Šiandien pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė ir psichologė Vika Gridiajeva turėjo įvadinį susitikimą su mokytojų padėjėjais. Labai norime pasidžiaugti, kad mūsų rajone dirbantys mokytojų padėjėjai yra labai žingeidūs, siekiantys padėti vaikams su kuriais dirba.
Norisi pasidalinti, kad mūsų nors ir virtualus susitikimas buvo kupinas emocijų, ir pokalbių. Kalbėjome apie tai, kaip įsivaizduojame vaiką, kuriam skiriamas mokytojų padėjėjas. Nukarūnavome įsitikinimą, kad tai tik tie vaikai, kurie labai „sunkūs“. Mums visiems kartais gyvenime yra momentų, kai norime ir prašome pagalbos iš aplinkos. Ir kokia dovana būna, kad mūsų prašymai būna išgirsti...
„Įtraukusis ugdymas: galimybės ir realybė“ ilgalaikės programos (40 val.) pristatymo tikslas buvo informuoti, kokiomis teorinėmis bei praktinėmis žiniomis pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistai dalinsis. Kviečiame ir jus „užmesti akį“:
Taigi, mokytojų padėjėjai spalio mėnesį startuosiančioje programoje mokysis:

  • Pagalbos ypatumai mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.
  • Autizmo spektro sutrikimai ir jų įtaka psichosocialinei adaptacijai.
  • Darbas su elgesio ir emocijų sunkumų ir/ar sutrikimų turinčiais vaikais: kilmė, ypatumai, kontraktai ir rekomendacijos.
  • Komandinio darbo svarba ugdant vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumus ir/ar sutrikimus.

Visi kartu spręsime iššūkius, su kuriais tenka susidurti. Kviečiame jungtis ir jus!

Vaikų gynimo dieną džiaugiamės su jumis galėdami pasidalinti dar viena gera žinia.
Šiandien vyko edukacinis susitikimas su dar viena Kretingos ugdymo įstaiga tema „Kitoks vaikas mano grupėje“. Šį kartą dialogą vedėme kartu su Kretingos lopšelio- darželio „Pasaka" bendruomene.
Šiandien kviečiame jus patyrinėti, dar vieną gajų visuomenės įsitikinimą - ar autizmas yra liga? Ar jis išgydomas vaistas?
Šiandien mūsų skyriaus logopedė Raminta Staškauskienė ir psichologė Vika Gridiajeva turėjo galimybę įsitikinti, kad „Pasakos“ pedagogai yra tikrai žingeidūs, ir siekia žinių apie raidos sutrikimų turinčius vaikus.
Priėjome neginčytinos išvados, jog autizmas - kiekvienam asmeniui turi skirtingą reikšmę. Vaikų gydytojai autizmą vadina sutrikimu, pedagogai - ugdymosi iššūkiais, psichologai - mąstymo kitoniškumu. Ir kiekvienam mūsų, nepriklausomai su specialybės, tai gali būti nepažintas reiškinys, o gal artimas ir žavintis asmens išskirtinumas. O juk išskirtinių savo savybių mes "negydome" vaistais. Taip, kartais vaikams ir suaugusiems, esant gretutiniams sunkumams, kaip pvz. Miego sutrikimai arba dėmesio ir aktyvumo sutrikimui - gali būti skiriami medikamentai, bet vaistai autizmo nepašalina.
Taigi, šios gražios dienos proga - linkime matyti ne vaikų diagnozes, o vaikų širdis ir jų besivystančias asmenybes.

Gegužės 27 d. Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus logopedė Raminta Staškauskienė ir psichologė Vika Gridiajeva susitiko su Salantų gimnazijos bendruomene, ir turėjo atvirą pokalbį apie autistiškus vaikus ugdymo įstaigose.
Norime pasidalinti, kad baigiantis susitikimui, bendruomenės pedagogai reflektavo, jog jų pagrindinė žinutė su kuria jie išeina iš šio susitikimo, buvo tai, jog mes visi pirmiausia esame žmonės.
Pasitikrinkite, savo žinias. Kaip manote, mitas ar faktas - autistiški asmenys yra vienišiai, nes jiems nepatinka draugija?
Mūsų dideliam džiaugsmui, Salantų gimnazijos pedagogai vienbalsiai nutarė - jog tikrai tai yra mitas.
Autistiški vaikai, kaip ir visi kiti vaikai, nori žaisti, ir draugauti. O mes galime jiems padėti!

Gegužės 10 d. pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva kvietė l.- d. „Ąžuoliukas" darbuotojus į savirefleksijos užsiėmimą. Tikimės, kad tai taps kasmetinė tradicija, kuri skatins mokytojus, visus darbuotojus kelti klausimus apie motyvaciją darbe, svarstyti apie sau keliamus tikslus, o svarbiausia - ugdyti psichologinį atsparumą, kuris yra būtinas šiame darbe, nes, kaip žinia, ugdymo įstaigų darbuotojai - yra tie žmonės, kurie yra aukštos rizikos grupėje susidurti su psichologiniu perdegimu.
Šiandien dalyvius kvietėme svarstyti, kurią savaitės dieną jaučiasi labiausiai motyvuoti, ir kaip mano, kodėl? Kuris metu mėnuo yra pats mėgstamiausias darbe ir kodėl?
Ieskojome ryšių tarp to ką gyvenime darome, ko norime ir ką galime... Ar kada susimąstėte, kad daug žmonių gyvena norėdami vieno, o darydami visai ką kitą? Ar jūs, skaitytojau, būtumėte vienas jų?
Kviečiame šiuo sudėtingu visiems periodu, nesibaigiančių apribojimų akistatoje, rūpintis savo ir artimųjų psichologine būsena.

Gegužės 3d. pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva turėjo susitikimą su VšĮ Pranciškonų gimnazijos paauglių tėvais apie jiems aktualius šio ypatingo amžiaus tarpsnio klausimus. Džiugu, kad tema susilaukė didelio dalyvio skaičiaus, kuris rodo didėjančią motyvaciją vis daugiau suprasti savo vaikus ir rasti raktą į geresnius santykius.

Šiandien vyko psichologės Vikos Gridiajevos susitikimas su Skuodo knygų klubo nariais, kuriame buvo kviečiami dalyvauti ir Kretingos miesto knygų mylėtojai. Šiame biblioterapiniame susitikime buvo aptarta labai jausminga knyga „Ten, kur gieda vėžiai“. Dalyviai dalinosi įspūdžiais ir patyrimais, ką išgyveno skaitydami. Knygos temos privedė prie egzistencinių klausimų į kuriuos kiekvienas dalyvis ieškojo atsakymų savo širdyje.

2021 m. balandžio 14 d. Salantų gimnazijos mokytojai dalyvavo paskaitoje „Atjautos vieta gyvenime", kurią vedė psichologė Sonata Vizgaudienė. Šiuo emociškai nelengvu metu svarbu nepamiršti, visų pirma, atjautos sau, kad galėtume kuo geriau suprasti ir mus supančius žmonės. Su mokytojais dalinomės įžvalgomis atjautos tema bei praktikavome meditacijas, skatinančias pajausti save, padedančias save stiprinti.

Kovo 29 dieną Kretingos rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva turėjo nuotolinį susitikimą su Marijono Daujoto progimnazijos 5-8 klasių tėvais apie paauglių ir tėvų santykius, bei kylančius iššūkius.

Šiandien įvyko Kretingos rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologės Vikos Gridiajevos susitikimas su lopšelio darželio Žilvitis bendruomene, tema "Aš kaktusas ar orchidėja: mano santykis su stresu?"
Susitikimo metu diskutavome apie asmeninius santykius su stresu, į kokias streso įveikas kiekvienas esame linkęs, bei gilinome žinias apie tai, kaip ugdyti savo psichologinį atsparumą.

Šiandien vyko pradinių klasių mokytojams skirtas seminaras apie mokytojo įvaizdį ir bendravimą virtualioje erdvėje. Seminaro metu Kretingos r. švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva kvietė pedagogus diskutuoti apie tai, koks mokytojo įvaizdis yra šiandien? Ar mes jį kuriame patys? Koks įvaizdis yra siekiamybė? Taip dalyviai kėlė klausimus apie bendravimo iššūkius, bei kaip juos įveikti.

Puslapis 1 iš 3

Joomla templates by Joomlashine