Spalio 23 dieną neformalaus švietimo ,,Saugok save ir kitus“ užsiėmimo metu Kretingos rajono švietimo centro jaunimo klasių mokinius aplankė Klaipėdos apskr. AVPK Kretingos r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Gitana Macienė ir policijos pareigūnė Jūratė Kazlauskienė. Užsiėmimo metu pareigūnės mokiniams priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, atšvaitų nešiojimo taisykles, rodė metodinius filmukus. Taip pat kalbėjo apie nepilnamečių administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už jų daromus pažeidimus ir nusikaltimus. Susitikimo pabaigoje mokiniams, atsakiusiems teisingai į užduotus klausimus, buvo išdalintos atminimo dovanėlės.

Informaciją pateikė Lijana Galdikienė

 

2016 m. rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje startavo tarptautinis daugiašalės mokyklų partnerystės Erasmus+ projektas „Mūsų sveikata – ateities garantas“.Projekto tikslas – tobulinti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su mitybos įpročiais ir fiziniu aktyvumu, užmegzti partnerystės ryšius tarp mokyklų bei pasidalinti gerąja patirtimi. Taip pat projektu siekiama aktyvinti sportines veiklas kaip strategiją būti sveikiems, remti socialinę įtrauktį ir diskriminacijos prevenciją, skatinti šiuolaikinių užsienio kalbų mokymąsi, plėtoti mokinių ir mokytojų žinias apie Europos šalių kultūrų įvairovę bei gerinti mokinių sportinius ir socialinius įgūdžius.

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai rugsėjo mėnesį vėl aktyviai įsitraukė į Tarptautinio Erasmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sporto ir sveikatinimo veiklas. Rugsėjo 29 d. jaunimo klasių mokiniai dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Spalio 17 d. jaunimo klasių ir suaugusiųjų klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje – pažintinėje dienoje ,,Renkuosi būti sveikas‘‘. Diena buvo skirta projekto veiklų vykdymui. Kultūrinės – pažintinės dienos tikslas: skleidžiant sveikos gyvensenos idėjas, mokyti mokinius gyventi sveikai ir paskatinti juos rūpintis savo sveikata. Jaunimo klasių mokiniai dieną pradėjo filmukų sveikatinimo tema peržiūra ir aptarimu. Mokiniai susipažino su sveikos mitybos principais, kuriuos pristatė sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė. Jaunimo klasių mokiniai sužinojo, ką reikia valgyti, kiek valgyti mėsos, žuvies ir paukštienos, kiek gerti vandens, kokį maistą vartoti pusryčiams, pietums ir vakarienei, kiek ir kaip užkandžiauti, kiek reikia miegoti, kaip teisingai laikytis dietos, kaip keisti valgymo įpročius. Jaunimo klasių mokinius įdomia paskaita apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą sudomino sveikos gyvensenos propaguotoja .Ilona Ugintė. Pasak lektorės, kartais nutinka taip, kad įvairios ligos lyg bitės prie medaus ima lipti prie mūsų. Iš karto kyla mintis, kad nusilpo imuninė sistema ir reikia padidinti vitaminų kiekį. O galbūt esame užsiteršę? Palangos sveikatingumo (PSV) centro lektorė ir sporto trenerė Ilona Ugintė atskleidė, kad pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, - psichinis, dvasinis ir fizinis valymas. Pasibaigus paskaitai jaunimo klasių mokiniai įsitraukė į diskusiją apie sveiką gyvenseną. Vėliau mokiniai kartu su mokytoja Rasa Gadeikyte ir socialine pedagoge Dainora Kalniškiene gamino sveikus saldumynus. Pasistiprinę sveikuoliškais saldumynais mokiniai kartu su mokytojomis Edita Bugeniene ir Vaiva Žekoniene kūrė plakatą apie sveikus ir nesveikus produktus.

Suaugusiųjų klasių mokiniai taip pat aktyviai įsitraukė į projekto veiklas: diskutavo apie sveiką gyvenseną, gamino ir degustavo sveikuoliškus produktus.

Pažintinės – kultūrinės dienos, skirtos Erasmus+ projekto veikloms metu, mokiniai vykdė įvairias sveikatinimo veiklas bei pagilino žinias ir įgūdžius apie sveiką gyvenimo būdą.

Informaciją pateikė mokytojos Edita Bugenienė ir Vaiva Žekonienė

Spalio 13 dieną Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje vyko paskaita apie finansų valdymą ir mokesčių svarbą. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kretingos poskyrio vyriausioji specialistė Antanina Šileikaitė jaunimo klasių mokiniams įdomiai pasakojo apie mokesčių naudą, jų paskirstymą, Lietuvos mokesčių sistemą, šešėlinės ekonomikos žalą, pristatė internetinę svetainę www.vmi.lt. Specialistė taip pat papasakojo apie individualią veiklą pagal verslo liudijimus ir veiklą pagal individualią veiklos pažymą. Steigti įmonę ar vykdyti individualią veiklą? Klausimai, kuriuos uždavė jaunimo klasių mokiniai Antaninai Šileikaitei. Paskaita jaunimo klasių mokiniams suteikė žinių ir paskatino pamąstyti apie tai, ko reikia, kad būtų galima pradėti asmeninį verslą.

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė

 

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai rugsėjo mėnesį vėl įsitraukė į Tarptautinio Erazmus+ projekto „Mūsų sveikata – ateities garantas“ sporto ir sveikatinimo veiklas. Rugsėjo 29 d. mokiniai dalyvavo Sporto dienoje „Sportas ir sveikata“. Į Sporto dieną jaunimo klasių mokinius pakvietė kūno kultūros mokytojas A. Bušeckas. Sporto diena vyko Kretingos miesto stadione. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Mokiniai rungėsi šuolio į tolį, gladiatorių, 100 metrų bėgimo, sviedinio metimo į krepšį, giros rovimo ir bato mėtymo rungtyse. 10 j klasės mokinys Benas Svirnelis tapo bato metimo ir šuolio į tolį rungčių nugalėtoju, 10 j klasės mokinys Aurimas Liaušas - gladiatorių rungties nugalėtoju, 9 j klasės mokinys Andrius Gedvilas - metimo į krepšį rungties nugalėtoju, 9 j klasės mokinys Leonid Norvayshas - 100 metrų bėgimo rungties nugalėtoju, 10 j klasės mokinys Lukas Šauklys - giros rovimo rungties nugalėtoju. Netradicinio ugdymo diena, skirta sportui ir sveikatinimui, prabėgo linksmai ir turiningai. Mokiniai įdomiai praleido laiką, aktyviai įsitraukė į įvairias sportines veiklas ir tuo pačiu turėjo galimybę patobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius, susijusius su fizine veikla.

Informaciją pateikė mokytoja Vaiva Žekonienė

 

„Tavo erdvėje“ vyko ir vis dar tebevyksta piešimas ant sienos. Menininkės ir jaunimo pagalba mes gražiname erdvių patalpas. Ateik ir prisijunk prie piešimo ant sienos!

Informaciją pateikė jaunimo užimtumo specialistas A.Bambalas.

„Tavo erdvėje“ vyko biliardo turnyras. Su jaunimu sutiko pasivaržyti Kretingos 306 kuopos vadas Mindaugas Albrechtas, Kretingos rajono neigaliųjų pirmininkas Antanas Juškėnas. Dalyviai buvo apdovanoti šokoladais, o pirmos ir antros vietos laimėtojai gavo taures.

Informaciją pateikė jaunimo užimtumo specialistas A.Bambalas.

Kretingos rajono švietimo centro nuotolinio mokymo sistema Moodle prieinama nauju adresu: http://moodle.kretingosrsc.lt.

Priimami prašymai registruotis mokytis mokykloje nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. pagal:
  • pagrindinio ugdymo programos II dalį (9-10 jaunimo klasės) (12-16 m.);
  • suaugusiųjų pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis (5-8 kl., 9-10 kl.) (17-18 m. ir vyresni asmenys);
  • suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą 3G ir 4G (11-12 kl.) 17-18 m. ir vyresni asmenys).
Registracija vyksta IMRIS sistemoje arba atvykus į Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių.

I etapas - iki rugpjūčio 10 d.

II etapas - iki rugpjūčio 31 d.

PRAŠYMAS REGISTRUOTI ASMENĮ Į MOKYKLĄ

Kai aplinkui toks kerintis grožis:
Žydi gėlės, paukščiai susuko lizdus,
Kai jaunystė kaip žiedas pradėjo tik skleistis
Teks užverti mokyklos duris ir palikti draugus.
Vieną kelią iš šimto tau teks pasirinkti,
Pasitark su širdim, apsispręsk ir tada
Drąsiai ženki gyvenimo savo sutikti.
Ir te laimė į kelią išlydi tave.


Mieli abiturientai, mokytojai,

Brandos atestatų įteikimo šventė įvyks liepos 14 d. 18.00 val. Centro salėje. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Birželio 23 dieną erdvių gimtadienio progą įvyko biliardo ir stalo teniso turnyrai. Turnyruose dalyvavo savanorių pajėgų Kretingos 306-osios kuopos vadas Mindaugas Albrechtas ir Kretingos neįgaliųjų pirmininkas Antanas Juškėnas. Taip pat erdvių lankytojai. Visi dalyviai buvo apdovanoti šokoladais , o nugalėtojams buvo įteiktos taurės. Pirmą vietą biliardo turnyre užėmė Karolis Šulcas, o stalo tenisą laimėjo Rytis Svirnelis.

Puslapis 9 iš 15

Nariai
105
Straipsniai
434
Straipsnių peržiūros
1123962

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine