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekoje mokiniai bendravo su viešosios bibliotekos bibliografijos - informacijos sektoriaus vedėja Laima Jonauskaite. Ji supažindino su paruošta spaudinių paroda „Žodis – lyg priesaika“, skirta Lietuvos Laisvės gynėjų dienai paminėti, pasakojo, kokią naudą jaunoji žmonių karta turi iš Lietuvos laisvės. Dabar visi gali laisvai keliauti, mokytis, kurti verslus bei asmeninį gyvenimą. Liūdna, kad prieš 27 - erius metus didvyriai žuvo todėl, kad kiti žmonės gyventų gerai ir laimingai.

Jaunimo klasių mokiniai, sugrįžę į Centrą, dalyvavo teniso varžybose, kurias laimėjo Benas Svirnelis.

Tokios pilietiškumo bei istorinės atminties priminimo pamokos vertingos, nes pažindami ir gerbdami praeitį, labiau vertinsime dabartinę Lietuvą.

Julė Gribytė ir Dainora Kalniškienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai gruodžio mėnesį įsitraukė į prasmingas ir turiningas veiklas. Gruodžio 13 dieną 9 j ir 10 j klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje, skirtoje muziejaus lankymui. Jaunimiečiai kartu su mokytojomis Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatė visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gamino saldainius ir juos gražiai pakavo.

Vėliau mokiniai ir mokytojai patraukė į muziejaus centrinius rūmus, kuriuose apžiūrėjo ekspozicijas. Muziejuje apžiūrėti dvarų kultūros meno kūriniai, liaudies meno, etnografijos objektų kolekcijos.

Įdomiai ir turiningai šią dieną praleido ir suaugusiųjų klasių mokiniai. Skyriuje lankėsi Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei Julius Kanarskas. Istorikas skaitė paskaitą „Dingusi Kretinga“. Mokiniai sužinojo, kaip atrodė XIX amžiuje ir XX amžiaus pradžioje. Dingusi Kretinga į klausytojus pažvelgė iš senų fotografijų.

Gruodžio 20 dieną jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos adventiniame renginyje „Esame vieni šalia kitų“. Mokiniai dainavo adventines dainas, prisiminė šio laikotarpio papročius ir tradicijas. Skyriuje lankėsi br. kun. Antanas Blužas OFM. Jaunimo klasių mokiniams jis papasakojo apie savo gyvenimo kelią, pašaukimą ir tarnystę. Mokiniai pakavo dovanėles, kurias dovanojo Padvarių socialinės globos namų gyventojams.

Prasmingas ir turiningas gruodis buvo pilnas įdomių veiklų, į kurias aktyviai įsitraukė Skyriaus mokiniai.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai gruodžio mėnesį įsitraukė į prasmingas ir turiningas tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ veiklas. Gruodžio 13 dieną 9 j ir 10 j klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje dienoje, skirtoje muziejaus lankymui. Jaunimiečiai kartu su mokytojomis Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatė visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gamino saldainius ir juos gražiai pakavo.

Gruodžio 20 dieną jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos adventiniame renginyje „Esame vieni šalia kitų“. Mokiniai dainavo adventines dainas, prisiminė šio laikotarpio papročius ir tradicijas, ragavo tradicinių sveikų patiekalų, prisiminė, kaip maitinosi mūsų senoliai.

Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

Baigėsi Erasmus+ projekto skirtuko maketavimo konkursas. Sveikiname Erasmus+ projekto "Mūsų sveikata - ateities garantas" skirtuko konkurso prizininkus:

  • I vieta - 3Gnt kl. mokinys Voldemaras Vaičiulis (prizas - vienos dienos kuponas apsilankyti "Atostogų parko" vandens atrakcionuose ir pirčių komplekse),
  • II vieta - 10n kl. mokinys Nerijus Galdikas,
  • III vieta - 4Gnt kl. mokinys Audrius Lengvinas.
Dėkojame informacinių technologijų vyr. mokytojai Danutei Ramonienei už konkurso organizavimą, dalyvavusiems konkurse 9-10 jaunimo klasių, 4G klasės, 4Gnt klasės, 3Gnt klasės ir 10n klasės mokiniams. Linkime sėkmės kituose konkursuose.

Šių metų lapkričio 16 d. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Mokiniai kartu su mokytojomis Edita Bugeniene, Vaiva Žekoniene, Regina Burbiene, Lijana Galdikiene ir mokytojo padėjėja Agne Palilionyte gražiai ir spalvingai papuošė Skyriaus patalpas, pakabino plakatus su dienos simboliu – rankomis.

Iš ryto mokiniai ir mokytojai pasipuošė tolerancijos juostelėmis, vieni kitiems linkėdami tolerancijos, pagarbos, supratingumo ir nuoširdumo.

Jaunimo klasių mokiniams patiko įdomi ir informatyvi psichologės Sonatos Vizgaudienės paskaita tolerancijos tema. Psichologė kartu su mokiniais prisiminė tolerancijos terminą, kalbėjo apie toleranciją kitokiems, atliko testą. Jaunimo klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie tolerantišką ir netolerantišką elgesį. Mokiniai taip pat diskutavo, kad rankos gali būti stiprios, glostančios, glaudžiančios silpnesnį, keliančios. Po paskaitos mokiniai žiūrėjo filmą tolerancijos tema.

Po filmo peržiūros jaunimo klasių mokiniai ir mokytojai atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“ susitiko su Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos nariu, Kretingos rajono sporto klubo „Kūlupėnai“ treneriu ir sporto organizatoriumi Kęstučiu Bertašiumi. Sporto aistruolis papasakojo mokiniams apie tai, kaip jis pradėjo savo sportinę karjerą, parodė filmuką apie sportinius pasiekimus, kalbėjo apie tai, kokiomis savybėmis turi pasižymėti jaunuolis, kuris nori užsiimti rankų lenkimo sportu. Kęstutis Bertašius kalbėjo, kad nebūtinai laimi tas, kuris atrodo raumeningesnis, aukštesnis ar stipresnis. Pasirodo, visa paslaptis slypi greitoje reakcijoje, rankų lenkimo technikos įvaldyme, stiprių sausgyslių ir riešų turėjime. „Ši sporto šaka man patinka dėl to, kad čia nėra kažkokių paslapčių tarp rankų lenkikų. Po varžybų visi diskutuoja, dalinasi patarimais, galima jėgas išmėginti prie rankų lenkimo stalo su kitais varžybų dalyviais, tiesiog vyksta neoficialios varžybos“, – mintimis dalinosi sportininkas.

Kęstutis Bertašius su kartu atvykusiu savo ugdytiniu, Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionato 3-ios vietos savo kategorijoje laimėtoju Deividu Petrausku, jaunimo klasių mokiniams pademonstravo, kaip įprastai vyksta varžybos, išaiškino rankų lenkimo rungties pagrindines taisykles. |Panorusius save išbandyti rankų lenkimo rungtyje Kęstutis apmokė būtiniausių apšilimo pratimų, su kiekvienu iš jų pasitreniravo. 9 ir 10 jaunimo klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į surengtą rankų lenkimo turnyrą. Mokiniams labai patiko varžytis tarpusavyje ir sužinoti, kuris yra stipresnis. Stipriausias jaunimo tarpe pasirodė 10j klasės mokinys Erikas Laurinaitis, kuris ir užėmė pirmąją vietą. Antrosios vietos nugalėtoju tapo 10j klasės mokinys Deividas Jurgutis. Trečiąją vietą užėmė 10j klasės mokinys Rokas Vaseris, ketvirtoji vieta atiteko 10j klasės mokiniui Lukui Šaukliui, penktoji – 9j klasės mokiniui Regimantui Butkui. Visi jaunimo klasių mokiniai, dalyvavę rankų lenkimo turnyre, buvo apdovanoti diplomais.

Po turnyro mokiniai neskubėjo skirstytis, turėjo nemažai klausimų Kęstučiui Bertašiui ir norėjo išgirsti individualių patarimų. Sportininkas patarė jaunuoliams neskubėti, įsiklausyti ir labiau pažinti save, tuomet pavyks teisingiausiai pasirinkti veiklą ar sporto šaką. Sportininkas pakvietė jaunimo klasių mokinius įsitraukti į jo treniruojamos komandos veiklą ir pradėti kultivuoti rankų lenkimo sportą. Jaunimo klasių mokiniai padėkojo patyrusiam sportininkui už galimybę pasivaržyti tarpusavyje bei suteiktas žinias ir naudingus patarimus.

Po rankų lenkimo turnyro mokiniai piešė plakatą tolerancijos tema.

Netradicinio ugdymo diena, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai, praėjo įdomiai ir turiningai.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

Atviros jaunimo erdvės „Tavo erdvė“ lankytojai ir jaunimo klasių mokiniai lapkričio 10 dieną dalyvavo įdomioje išvykoje. Jaunuoliai lankėsi AB „Klaipėdos vandenys“. Erdvės lankytojams ir jaunimo klasių mokiniams inžinierius – technologas Simonas Apanavičius papasakojo apie geriamojo vandens, atitinkančio higienos normų reikalavimus, gamybą, patekimą į tinklus iki vartotojų bei geriamojo vandens kontrolę, vykstant technologiniam procesui. Išvykos metu jaunimas turėjo galimybę pamatyti, kaip vyksta visas vandens valymo procesas iki tol, kol vanduo patenka pas gyventojus.

Informaciją pateikė Aivaras Bambalas

 

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, vykdydamas jaunimo klasių mokinių profesinį veiklinimą, sudaro galimybes mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis darbo vietose. Ikiprofesinis mokymas yra privalomojo ugdymo turinio dalis. Tai ugdomoji praktinė veikla, padedanti mokiniams susigrąžinti mokymosi motyvaciją, perprasti darbo reikšmę, susipažinti su esamomis profesijomis, ugdanti bendrąsias kompetencijas ir suteikianti žinių, kaip įgyti profesiją.

Spalio 24 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Renkuosi profesiją“.

Netradicinė ugdymo diena prasidėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus jaunimo darbo centro vyr. specialistės Justinos Poviliūnaitės paskaita „Kaip nesuklysti pasirenkant profesiją?“. Jaunimo klasių mokiniai atliko testą, kuris padėjo išsiaiškinti, kas jiems patinka, kokių gabumų turi. Specialistė pabrėžė, kad mokiniai nenuvertintų savo hobio, nes ateityje jis gali tapti jų darbu. Justina Poviliūnaitė taip pat supažindino mokinius su šiuo metu paklausiausiomis profesijomis ir pabrėžė, kad lengviausiai į darbo rinką įsilieja tie mokiniai, kurie dar besimokydami mokykloje įgijo daug praktinių žinių. Specialistė paragino mokinius galvoti apie ateitį, turėti ateities viziją ir nusistatyti kryptį. Justina Poviliūnaitė paminėjo ir savanorystę, kaip pirmąjį žingsnį sėkmingos karjeros link, ir priminė auksinę karjeros taisyklę: „Rasti gali tik ieškodamas“.

Po paskaitos jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytojais išvyko į praktinio mokymosi vietas. Jiems buvo sudarytos galimybės apsilankyti Kretingos mieste esančiose įmonėse ir įstaigose ir iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis.

9j ir 10j klasių mokiniai kartu su mokytojais lankėsi UAB „Terekas“ ir susipažino su bendrovės gaminama produkcija, apsilankė įvairiuose cechuose ir gamybinėse patalpose. Mokiniai taip pat turėjo galimybę apsilankyti Danutės Dievinienės batų taisykloje, MB „Giedriaus kompiuteriai“, Kretingos socialinių paslaugų centre.

Atsisveikindami mokiniai nuoširdžiai dėkojo įmonių ir įstaigų vadovams už šiltą ir malonų priėmimą bei už galimybę susipažinti su profesijomis darbo vietose.

Informaciją pateikė Edita Bugenienė ir Vaiva Žekonienė

Spalio 27 dieną Kretingos rajono švietimo centro jaunimo klasių mokiniams organizuota netradicinė diena - išvyka į Klaipėdą. Išvykos metu buvo aplankytas Klaipėdos apskr. vyriausiasis policijos komisariatas bei Jūrų muziejus. Kartu su jaunimo klasių mokiniais ir mokytojais į kelionę vyko Klaipėdos AVPK Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė. Klaipėdos AVPK mokinius pasitiko Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Roma Kryževičienė, kuri susipažindino su policijos pareigūnų darbu ir leido jaunimo klasių mokiniams apžiūrėti komisariato patalpas, naują įrangą.

Kelionė tęsėsi Jūrų muziejuje. Jaunimo klasių mokiniai turėjo galimybę pamatyti nuotaikingą delfinų pasirodymą. Mokiniai stebėjosi, kokius įspūdingus triukus su treneriais delfinai atlieka vandenyje.

Kelionė organizuota iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos prevencinei programai „Stabdyk nusikalstamumą“ lėšų.

Informaciją pateikė Lijana Galdikienė

 

Spalio 23 dieną neformalaus švietimo ,,Saugok save ir kitus“ užsiėmimo metu Kretingos rajono švietimo centro jaunimo klasių mokinius aplankė Klaipėdos apskr. AVPK Kretingos r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė ir policijos pareigūnė Jūratė Kazlauskienė. Užsiėmimo metu pareigūnės mokiniams priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, atšvaitų nešiojimo taisykles, rodė metodinius filmukus. Taip pat kalbėjo apie nepilnamečių administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už jų daromus pažeidimus ir nusikaltimus. Susitikimo pabaigoje mokiniams, atsakiusiems teisingai į užduotus klausimus, buvo išdalintos atminimo dovanėlės.

Informaciją pateikė Lijana Galdikienė

 

2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“.Projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius.

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai rugsėjo mėnesį vėl aktyviai įsitraukė į Tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sporto ir sveikatinimo veiklas. Rugsėjo 29 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Spalio 17 d. jaunimo klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje – pažintinėje dienoje ,,Renkuosi būti sveikas‘‘. Diena buvo skirta projekto veiklų vykdymui. Kultūrinės – pažintinės dienos tikslas: skleidžiant sveikos gyvensenos idėjas, mokyti mokinius gyventi sveikai ir paskatinti juos rūpintis savo sveikata. Jaunimo klasių mokiniai dieną pradėjo filmukų sveikatinimo tema peržiūra ir aptarimu. Mokiniai susipažino su sveikos mitybos principais, kuriuos pristatė sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė. Jaunimo klasių mokiniai sužinojo, ką reikia valgyti, kiek valgyti mėsos, žuvies ir paukštienos, kiek gerti vandens, kokį maistą vartoti pusryčiams, pietums ir vakarienei, kiek ir kaip užkandžiauti, kiek reikia miegoti, kaip teisingai laikytis dietos, kaip keisti valgymo įpročius. Jaunimo klasių mokinius įdomia paskaita apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą sudomino sveikos gyvensenos propaguotoja .Ilona Ugintė. Pasak lektorės, kartais nutinka taip, kad įvairios ligos lyg bitės prie medaus ima lipti prie mūsų. Iš karto kyla mintis, kad nusilpo imuninė sistema ir reikia padidinti vitaminų kiekį. O galbūt esame užsiteršę? Palangos sveikatingumo (PSV) centro lektorė ir sporto trenerė Ilona Ugintė atskleidė, kad pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, - psichinis, dvasinis ir fizinis valymas. Pasibaigus paskaitai jaunimo klasių mokiniai įsitraukė į diskusiją apie sveiką gyvenseną. Vėliau mokiniai kartu su mokytoja Rasa Gadeikyte ir socialine pedagoge Dainora Kalniškiene gamino sveikus saldumynus. Pasistiprinę sveikuoliškais saldumynais mokiniai kartu su mokytojomis Edita Bugeniene ir Vaiva Žekoniene kūrė plakatą apie sveikus ir nesveikus produktus.

Suaugusiųjų klasių mokiniai taip pat aktyviai įsitraukė į projekto veiklas: diskutavo apie sveiką gyvenseną, gamino ir degustavo sveikuoliškus produktus.

Pažintinės – kultūrinės dienos, skirtos Erasmus+ projekto veikloms metu, mokiniai vykdė įvairias sveikatinimo veiklas bei pagilino žinias ir įgūdžius apie sveiką gyvenimo būdą.

Informaciją pateikė mokytojos Edita Bugenienė ir Vaiva Žekonienė

Puslapis 9 iš 15

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1236880

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine