Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrius, vykdydamas jaunimo klasių mokinių profesinį veiklinimą, sudaro galimybes jaunuoliams susipažinti su įvairiomis profesijomis darbo vietose. Į profesinio veiklinimo vietas mokiniai vyksta su iš anksto parengtomis integruotomis praktinėmis užduotimis, kurias privalės atlikti po apsilankymo įmonėje.

9 jaunimo klasės mokiniai Aivaras Antanavičius ir Nerijus Vaičekauskas su mokytoja Edita Bugeniene lankėsi baldų gamybos įmonėje „Medis“. Mokinius maloniai pasitikęs UAB „Medis“ generalinis direktorius Petras Kurmis juos sudomino savo vaizdžiu pasakojimu apie baldų įmonės kūrimosi etapus, gamybos plėtrą bei gamybos bazę, aprūpintą moderniais medžio apdirbimo įrengimais. Įmonės vadovas sakė, kad čia sukurtos geros sąlygos darbuotojams, nuolat diegiamos šiuolaikinės technologijos, automatizuojami gamybos procesai. Medienos įmonė užsiima individualių korpusinių ir minkštų baldų gamyba restoranams, barams, viešbučiams ir kitoms viešoms erdvėms bei privatiems interjerams. Pagrindinės rinkos yra Norvegijoje, Švedijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Anglijoje, Suomijoje ir, aišku, Lietuvoje. UAB „Medis“ direktorius pasidžiaugė, kad įmonėje įdiegta elektroninė verslo valdymo sistema padeda kontroliuoti užsakymų vykdymo eigą ir operatyviai priimti sprendimus. Įmonė dirba su patikimais, laiko ir rinkos patikrintais žaliavų bei sudedamųjų baldų dalių tiekėjais. Bendrovės direktorius Petras Kurmis akcentavo, kad svarbiausios įmonės darbuotojų vertybės: profesionalumas, patikimumas, novatoriškumas. Ypatingai džiugina ir tai, kad įmonė ne kartą pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besiplečiančių bendrovių.

Mokiniai aplankė ir administracines, ir gamybines patalpas, pamatė, kaip gaminami baldai, kokios modernios technologijos naudojamos įmonės produkcijos gamybos procese. Baldų ir medienos dirbinių gamyba pradedama eskizų piešimu įvairiomis kompiuterinėmis programomis, tuomet parenkamos medžiagos, furnitūra, o tada projektas tampa realiu produktu – įgauna standartinio arba nestandartinio gaminio formą.

Iš direktoriaus pasakojimo mokiniai suprato, kad turint noro, idėjų galima gyvenime daug ko pasiekti. Svarbu būti aktyviam, netingėti, viskuo domėtis, būti judriam ir darbščiam.

Mokiniai suvokė, kad versle sekasi tiems, kurie dirba nenuleisdami rankų ir atkakliai siekdami užsibrėžtų tikslų. Taigi, šis apsilankymas mokiniams tikrai paliko daug teigiamų įspūdžių ir suteikė galimybę pasisemti nemažai įkvėpimo ir motyvacijos ateičiai.

Atsisveikindami mokiniai dėkojo įmonės direktoriui ir cechų darbuotojams už šiltą ir malonų priėmimą, džiaugėsi pamatę baldų gamybos procesus įvairiose stadijose. Bendrovės direktorius sakė, kad visada yra pasiruošęs dirbti su jaunais, siekiančiais tobulėti ir darbščiais, koja kojon žengiančiais su besikeičiančia aplinka žmonėmis.


Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

2017 m. kovo 31 d. - balandžio 2 d. visoje Lietuvoje buvo organizuojama vaikų finansinio švietimo savaitė. Savaitės šūkis - „Išmok. Taupyk. Užsidirbk.“ Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje lankėsi lektorius Mantas Saltykovas, Swedbank Lietuvoje vyresnysis pardavimų vadybininkas. Jis papasakojo, kaip atsiranda pinigai, kas jais rūpinasi.

Kalbėdamas apie finansinį išprusimą, pabrėžė, kad gebėjimas racionaliai valdyti asmeninius ir šeimos finansus nepriklauso nuo amžiaus, gaunamų pajamų, sukaupto turto. Mokiniams rekomendavo turėti taupymo planą: 20% pajamų atidėti taupymui, apsipirkinėti su iš anksto pasiruoštu sąrašu, gerai pasverti norus ir poreikius, sekti savo biudžetą, daryti analizę. Lektorius atkreipė dėmesį į skolinimąsi. Kaip teigė Mantas Saltykovas, žengdamas svarbius finansinius žingsnius, žmogus turi sau atsakyti į kelis klausimus: kokiu tikslu tai daro, ar skolinti pinigai padės sukurti vertę, ar gerai žino, kokios galimybės yra rinkoje? Daug bėdos pridaro greitieji kreditai, su kuriais bandoma kovoti įvairiais būdais, buvo smarkiai apribotos „greitukų“ reklamos, o Lietuvos bankas įvedė kone griežčiausius Europoje vartotojiško skolinimo apribojimus.

Paskaita apie finansinį švietimą buvo naudinga ir reikalinga, nes finansinis raštingumas yra būtinas, norint gerai gyventi.


Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus 9 - 10 jaunimo klasių mokiniai ir mokytojai paminėjo pasaulines Žemės ir vandens dienas. Netradicinės ugdymo dienos integruotą geografijos, biologijos, lietuvių kalbos, muzikos ir dailės pamoką mokiniai pradėjo dainomis apie gamtą ir gimtąją žemę, kanklėmis grojo muzikos mokytoja Laimutė Šiaulienė.

Įdomios netradicinės ugdymo dienos veiklos vyko atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“. Geografijos ir biologijos mokytojos Dalia Stirblienė ir Vida Rojuvienė demonstravo skaidres, video medžiagą, skirtą Pasaulinėms Žemės ir vandens dienoms paminėti. Mokiniai įsitraukė į diskusiją apie vandens svarbą gamtai ir žmogui, jo vartojimą ir taršą. Vėliau mokinius ir mokytojas pažaisti žaidimą „Aš savo kieme kaip...“ pakvietė biologijos mokytoja Vida Rojuvienė.

Po linksmo žaidimo lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė pasakojo apie poetus ir rašytojus, kurie rašė apie gamtą, žemę, vandenį. Mokytoja kalbėjo apie Kretingos krašto žodžio meistrus Danutę Dunauskaitę, Juozą Maksvytį, Algį Kuklį, pristatė mokiniams minėtų autorių kūrybą.

Po įdomaus pokalbio jaunimo klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse. Gražiausiai eilėraštį apie žemę parašė 10 jaunimo klasės mokinė Erika Daukšaitė.

Po dailyraščio rašymo mokiniai minė mįsles apie gamtą, augalus, gyvūnus ir žmogų. Mįslių minime mokiniai dalyvavo labai aktyviai.

Kita užduotis, kurią turėjo atlikti jaunimo klasių mokiniai, buvo bendras mokinių ir mokytojų plakato piešimas „Pasveikinimas Žemei ir vandeniui“.

Įdomi buvo paskutinė netradicinės dienos užduotis. Geografijos mokytoja Dalia Stirblienė pakvietė mokinius į kūrybines dirbtuves. Mokiniai kartu su mokytojomis akvariume iš gamtinės medžiagos: samanų, augalų, smėlio, akmenukų, nendrių, gintaro sukūrė meninę kompoziciją „Gyvybė“. Sukurta kompozicija papuošė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus patalpas. Galima pasidžiaugti, kad pasaulinių Žemės ir vandens dienų minėjimas kasmet tampa vis svarbesnis, nes puikiai suvokiama, jog mes negalime egzistuoti be Žemės ir be jos gyvybiškai svarbaus išteklio – vandens.


Informaciją pateikė biologijos mokytoja Vida Rojuvienė

Š. m. kovo 20 dieną jaunimo klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje dailės ir etikos pamokoje. Pamoka vyko netradicinėje aplinkoje. Jaunimo klasių mokiniai lankėsi Kretingos kultūros centre, kuriame į viešnagę mokinius pasikvietė vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ dramos studijos nariai. Pamokos tikslas: siekti, kad mokiniai gautų, patirtų, priimtų kuo daugiau įvairių jo asmenybę auginančių dalykų. Apie vaikų ir jaunimo teatrą ir jo užkulisius papasakojo šio teatro vyr. režisierė Auksė Antulienė. Mokiniai sužinojo, kad per 37 kūrybinius metus teatre pastatyta virš 50 spektaklių, su jais virš 50 kartų dalyvauta įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse. Vaikų ir jaunimo teatre vaidina apie 60 vaikų nuo 11 iki 18 metų amžiaus iš įvairių Kretingos miesto bei rajono mokyklų. Centro mokiniai taip pat buvo pakviesti prisijungti prie ,,jaunųjų aktorių“. Režisierė A. Antulienė sakė mokiniams, jog teatras moko jaunuolius draugiškumo, gerumo, darbštumo, drąsos, tinkamo elgesio, ugdo atsakomybę, padeda perimti tautos kultūrą.

Informaciją pateikė mokytojos Regina Burbienė ir Aldona Riepšienė

Š. m. kovo 15 d mokytojos Edita Bugenienė, Dalia Stirblienė, Regina Burbienė ir Vaiva Žekonienė pakvietė 9 – 10 jaunimo klasių mokinius į netradicinę integruotą pamoką „Muziejaus salėse“. Mokiniai apsilankė ūkvedžio name ir apžiūrėjo įdomiai ir šiuolaikiškai įrengtas ekspozicijas, kurios pasakoja apie savitą Kretingos krašto istoriją. Vyriausioji muziejininkė – istorikė Danguolė Gedgaudienė papasakojo mokiniams apie trėmimus Kretingos apskrityje. Netradicinė integruota pamoka buvo įdomi ir turininga. Mokiniai praturtino istorijos žinias, susipažino su unikalia Kretingos krašto istorija.

Informaciją pateikė mokytoja Edita Bugenienė

Nuo seniausių laikų žmonės rūpinasi kūno, drabužių švara. Šiuo metu higienos žinių poreikis ypač aktualus moksleiviams. 2017 m. kovo 8 d. jaunimo 9j-10j klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Mokinio asmens higiena ir kūno priežiūra“, kurią vedę Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro l.e. direktorės pareigas Viktorija Petrutytė.

Pamokos metu mokiniams buvo primintos asmens higienos taisyklės, jų laikymosi svarba. Demonstruojant skaidres, vyko aktyvi diskusija plaukų, odos, ausų, burnos, rankų ir pėdų priežiūros klausimais. Moksleiviams priminta, kad svarbi yra ir drabužių, sportinės aprangos bei avalynės švara. Žiūrėdami mokomuosius filmukus „Kaip prižiūrėti dantis“ ir „Kaip taisyklingai plauti rankas“, prisiminė kaip taisyklingai reikia valytis dantis ir plauti rankas. Atsakę teisingai į klausimus buvo apdovanoti prizais.

Informaciją parengė Socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

Centro bibliotekoje nuo 2017m. vasario 28 d. iki kovo 6 d. veikė 9 - 10 jaunimo klasių mokinių kūrybinių darbų parodėlė „Užgavėnių kaukės“. Užgavėnės – viena iš žaismingiausių ir spalvingiausių švenčių, todėl parodėlėje buvo eksponuotos įvairių personažų (velnių, raganų, ubagų) mokinių pagamintos kaukės.

Informaciją pateikė mokytoja Regina Burbienė

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai ir toliau aktyviai vykdo tarptautinio Erazmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sveikatinimo veiklas. 2017 m. kovo 2 d. Centro bibliotekoje vyko technologijų ir lietuvių kalbos projekto „Tautinis paveldas ir sveika mityba“ pristatymas. Projektą inicijavo technologijų mokytoja Judita Alšauskienė ir lietuvių kalbos mokytojos Vaiva Žekonienė ir Anžela Daugalienė. Projekto tikslas: pristatyti mokiniams tautos kulinarinį paveldą ir skiepyti sveikos mitybos principus. Projekto metu 3 - 4 G klasių mokiniai kartu su mokytojomis aptarė sveikos mitybos principus ir taisykles bei sveikos mitybos įtaką žmogaus sveikatai. Mokiniai analizavo sveikos mitybos piramidę ir išsiaiškino, kad sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.

Skaityti daugiau: Technologijų ir lietuvių kalbos projektas „Tautinis Lietuvos paveldas ir sveika mityba“

Kretingos rajono Darbėnų gimnazijoje vykusios rajoninės technologijų olimpiados „Mes - kūrybingi ir išmanūs“ (11-12 kl. amžiaus grupėje) 4G kl. mokinė Ernesta Markauskienė laimėjo 2 - ąją vietą rajone su darbu „Gražiosios šventės“. Jos gaminys - kruopščiai atliktos atvirutės mišria technika. Mokinę ruošė technologijų mokytoja metodininkė Judita Alšauskienė.

Informaciją pateikė mokytoja Judita Alšauskienė

Skaityti daugiau: Technologijų olimpiados „Mes - kūrybingi ir išmanūs“

Vasario 20 d. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje prasidėjo Netradicinė žinių savaitė, kurios metu veikė žinių loterija „4 iš 20“. Savaitės metu jaunimo klasių mokiniai turėjo „nusipirkti“ bilietus. Bilieto kaina – teisingas atsakymas į klausimus iš įvairių mokymosi dalykų temų. Daugiausia bilietų mokiniai „pirko“ iš matematikos (mokytoja J. Gribytė), informatikos (mokytoja D. Ramonienė), chemijos (mokytoja L. Galdikienė), biologijos (mokytoja V. Rojuvienė), dailės (mokytoja R. Burbienė) ir kt. dalykų mokytojų. Toks mokymosi būdas jaunimo klasių mokiniams patiko, todėl mokiniai pradėjo lenktyniauti, kuris daugiau nupirks bilietų ir laimės didįjį žinių loterijos „4 iš 20“ prizą. Žinių savaitę užbaigė Netradicinė diena, kuri vyko vasario 23 d. Atviroje jaunimo erdvėje „Tavo erdvė“. Netradicinės dienos veiklos buvo organizuojamo pagal planą: fiziniai pratimai padeda vystytis raumenims, o smegenims „sportuoti“ padeda įvairios užduotys, kurios verčia galvoti, tad jaunimo klasių mokiniai sportavo ir galvojo. Mokinių smegenis ,,mankštino“ dalyvavimas „Protmūšyje“, dėlionės dėliojimas, mokymo dalykų užduočių atlikimas. Pavargę nuo protinės veiklos jaunimo klasių mokiniai žaidė judriuosius žaidimus. Netradicinės dienos pabaigoje buvo paskelbti žinių loterijos „4 iš 20“ laimingi skaičiai. Loterijos komisija patikrino bilietus. Nors didžiojo prizo niekas nelaimėjo, bet visi mokiniai buvo įvertinti ir apdovanoti mažesniais prizais.

Informaciją pateikė mokytoja Julė Gribytė

Vasario 27 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įdomioje netradicinėje pamokoje – paskaitoje „Informacinis karas“. Pamoka buvo skirta praėjusiai Vasario 16 – ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir artėjančiai Kovo 11 – ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į netradicinę pamoką – paskaitą jaunimo klasių mokinius pakvietė istorijos mokytoja Aldona Riepšienė ir geografijos mokytoja Dalia Stirblienė. Pamoką vedė KASP 3 – osios rinktinės 306 kuopos karys grandinis Antanas Vasiliauskas. Jaunimo klasių mokiniai susidomėję klausėsi kario pasakojimo apie informacinį karą. Mokiniai sužinojo, kaip atskirti propagandinį melą nuo tiesos. Karys įdomiai papasakojo mokiniams apie Lietuvos kariuomenę, pristatė kariuomenės istoriją. Judrūs ir padykę jaunimo klasių mokiniai įdėmiai klausėsi kario pasakojimo apie tai, kaip kiekvienas iš jų turi mylėti savo tėvynę. Įdomiai ir netradiciškai pravesta pilietiškumo pamoka buvo puiki proga jaunimo klasių mokiniams pamąstyti apie tai, kas kiekvienam iš jų yra tėvynė, kaip ją reikia mylėti ir ginti, todėl tikime, kad šią pilietiškumo pamoką jaunimo klasių mokiniai - Lietuvos piliečiai - išmoko puikiai ir ilgai jos nepamirš.

Informaciją pateikė mokytojos Aldona Riepšienė ir Dalia Stirblienė

Puslapis 9 iš 13

Nariai
101
Straipsniai
392
Straipsnių peržiūros
961176

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine